Автор Тема: Popcorn Hour A-300  (Прочетена 40474 пъти)

ermak

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #15 -: Декември 29, 2011, 02:43:49 am »
Здравейте, наскоро и аз си купих пуканка :)

Искам да питам няколко неща:

- Може ли торентите да се управляват от самата пуканка?
Тоест да се зареди, пусне, спре торент през менюто или нещо такова.
Интересното е че в ръководството на A-210 пише че бутона "BT" на дистанционното
за нищо не служи, но имат намерение за в бъдеще да се ползва. Според мен съкращението
е на "BitTorrent" и може би ще е точно за работа с торенти през самата пуканка...
Иначе за сега и това върши работа: http://xxx.xxx.x.xxx:8077/transmission/web/ през web менюто на PC.
По принцип май единствената опция в пуканката е да спреш или включиш BT поддръжката. Така ако си
изгасил PC то и не искаш да си хабиш интернета, може да спреш тегленето на торетни... Или просто да
не ти лагва/бави пуканката, не знам...

- Задължително ли харда в пуканката трябва да бъде с файлова система EXT3?

Може ли да бъде 1 дял харда и да има файлова система NTFS, да се инсталират там всички неща от "NMT Setup Wizard" (Samba, FTP, NFS, Torrent Client...).
И след това да се създадат пак тия папки (между другото задължително ли трябва да ги има?): download, video, music... които пуканката сама си ги прави ако се форматира от самата нея харда.

Ако пък не може NTFS, тогава може ли 2 дяла. Единия EXT3 за всички неща на пуканкана, другия NTFS за допълнителни неща.
Понеже не обичам всичко да бъде на 1 място, голяма е депресията ако нещо се прецака... същата тенденция като при компютрите, по-добре да има дял C:\ и D:\.
Плюс това ако са само EXT3 трябва да се инсталира допълнителната програма Ext2Mgr, за да може да ги опознае на Windows. Не че е проблем, но при NTFS всичко тръгва веднага.

Ако има 2 дяла NTFS или 1 дял EXT3 и 1 дял NTFS, ще може ли Jukebox да ги намира и 2 та без проблем и да си тегли там информацията от интернет за филмите?

Иначе гледам, че си има и едни системни дялове, но тях няма да ги пипаме. Просто ако може да има един допълнителен NTFS дял или направо и основния EXT3 да стане NTFS,
стига да може да се инсталират нещата на него (Samba, FTP, NFS, Torrent Client...) да работи Jukebox и т.н.



- Какви USB Wi-Fi адаптери може да се ползват, освен оригиналния на пуканката? Ако има някъде нещо като лист със съвместимите.

- Сега малко за скоростите. При мен лично са такива:

Скорост със USB 3 кабела (синия) сложен на PC USB 2 порт е следната: от Пуканка към PC и съответно обратното = 30 MB/S твърдо без да мърда. От начало е повече, но се закрепва към 30.

Скорост със USB 3 кабела (синия) сложен на PC USB 3 порт е следната: от Пуканка към PC и съответно обратното = 95 MB/S твърдо без да мърда. От начало е повече, но се закрепва към 95.

Скорост със LAN кабел свързан от Пуканка към рутер (поддържащ Gigabit мрежа) и PC свързано с LAN кабел към рутер (като от компютъра с Win7 използвам "Network" за достъп, не FTP и подобни) = 11 MB/S и в 2 те посоки.
Това е при положение, че в пуканката е избрано на мрежа - Advance - Ethernet configuration - 10/100 mbps (с последния firmware съм).
Ако се избере в Ethernet configuration - Auto, скоростта е = 11 MB/S от Пуканка към PC, но от PC към Пуканка пада на 7 MB/S. Не знам, направо е потресаващо... сигурно ми е ментелив LAN кабела или нещо по настройките бъркам. Рутера е Linksys E4200, ако има значение. А може би има други начини за прехвърляне? Надявах се поне на 20-25МВ/S, ще се тества още с FTP и каквото друго се сетя...

Скорост с Wi-Fi сложена на пуканка = Не съм пробвал, защото нямам. Ако някой друг може да сподели скоростта?

Кажете вие какви скорости имате и как ги постигате?

Ако се сетя нещо друго ще питам пак, че стана роман...

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #16 -: Декември 29, 2011, 12:13:40 pm »
Здравей,
за момента няма възможност за управление на задачите в торент клиента от самия плеър. Предполагам, че планират да го добавят макар и да е много рядко ползвано. Повечето потребители така или иначе ползват ъпдейтвана версия на клиента - Transmission, версия над 2.ХХ.

Плейъра може да работи и със NTFS форматирани дискове, но ако на същия диск са инсталирани приложенията, трябва да е ext3.
Мисля, че съм виждал потребители, които предварително са разделили диска на 2 части NTFS. Дават от плеъра да форматира първата /той си я разделя пак на 4 дяла/ и така има 2 видими от плеъра - един ext3 /може да е малък/ и един голям NTFS. Може да се укаже на плеъра да сваля на този дял, а той си е шернат по мрежата. Не съм го опитвал лично, но би трябвало да стане.
Друг, изпитан метод е да се сложи предварително форматиран NTFS диск и флашка 2GB, на която се инсталират приложенията, а диста се ползва за информацията. Неудобството е, че флашката винаги трябва да включена и заема едния USB порт.
Папките на диска, които си прави след форматиране не е нужно да се пазят. Единствено Downloads е нужна на торент клиент защото по подразбиране е зададено да я търси и сваля в нея.

Скоростите през USB с нормалните, които се постигат, но по мрежата трябва да са по-високи.
Ако и компютъра, от/на който записваш е със хубава gbit мрежова карта, трябва да постигаш поне двойно по-високи скорости от тези.

Щом имаш възможност за свързване по кабел моя съвет е да забравиш безжичния адаптер. С него скоростите са в пъти по-ниски.
Иначе освен оригиналния адаптер WN-150 се поддържа и Edimax EW-7612UAn, който обаче не се намира у нас.

ermak

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #17 -: Декември 29, 2011, 21:17:02 pm »
Благодаря за отговорите!

Проблема беше, че LAN кабелите бяха 100 Mbps, а не 1000 (1 Gbps). След като ги смених, ето какви са резултатите:

Скорост със Gigabit LAN кабел свързан от Пуканка към рутер и PC свързано с Gigabit LAN кабел към рутер, като от компютъра с Win7 използвам "Network" за достъп, не FTP и подобни:
от PC към Пуканка = 11 MB/S
от Пуканка към PC = 9.50 MB/S 
Това е при положение, че в пуканката е избрано на мрежа - Advance - Ethernet configuration - 10/100 mbps !

Скорост със Gigabit LAN кабел свързан от Пуканка към рутер и PC свързано с Gigabit LAN кабел към рутер, като от компютъра с Win7 използвам "Network" за достъп, не FTP и подобни:
от PC към Пуканка = 16 MB/S
от Пуканка към PC = 20 MB/S 
Това е при положение, че в пуканката е избрано на мрежа - Advance - Ethernet configuration - AUTO !

Скорост със Gigabit LAN кабел свързан от Пуканка към рутер и PC свързано с Gigabit LAN кабел към рутер, като от компютъра се ползва FTP:
от PC към Пуканка = 11 MB/S
от Пуканка към PC = 8 MB/S 
Това е при положение, че в пуканката е избрано на мрежа - Advance - Ethernet configuration - 10/100 mbps !

Скорост със Gigabit LAN кабел свързан от Пуканка към рутер и PC свързано с Gigabit LAN кабел към рутер, като от компютъра се ползва FTP:
от PC към Пуканка = 20 MB/S
от Пуканка към PC = 22 MB/S 
Това е при положение, че в пуканката е избрано на мрежа - Advance - Ethernet configuration - AUTO !

Между другото пробвах с оригинален USB Wi-Fi от Diva плеър и пуканката го опозна.

Скорост със USB Diva Wi-Fi свързано от Пуканка към рутер и PC свързано с Gigabit LAN кабел към рутер, като от компютъра с Win7 използвам "Network" за достъп, не FTP и подобни:
от PC към Пуканка = 6 MB/S
от Пуканка към PC = 5 MB/S 
Това е при положение, че в пуканката е избрано на мрежа - Advance - Ethernet configuration - AUTO !
-------

Защо повечето потребители така или иначе ползват ъпдейтвана версия на клиента - Transmission над 2.ХХ?
Интернета ми не стига повече от 1.20 MB/S (vivacom) има ли смисъл да слагам 2.ХХ? Може ли да карам
с нормалната версия, която идва с пуканката и какви са разликите между версиите?

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #18 -: Декември 30, 2011, 11:49:04 am »
С гигабит свързване скоростите на трансфер вече са както трябва.

Торент клиента не е задължително да го ъпдейтваш. С по-новите версии обикновено се вдигат скоростите малко, най-вече на ъплоуда, можеш да ползваш Transmission Remote GUI и имаш малко повече настройки.

ermak

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #19 -: Декември 30, 2011, 23:31:29 pm »
По въпроса с дяловете пробвах разни варианти. 1 EXT3 1 NTFS. Само че Jukebox можеше да се ползва единствено на EXT3 и даваше някакви error от време на време. Пробвах и с 2 предварително направени NTFS дялове и като се избере от пуканката форматиране с Fresh опцията (само тя е активна в този случай) после може да се посочва каде да бъде Media дестинацията (на кой от 2 та дяла), но накрая все едно се създават системните дялове и 1 голям. Тоест не останаха 2 различни дяла, ами направи всичко на 1 цяло + системните. Пробвах след това да форматирам от PC само големия дял EXT3 и го направих на 2 NTFS (като вече си ги имаше системните дялове от преди). След това в пуканката там на NMT Setup Wizard дава 3 опции. Избрах тая с Media дестинация и ми направи папките: download, music, video... Предполагам, че са се инсталирали приложенията (върху основния NTFS дял) и може и други да се слагат от интернет. Пробвах с USB2 да CUT някой голям файл от единия дял на другия (говорим само за дяловете на пуканката, не PC дял), но е бавно 15-20MB/S. Ако всичко се намира на 1 дял и се CUT от една папка в друга става мигновено (но ако се COPY в същия си дял е 15-20MB/S). Така че файдата незнам каква е точно с 2 дяла, може единствено да спасиш част от нещата, ако стане нещо... Накрая форматирах пак всичко и избрах да бъда с 1 голям EXT3 + системните.

Сега малко по въпроса с USB 2 и USB 3 към PC.

Ако е USB 2 показва всички дялове на пуканката като: HARD DISK DRIVES. Ако са NTFS излизат веднага,
ако има EXT3 e нужна програмата Ext2Mgr.


(Чрез USB2 дяловете на пуканката излизат като HARD DISK DRIVES, независимо колко са на брой.
В този случай е само един. Има и системни, но не съм им дал в Ext2Mgr да се показват.
Ако има NTFS дялове излизат веднага, без нужда от допълнителни програми за EXT3.)


Ако е USB 3 може да се покаже само 1 дял, защото така е направен самия Windows. Изкарва първия Primary дял, а ако няма първия Logical дял от харда. Намерения дял се изкарва като REMOVABLE STORAGE, точно за това може да бъде само 1. Проблема е че след като пуканката форматира харда в нея, първия дял става един от системните (964MB). Тоест USB 3 не може да се използва пълноценно, може само ако първия дял е този с медия съдържанието. Четох за разни начини с преправяне по регистрите и допълнителни програми как може removable storage да стане hard disk drives, за да може през USB3 да изкара всички дялове, но не ми се занимаваше. Предполагам, че под Linux ще ги изкара без проблем и няма нужда да се правят допълнителни неща.

Още по темата тук:
http://www.sevenforums.com/hardware-devices/83832-usable-usb-flash-partitioning-7-a.html
Цитат: On a removable drive, windows will see only one partition but if the usb drive can be made to appear as a fixed disk then multiple partitions would work.


(След като се форматира харда от пуканката, подредбата на дяловете става различна.
Като първи по ред става системен EXT3 964MB.)



(Чрез USB3 от дяловете на пуканката може да излезе само първия като REMOVABLE STORAGE.)

plamen1321

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #20 -: Февруари 05, 2012, 17:16:53 pm »
Привет!   Първо да поясня и да се извиня, че съм "индианец" в материята...  Ползвам пуканката от няколко месеца, но без да съм навлизал в детайли с нейните функции. Наскоро опитах да стартирам Jukebox, след което забелязах някакви проблеми...  Преди това с бутона на дистанционното "ИНФО" можех да отварям информацията за филма и се появяваше картина (снимка от филма) на екрана. Отдясно има едно подменю Fetch Online Subtitle, откъдето можеше да се даунлоудват субтитри...   Днес забелязах, че като натисна въпросният бутон на дистанционното, нещо не е наред. Изписва ми: Failed to connect!  А при опит да даунлоудвам субтитри от подменюто Fetch Online Subtitle ми изписва This feature requires an internet connection!
Зачудих се дали тези проблеми нямат връзка с  Jukebox-а и отидох да "поровя" там... На Scan All в Jukebox Manager ми изкара съобщение Internet connection not available. Video tagging result maybe incomplete.
На Scan Options ми изписа Failed to connect и на екрана остава отворен един прозореc, на който пише Auto Download Fanart, като в долния десен ъгъл е указано, че за изход се натиска червен бутон, но при мен не може да се излезе с него, а оттам излизането става само с бутона "Home".
Не мога да схвана какво съм омазал. Пуканката е свързана с WiFi донгъл с интернет и връзка има, стартирам си интернет радиа, Ю-Тюб,  имам дата, час и информация за времето на дисплея, но не мога да разбера какво се е скапало, или какво не съм направил. Опитах сам по метода на индианеца, но се налага да ползвам жокер - обади се на приятел!   :-[
В Local Media харддиска вече се изобразява с един кръгъл зелен знак с буквичката J, което се появи след като стартирах Jukebox-а. Мога ли да деактивирам Jukebox-а и това ще реши ли появилите се проблеми, или те са от друго естество?

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #21 -: Февруари 05, 2012, 23:46:08 pm »
Мисля, че понякога се губи връзката със сайта за сваляне на субтитри Opensubtitles и затова показва тази грешка.
По същия начин и със IMDB.com за филмите.
От колко време е проблема?

plamen1321

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #22 -: Февруари 06, 2012, 09:21:08 am »
Проблемът го забелязах през уикенда. Интересното е, че само на един единствен филм се появява картина на екрана при натискане на бутон "ИНФО", на всички останали ми дава "Failed to connect", докато за субтитрите навсякъде ми дава съобщение: "This feature requires an internet connection"...  Всъщност как открих, че нещо не е наред... Копирах филм от външен диск и като приключи копирането опитах да пуска филма, за да проверя дали е ОК, но не тръгна звук... Освен това попкорна започна странно да бръмчи, но не можах да преценя дали е от харддиска, или е друго... Изключих попкорна напълно и след малко го пуснах. Бръмченето го нямаше и филмът тръгна вече със звук, но нямаше БГ субтитри. Опитах с функцията за субтитри на попкорна и тогава открих, че не работят и не се зареждат картини на филмите...
Това странно бръмчене се случи отново по-късно и се приближих до попкорна да чуя отблизо от какво естество е този звук. Само леко докоснах корпуса отгоре с ръката и бръмченето спря моментално. Вероятно при по-бързо въртене на харддиска нещо сякаш отвътре резонира... Та това е горе-долу ситуацията и не мога да преценя проблем ли имам с машинката, или "повредата не е в нашия телевизор"... ;) 

Неактивен RossT

  • Публикации: 21
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2012, 10:33:57 am »
Конструкцията на този формат пуканка е недомислена и големите дискове вътре причиняват неприятна вибрация. При мен този проблем го отстраних с подпъхването на изолационна плоскост от мека пореста материя, дебела около 2 мм.

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #24 -: Февруари 06, 2012, 12:08:46 pm »
plamen, какъв диск си сложил? Виж дали е затегнат добре.
Не виждам логика между вибрациите и невъзможността за достъп до онлайн съдържанието.
За субтитрите бих те посъветвал да си ги сваляш от българските сайтове като subs.sab.bz и subunacs.net.

plamen1321

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #25 -: Февруари 06, 2012, 12:23:17 pm »
Дискът не съм го слагал аз, така си го поръчах Попкорна, ако не се лъжа е на Seagate, SATA 2... 
Не казвам, че има връзка между появилото се бръмчене и липсата на връзка с онлайн съдържанието, просто описах ситуацията и точно как установих проблема! :)
Аз зная как и откъде мога да си свалям субтитри,  просто установих, че нещо, което преди е работело, сега не работи и се озадачих от съобщенията за липсваща интернет връзка...  Може ли някой от притежателите на А-300 да каже дали при него тази функция работи, че да разбера дали при мен има проблем, или е извън моята машинка...

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #26 -: Февруари 06, 2012, 12:44:46 pm »
Виж точния модел на диска. Може да е на 7200 оборота.
Ще опитам като имам възможност как е при нас.

plamen1321

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #27 -: Февруари 06, 2012, 12:52:07 pm »
В момента не съм си у дома, на работа съм и нямам възможност да проверя веднага, но ще опитам да намеря точния модел и като го установя ще го напиша. 

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #28 -: Февруари 06, 2012, 17:25:09 pm »
 Аз съм сложил диск на 7200 (Western Digital Caviar Green WD20EARX 2TB HDD 3.5" 64MB Cache, IntelliPower, SATА ) това проблем ли е , досега съм имал дребни забележки по работата му , някои път ми е изчезвал , но след рестарт всичко се оправя . Ако трябва да го сменям и без това ми трябва още  един хард за компа ?

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #29 -: Февруари 06, 2012, 18:01:03 pm »
Този диск по принцип е подходящ. Той не е баш 7200.