Автор Тема: Popcorn Hour A-300  (Прочетена 40265 пъти)

plamen1321

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #30 -: Февруари 06, 2012, 20:34:26 pm »
Вече всичко е наред с онлайн субтитрите и информацията за филмите, зареждат се! Явно проблемът е бил в интернет връзката със съответните сайтове. ;)
Относно вида на харддиска обаче информацията ми е оскъдна. Погледнах в гаранционната карта, там пише HDD Seagate 2 TB и никаква спецификация... Според мой приятел, който ми съдейства при инсталирането на попкорна, харддискът почти сигурно е на 7200 !

Неактивен RossT

  • Публикации: 21
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #31 -: Февруари 06, 2012, 22:13:20 pm »
А според мен дискът ти е на 5900 rpm и вибрира точно както беше при мен. Аз също си купих пуканката с 2 TB диск и беше бавният Barracuda Green.

plamen1321

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #32 -: Февруари 07, 2012, 14:33:01 pm »
При мен харддискът най-вероятно е Seagate 2TB ST2000DL003 Green, т.е. не е на 7200 оборота, а на 5900! ;)

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #33 -: Февруари 07, 2012, 15:19:45 pm »
Възможно е да не е затегнат добре диска към стойката. Провери дали няма някаква хлабина между тях.

etfilm

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #34 -: Февруари 13, 2012, 12:55:49 pm »
Здравейте,
Имам проблеми със субтитрите на един определен филм - War Horse. Бях ги свалил от наш сайт, след което оттам махнаха филма. Ъплоуднах ги на OpenSubtitle.org, откъдето виждам, че сваля и плеъра. След searching ги намира, но downloading завършва със съобщението "An error occurred. Couldn't........"
 Опитах да сваля поне английски скубтитри - и тях ги намира, но не може да ги свали - излиза ми същото изнервящо съобщение, а бях ги свалил ден преди това, но имах глупостта да ги overwrite-на, надявайки се на българските.
 В предишен пост беше обяснено, че това може да се дължи на проблеми с връзката със сайта и аз опитах сваляне в най-различни часове на денонощието -  със същия неуспех.
 Извинявам се отново за /не/вероятната си некомпетентност, но бих бил много благодарен на някяква помощ.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #35 -: Февруари 13, 2012, 13:05:52 pm »
subs.sab.bz

http://subsunacs.net

Това са двата български най-добри сайта за субтитри, на които има 99,9% от всички преведени на български филми.

Сваляйте от там, записвайте си ги при филма /със същото име/ и няма да имате проблеми.

Вярно, че отнема 20-30 секунди повече, но доказано работи.

etfilm

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #36 -: Февруари 14, 2012, 21:06:18 pm »
           Благодаря за бързия отговор, lazarus18, но  това го правих / преди да взема "пуканката"/, когато свалях филми и титри във фолдър на компютъра и след това или бърнвах дискове, или ги пусках със някакъв софтуерен плеър като свързвах компютъра с TV 'c HDMI кабел. Сега свалям в директория Network/A-300/share/download, където филма се "появява", но без субтитрите, свалени към същата директория /и със същото наименование/ - явно правя нещо не като хората.....
          Днес обаче, субтитрите, с които вчера имах изнервящ проблем, се свалиха за секунди с Fetch subtitles online.........Напредвам в материята бавно , но славно.....Бих си позволил да пусна линк към един друг форум с доста информация, която сигурно ще е полезна и на други новаци в материята като мен - http://www.networkedmediatank.com

             Благодаря още веднъж и поздрави за хубавия форум, който доста се отличава от много други в бг нета!
Сигурно ще ви "тормозя" с още доста въпроси за Попкорна, а като се поуспокоя с него, ще има питанки и за уредбата и евентуалното и заменяне, но всичко по реда си.....

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #37 -: Февруари 15, 2012, 11:24:20 am »
Този начин за добавяне на субтитри като при компютъра си работи и при "пуканката".
Fetch subtitles online е хубава екстра, но явно ненадеждна по всяко време.

asenpetrov

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #38 -: Май 11, 2012, 09:43:08 am »
Привет, от вчера имам новата версия 300. Прави ми неприятно впечатление, че не виждам субтитрите като файлове когато браузвам филми които чинно съм подредил всеки в отделна папка с инфо и обложка, а по някой път забравям да ги преименувам и това, че не се виждат ме дразни и леко обезмисля едита който са въвели като фючърс... Другия недостатък е липсата на избор на големина на шрифта както и неговата позиция  :-\ И не на последно място много тихият звук който отново са орязали като опция да увеличиш от плеъра а трябва да го правя от телевизора или уредбата... Кофтии.. Някой да се е справил с тези наглед малки, но много неприятни недостатъци?

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #39 -: Май 11, 2012, 10:00:45 am »
Здравей , аз съм имал няколко вида PCH и Diva и честно да си кажа никъде не ми е показвало файла на субовете , не мисля , че е недостатък друг е въпроса ,че теб те дразни . Има опция за големина на шрифта и позицията на суб (ако за тях говориш). За увеличаването на звука нищо не мога да кажа тази функция до сега не ми се е налагало да е ползвам :) , наистина е досадно да сменяш дистанционните, по този проблем бих те посъветвал да си вземеш универсално дистанционно и да командваш всичко от него . Дано съм бил полезен :)

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #40 -: Май 11, 2012, 10:32:54 am »
Привет, от вчера имам новата версия 300. Прави ми неприятно впечатление, че не виждам субтитрите като файлове когато браузвам филми които чинно съм подредил всеки в отделна папка с инфо и обложка, а по някой път забравям да ги преименувам и това, че не се виждат ме дразни и леко обезмисля едита който са въвели като фючърс... Другия недостатък е липсата на избор на големина на шрифта както и неговата позиция  :-\ И не на последно място много тихият звук който отново са орязали като опция да увеличиш от плеъра а трябва да го правя от телевизора или уредбата... Кофтии.. Някой да се е справил с тези наглед малки, но много неприятни недостатъци?

Разбира се, че може да се променя размера на субтитрите. Просто изключи опция Auto, която им е зададена по подразниране и ще може да настройваш всички параметри като размер, цвят и тн. Идеята на тази опция е, че някои типове субтитри имат вграден код за размер, цвят, позиция, болд/италик и така плеъра ги показва както преводача е решил. Те обаче са рядкост сред българските субтитри и затова е по-добре човек сам да прецени тези настройки.
Как си свързал плеъра към уредбата си и с какви настройки е той в Audio/Video Settings?
Честно казано не съм обърнал внимание дали външните субтитри се показват в папката със филма, но при предишните плеъри /серия 2хх/ се виждаха. Виж дали не си задействал филтър какъв тип файлове да показва случайно. Опитай с цветните бутони.

asenpetrov

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #41 -: Май 11, 2012, 11:49:39 am »
Благодаря за бързия отговор. Радвам се, че настройките на субтитрите са си активни. За звука към уредбата ползвам оптичния кабел, от там със звука нямам проблем защото така или иначе се слуша доста усилен за по-голямо въздействие. Проблема е от HDMI кабела към телевизора, там е много слабо като сила на звука.. настройките на аудиото в сетигс са:  HDMI - On, DRC - On..и всички останали са DOWNMIX.
И още един въпрос, как става конекцията на компютъра с плеъра през WIFI, в момента успях с помоща на сетъп уизърд да вържа плеъра и да има уаерлес интернет, въпроса ми е да виждам през компютъра хардиска на плеъра който м/у другото е външен USB закачен към него? Предполагам, че ще трябва да ползвам FTP приложение за да виждам диска? Трябват ли някакви допълнителни настройки на попкорн-а? С последня FW съм.

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #42 -: Май 11, 2012, 12:20:02 pm »
Не са ти правилни настройките за звука. Щом изкарваш през оптика звука трябва да сложиш поне AC3/DD и DTS на Passthrough, a не на Downmix. Сега изобщо нямаш истински 5.1 звук. DRC го изключи защото то е точно за по-тих и орязан звук за нощно гледане например. Аз лично не виждам смисъл HDMI Audio да е на ON защото имаш звук през външната система и няма смисъл да се дублира на телевизора.
За да видиш диска на плеъра - външен или вътрешен - трябва да имаш инсталирани NMT приложенията. Ако правилно разбирам, че нямаш вътрешен диск, то тогава трябва да предвидиш една флашка, на която да се инсталират. След това вече ще имаш Samba/NFS шеринг, както и FTP. Ще виждаш плеъра директно в локалната си мрежа като всеки друг компютър.

asenpetrov

  • Гост
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #43 -: Май 11, 2012, 15:09:32 pm »
Да настройките за 5.1 звук ги оправих и изключих DRC. Въпроса е, че когато малката спи не пускам уредбата и оставям телевизора да се грижи за звука, там обаче той е доста тих в сравнение със старата ми пуканка. Махнали са опцията за допълнително усилване на звука от плеъра което си беше благинка. Сега се получва следното, усилвам звука на тв-то гледаме филм.. пускам после телевизия и гръмва изведнъж саунда...Адски неприятно :/ Някакъв гайд как се инсталират NTM приложенията на А300?

Неактивен popcornhour

  • Публикации: 188
Re:Popcorn Hour A-300
« Отговор #44 -: Май 11, 2012, 15:41:49 pm »
Увеличаването от плеъра е махната умишлено защото адски влошаваше звука.
Инсталирането на приложенията става от Setup-Maintenance-NMT Setup Wizard. Флашката да е поне 2GB, да няма нищо важно на нея защото ще се изтрие. Хубаво е да се махне външния диск да не стане грешка и да форматира него вместо флашката, че ще е неприятно. Трябва да има връка към интернет.