Автор Тема: Свързване на стерео усилвател към ресивър  (Прочетена 19140 пъти)

Halba

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #15 -: Януари 21, 2016, 15:46:32 pm »
Благодаря за бързия отговор. За съжаление съм напълно наясно с казаното по-горе но към днешна дата това е компромиса, който мога да си позволя. Надявам се на по-късен етап да си позволя нещо ново........ "еволюцията в аудио продукти на сериозни компании, над които имам наблюдение"....би ли насочил вниманието ми към тези компании. Да мога и аз да се огледам.

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #16 -: Януари 21, 2016, 16:07:12 pm »
С какъв бюджет разполагаш колега  ??? . Може да се намери и нещо което и да не ти се вярва да свири добре.
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Halba

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #17 -: Януари 21, 2016, 16:26:10 pm »
В момента не мога да назова конкретна сума но за съжаление едва ли ще е достатъчна за качествен продукт. Всичко зависи от предложението.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #18 -: Януари 21, 2016, 16:49:39 pm »
Halba, надграждането на рисивър със стерео усилвател според мен би следвало да е с идеята за сериозен ъпгрейд и еволюция на стерео частта. Не е нещо, без което системата не може да свири. В тази връзка правенето на компромиси, само за да има и усилвател, за мен би било излишно.  Това, обаче е мое мнение и не е изключено други потребители да мислят различно. Аз мисля, че особено при ограничен бюджет всеки ъпгрейд би трябвало да е внимателно обмислен, най-малкото защото следването на метода проба/грешка, твърде рядко пести пари.

Що се отнася до "еволюцията в аудио продукти на сериозни компании, над които имам наблюдение" - отдели време и прочети други теми във форума. Различни потребители споделят наблюденията си върху различни продукти.
Смисълът на изказването ми е, че за съжаление у една част нашенски аудио фенове, някои от които дори създадоха аудио сайтове, битува мнението, че аудиото е спряло развитието си през осемдесетте години на миналия век...  За мен това изказване е абсурдно и тъжно, но всеки има право да вярва в каквото прецени.
В тази връзка, еволюцията, за която споменах, според мен не се наблюдава само при някои компании, просто нямам преки наблюдения над продуктите на всички производители. Но за да ти дам конкретни примери - според мен новите модели на Monitor Audio звучат по-добре и балансирано спрямо модели от същите серии преди 5 години, преди 10 години и т.н.
Същото мога да кажа за новите модели на Focal, за новите модели на Naim, на ProAc, на Chord и т.н. и т.н. Има десетки други производители, над които нямам преки наблюдения, но от това, което чета, също следват тенденция на непрестанна еволюция. Това не означава, че задължително всеки нов продукт е два пъти по-добър от предишния, нито, че не се случва да се появят и неуспешни продукти. Означава просто, че някои от хората, произвеждащи тези аудио компоненти се вълнуват как звучат те и се стремят да се развиват непрестанно.

Има, разбира се, и производители, които навремето са имали статут на сериозни имена в бранша, а сега или не съществуват, или са се насочили в друг сегмент, или просто са се преориентирали към по-широка аудитория с нисък бюджет и изисквания. Но това за мен говори по-скоро за качеството и идеите на фирмения мениджмънт, а не за съдбата на Аудио индустрията.

Както и да е, отпелснах се във философски размисли.
По твоя въпрос - ако имаш възможност да се увериш, че усилвателят поддържа такъв режим на работа, и вярваш че такъв ъпгрейд би ти донесъл съществено подобрение - нищо не ти пречи да опиташ.
Все пак, на твое място бих търсил втора употреба усилвател от много по-близкото минало.

Halba

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #19 -: Януари 21, 2016, 17:00:32 pm »
С много от казаното съм съгласен. Аз съм от хората, които вярват в непрестанната еволюция особено в света на звука. Има безброй доказателства по темата но сега тук не им е мястото. Да склонен съм а и предпочитам да потърся усилвател "втора ръка" от по близкото минало но за съжаление освен архаични боклуци нищо друго не откривам. Междувременно видях, че цитирания от мен модел на Technics е модел от 80-те години на 20 век и това окончателно попари ентусиазма ми. Преди малко колегата Sper писа по темата та се надявам не всичко да е изгубено. Сега отивам да се запозная с цитираните от теб марки. За съжаление само Focal ми е позната. Но човек явно се учи цял живот.

Колега Sper на първо време си мисля за някаква сума от порядъка на 400-500 лв. но едва ли ще ми е достатъчна.

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #20 -: Януари 21, 2016, 18:33:30 pm »
За съжаление преди 1 месец се продаваше Денон ПМА1500ае за 560 лева, на сега гледам го няма иначе чат пат в олх излизат интересни неща аз така се сбих с ДАК на МСБ които ми дигна системата от към сцена и картина многократно по добре от сегашната ми РЕГА. Просто не бързай да купуваш стерео усилвател само за да ги имаш без да ти върши работа. А ти впрочем с какви ОТ си  :)
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Halba

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #21 -: Януари 21, 2016, 18:44:31 pm »
За бързането съм съгласен. Просто нямам хора в среди като тези а знам, че подобни "играчки" се търгуват в един затворен кръг и такива като мен трудно си осигуряват достъп. Що се отнася до ОТ то в момента съм с quadral quintas 505

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #22 -: Януари 22, 2016, 00:08:07 am »
А планираш ли ъпгрейд и на озвучителните тела?
Защото ми се струва малко излишен напъна.
Защо просто не ъпгрейднеш ресийвъра с нещо по-сериозно като модел.
Не мисля, че наличните ти колони биха разкрили някакви сериозни качества с какъвто и да е усилвател.

Halba

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #23 -: Януари 22, 2016, 01:13:10 am »
Към този момент не смятам да сменям ОТ. Вярно е, че нямам голям опит но слушах KEF, Quadral,Magnat. Звука на немските производители сякаш най ми допадна.На този етап мисля да си ги запазя.

Halba

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #24 -: Януари 22, 2016, 01:16:07 am »
Бихте ли ми споделили какъв е проблемът с тези колони? И ако тези не са добри какво по-добро има в този ценови диапазон?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #25 -: Януари 22, 2016, 12:26:05 pm »
Щом си ги слушал и харесал значи им няма нищо. :)
Въпроса е, че те са съвсем начален клас и добавянето на какъвто и да е усилвател трудно би спомогнало да надскочат възможностите си.
Все пак, използвания от теб ресийвър е доста маломощен и е възможно с нещо с по-висок запас от мощност да се усети някакво подобрение във звука.

Halba

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #26 -: Януари 22, 2016, 13:18:57 pm »
Нещо с по-висок запас от мощност предполагам е и с по-висок запас от средства. ;) Този Маранц го взех още като излезе и то от Амазон защото видях, че тук цената му бе надута поне с 50%. Тогава това можех да си позволя. Мога да се замисля в посока друг ресивър но вероятно втора ръка. Тук отново ще ми бъде нужна помощ към кои марки и модели да се насоча.

Неактивен Invisigoth

  • Публикации: 36
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #27 -: Януари 22, 2016, 13:44:03 pm »
Чисто визуално до/над твоя ресивър ще стои добре един Marantz PM7003. Последно вървяха около 600лв втора ръка. Има и режима на работа, който търсиш.
Ако искаш драстично подобрение в звука, то по-добре смени колоните.

Halba

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #28 -: Януари 22, 2016, 14:25:45 pm »
Благодаря за препоръките.Ще започна да се ослушвам за това моделче на Маранц.

Halba

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #29 -: Януари 22, 2016, 21:21:13 pm »
Добра вечер добри хора! Искам най-сърдечно да благодаря на всички вас, които се отзовахте на въпросите ми. Специално искам да благодаря на Rudra и lazarus18.Открехнаха ми вратата към нови знания /и разбрах, че нищо не знам :D/. Явно човек се учи докато е жив.Отказах се да купувам техника втора ръка/освен ако не е нещо наистина струващо си и изгодно/.Най-вероятно ще пусна в продажба наличната ми техника като започна най-напред с колоните. В тази връзка ще разчитам на помощ от всички вас разбиращите от тази техника.Като начало ще помоля да ми подскажете някаква идея за ресивър и ОТ в рамките да речем  на около 3000.Предпочитам да започнем с ОТ. Моля най-учтиво админите да не се сърдят ако този пост не е на мястото си.Все още се уча.Мога да кажа, че в мое лице спечелихте верен последовател.