Автор Тема: Моята система от Велика Британия  (Прочетена 24754 пъти)

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #15 -: Юли 11, 2011, 23:29:57 pm »
Благодаря за комплиментите. За съжаление по финансови причини системата временно се мести на друго място :(
Иначе Getz/Gilberto наистина е от меломана - поръчах си да ми го подарят за един рожден ден :)
you're nobody without a naim

temp

  • Гост
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #16 -: Юли 15, 2011, 11:03:24 am »
Поздравления за системата :)
Мидбасчето в онова малкото обемче горе ли е или така ми се струва ,стана ми интересно :))

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #17 -: Юли 15, 2011, 20:00:11 pm »
Всъщност колоната е по-голяма, отколкото изглежда. "МидбасЧЕ" може би не е най-точното определение за говорителя горе - това е 8 инчов говорител, който поне по паспорт свири до 30Hz на -3dB. Свири не точно в отделен обем, защото "кубчето", в което се намира има отвор на дъното и е свързан с останалата част на колоната (която има отвор отгоре), а двете тела се намират на около 2мм едно от друго, като се получава нещо като бас-рефлексен порт, обаче без характерната за кръглите такива турболенция.
Дано съм бил изчерпателен :)
you're nobody without a naim

temp

  • Гост
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #18 -: Юли 15, 2011, 22:48:33 pm »
ахаааааа ,това била работата :)
Тук има тема за "наймаджия който сменя колоните си" ,модулна конфигурациям, при която басчето използва предполагам обема на основата,предполагам :)
идеята много ми допада, личи си класата.

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #19 -: Май 20, 2013, 22:55:52 pm »
Ей, да взема малко и аз да се похваля.
Направих две малки, но все пак някакви крачки напред. За по-големи засега нема пара.

Първо смених колонния кабел със същия, но по-дълъг. Стария беше по-къс, отколкото производителя препоръчва, но имах късмета да попадна на употребяван 2x5м на чудесна цена. Бях правил тест у нас и знаех, че има смисъл от смяната, така че не се колебах. На някои хора може да им се стори странно как дължината на кабела има сериозно влияние върху звука, но при Naim е така, някои неща изглеждат странно. С две думи - по-ненапрегнато звучене (ако има такава дума), по-спокойно и балансирано, обратното на in-your-face. Чудесно   :)

На втория ъпгрейд няма да ми се смеете! Смених си оригиналния ремък на грамофона с ъпгрейд такъв (не мога да дам линк към сайта на Rega, та затова оттук). Не се отдадох на десетки смени с цел да разбера точно колко работа върши. Сложих го и реших, че има някаква малка разлика, ама дето се вика - за толкова пари - толкова ;) Вярно, че беше в рамките на измислимата такава, ама пука ми, че ми дреме  :P

Та така.
Сега слушам музика и наум харча едни пари, дето още не съм изкарал  ;D
Дано скоча скоро...
you're nobody without a naim

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #20 -: Юни 30, 2014, 21:33:05 pm »
Надявам се скоро да се похваля и със снимки...
Засега само тръпна в очакване на поръчаното от приятел, живеещ в Англия, външно захранване на моторчето на грамофона. Пробвал съм старата и значително по-евтина версия и вършеше чудесна работа... но тук я нямаше в черно  >:( Това преди 100 години...
Като пристигне, ще споделя...абе ще си се похваля направо  :P
you're nobody without a naim

zezco

  • Гост
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #21 -: Юли 02, 2014, 19:22:21 pm »
Яката работа:) Браво. Само да те питам, че може и да не съм прочел....всичко си го купувал от England и всичко е ново или има и second hand???

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #22 -: Юли 16, 2014, 00:30:18 am »
А, Цецко, не съм ти отговорил навреме, за което се извинявам.
Вариант 3 - всичко е купувано от България - ново и с гаранция  ;)

Иначе външното захранване на моторчето, или както Любимата го нарича - крайчето, пристигна (заедно с приятеля от Англия).
Първи впечатления - чудесни. Точно както си спомням пробата с предната генерация, че и по-добре.
Високите се поотвориха, малко повече "въздух" се появи, сцената се подобри, разделението между инструментите е някак по-подчертано, ниските добиха по-голяма плътност... абе добре е!
Е, има и минуси. Изработката оставя едно такова... китайско чувство, а и имам усещането, че някак усещам повече несъвършенствата на системата след грамофона - доза и фоно предусилвател. По (и за) тях ще работим по-нананататък  :P
you're nobody without a naim

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #23 -: Юли 21, 2014, 16:25:55 pm »
Честит ти мотор! Да го ползваш само с каска :)
Какви са теоритичните планове за доза и Фоно? Всъшност с твоето фоно можеш да минеш на доста по-висок клас доза - обмислял ли си примерно DV20X2?

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #24 -: Юли 21, 2014, 23:37:09 pm »
Теорията и практиката често се разминават сериозно, ама ако не тази година, поне другата, се надавам да има развитие и в тази част от системата. В момента - работа много, пари нема  ;)
Не мисля, че качеството на фоното е чувствително над нивото на дозата, или и да е, е съвсем малко, което усложнява и ускъпява промените в тази насока.
Dynavector-ската доза май не ми е вариант с настоящият фоно предусилвател, защото е МС... или бъркам? Другият проблем е, че предпочитам да я чуя, ама как?!
you're nobody without a naim

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #25 -: Юли 22, 2014, 11:37:40 am »
Dynavector DV20X2 се предлага в два варианта - H и L - съответно  2.8mV /0.3mV.
Британските колеги неймофили ползват Stageline S с DV20X2L и Stageline N с DV20X2H.
Твърде отдавна съм слушал Dynavector дози и нямам особено ясен спомен. Помня само, че ми харесаха. Отзивите за този модел (а и като цяло за дозите на Dynavector) са чудесни, а още по-чудесно е, че според всеобщото мнение се вписват идеално в Naim системи и това ги прави доста често срещан избор при Naim феновете - особено с Linn и Rega шаси/рамо.
Добрата новина в твоя случай е, че ако този вариант те заинтересува, може ъпгрейда да се случи постепенно - първо дозата - H или L в зависимост от вида Stagelinе, който използваш, след време евентуално ако почувстваш нужда ново фоно - примерно DV, Tom Evans или някое друго подходящо както за дозата, така и за системата. Ако нещата потръгнат при теб - може дори Superline :). При този вариант на ъпгрейд, ако ти допаднат дозитe на Dynavector, ти се открива широк хоризонт за потенциални бъдещи ъпгрейди - за добро или зло (зависи дали взимаме предвид добрия звук или семейния бюджет ;) ).
Лошата новина в твоя случай е, че както сам каза - дозата няма къде да се чуе. Уви, ако не бъркам, такава е ситуацията с повечето дози у нас - особено пък от този и по-висок клас.
Другата не съвсем добра новина е, че ъпгрейдите по грамофона от един момент нататък са скъпо удоволствие, което води след себе си други скъпи удоволствия :). След дозата може да ти се прииска Фоно, след това примерно рафт за стената или пък Fraim за шасито, рано или късо ще те загложди да смениш шасито примерно с новите модели на Rega - RP8/ RP10 и т.н.
Но това си го знаеш, пък и е част от удоволствието  :P

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Моята система от Велика Британия
« Отговор #26 -: Юли 22, 2014, 19:25:45 pm »
Благодаря за инфото за дозите. Ще почета naim форума по темата.
Аз май обаче си мисля първо да сменя фоно предусилвателя... и да си "изхабя" дозата сам... па после ще му мисля.
you're nobody without a naim

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re: Моята система от Велика Британия
« Отговор #27 -: Септември 28, 2017, 12:35:49 pm »
Ей, три години са минали и нищо не съм правил по въпроса с ъпгрейд на източника.
За сметка на това вече имам тунер, слушалки и слушалков усилвател.
Тунерът е Creek Evolution RDS FM/AM tuner. За 2 години съм го слушал три пъти, ама ей така, да има. В момента даже не е включен :)
Слушалките са Sennheiser HD700 - почти подарък от бившата Любима за Коледа '15. Тук вече системата не е от Велика Британия, ама немците и те са хора. Дълго време си нямаха подходящ партньор.
Усилвателя го имам отскоро. Не просушах кой знае колко варианти, то няма и как, та след като изпадна на добра цена употребяван Musical Fidelity MX-HPA, се обзаведох. Сега между 14 и 16 и след 22 най-често слушам тази част от системата.
Има и други дребни промени, за които нямам прави да пиша ;)
Те така те!
you're nobody without a naim