Автор Тема: Мултимедиен плеър като компонент за стерео система?  (Прочетена 21080 пъти)

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Здравейте!Имам въпрос относно мултимедийните плеъри.От това което разбрах(или не) ::) ми стана ясно,че мога да прослушвам Flac,APE,WAV и др.формати а някои  имат и твърд диск.Повечето от музиката която слушам е от компютъра който е свързан с USB към Dacmagic и към усилвателя.Макар че имам и CD плеър,разбрах че ми е по удобно да слушам музика от  компютъра,и съм решил да се ориентирам в тази посока,но вече компютърът ми е остарял морално и нямам и достатъчно памет се замислям за нов.Въпросът ми е дали ще мога да го управлявам чрез WiFi с таблет с OS Android за да свалям музика снимки и филми и да ги съхранявам на твърдият му диск,за да не купувам лаптоп,и дакът да ли няма да е излишън в случая.Ако е възможно това,кой от тях бихте ми препоръчали за бюджет около 800 лв.Ще го ползвам най-вече за музика.Благодаря ви предварително!

CP

  • Гост
Управляването през Андроид е много лесно с Twonky Mobile - аз го ползвам точно така - файловете се намират обикновено на плеъра ми. Обаче не ми се вижда добра идея свалянето през таблета на плеъра - ще става, но има по-стабилни начини. Но ако е основно за музика - то файловете няма да са и много големи...

Неактивен sss

  • Публикации: 95
За управление на music player (foobar, winamp, windows media player ....) от Андроид можеш да пробваш и http://www.androidzoom.com/android_applications/music_and_audio/bubbleupnp_bbnrc.html

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
А какви са начините за сваляне на музика и плеъра може ли да върши това?Доколкото разбрах мога да свалям музика с помощта на таблета като ги съхранявам и възпроизвеждам с помощта на плеъра.

ichthys

  • Гост
Здравейте, и аз имах подобна дилема и се бях ориентирал към Logitech Squeezebox™ Duet - мрежов плеър с удобно дистанционно и интерфейс за пускане на музика/по английски сайтове го имаше за по 149паунда намален, в e-bay може да го намериш на прилична цена на старо/. В последствие си промених концепцията и вместо Squeezebox взех мултимедиен сателитен приемник който освен че пуска повечето lossless файлове, пуска и почти всички видео формати от една страна от твърдия диск за който има възможност и от друга страна по мрежата(което е много удобно защото сваляш каквото свалиш на компютъра след което влизаш от приемника и с едно дистанционно гледаш, слушаш превърташ и каквото се сетиш), гледам с него и сателитна телевизия. Разликата е че Logitech Squeezebox™ Duet си има дисплей който ползваш за навигация, докато в другият случай се ползва телевизорът.

CP

  • Гост
Най-добре е да си вземеш мултимедиен плеър с вграден торент клиент, за този бюджет няма да е проблем.

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Благодаря ви!Тук във форума се продава  Popcorn Hour A-210 и ми се струва интересно предложение.Какво ще кажете за него.Склонен съм и на нещо втора ръка.Като му се добави и твърд диск само не знам няма WiFi но не е болка.И дали ако има значение работи с OS Anroid?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Така като гледам, искаш плеър за музика. Бих ти препоръчал да вземеш нещо, направено за целта - Squeezebox или Sonos.
Работата с аудио файлове е много по-удобна, управляват се с андроид или iPad/iPhone.
Минуса е, че нямат собствен сторидж, не пускат APE.

Иначе А-210 има много други предимства - място за диск, възпроизвежда и видео, има вграден торент...
Има някакво управление чрез Андроид, но не съм го ползвал. Не ми изглежда толкова удобно като на SOnos например, но предполагам, че върши работа.

Който и от двата варианта да избереш ще трябва да си оставиш външния дак.

Неактивен stiv 68

  • Публикации: 28
Мултимедийните плеъри възпроизвеждат аудио файлове доста по-зле от компютъра ,
да не се се разочароваш после . Аз пробвах два модела на Diva и два на  Popcorn и се
отказах от тази идея (всичко се пускаше през дака ми по коаксиал).

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Дефинирай доста.
Идеята на цифровия източник е да възпроизведе сигнала без промени към външния дак. Нещо, което е доста трудно постижимо при компютъра предвид различните плеъри и драйвери.
Друг е въпроса ако на теб ти е харесал повече звука, което е чисто субективно.

Неактивен stiv 68

  • Публикации: 28
Хм.. за мене доста си е доста :). Последния плеър ,който пробвах беше А-210 по
коаксиалния изход , пусках флакове . В сравнение с пс-то ми звучаха като мп-3 ки.
На компютъра слушам през Foobar => wasapi => spdf , без да ползвам никакви корекции.
Между другото , това не е само мое мнение по форумите доста е писано по въпроса .
Преди да сглобя последното си HTPC , изчетох доста неща по темата за използването
на мултимедийните плеъри за музика и освен за OPPO май не видях нищо хубаво да е
написано .
 

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Днес имах възможност да отида в магазин където продават някои от посочените от вас плеъри.Имаше Logitech Squeezebox™ Duet,Popcorn,Tvix и Dune.Препоръчаха ми най-много Dune.Харесва ми,че всичко се управлява с едно дистанционно,а за това дали ще се чува по зле от компютъра  не знам. Аз в момента също слушам с Foobar и Wasapi и през дак-а в усилвателя.Много искам да разкарам компютъра защото първо,че вече е остарял,шумен,заема ми доста място и т.н.... Искам да попитам Stiv 68 какво е направил в неговия случай?

Неактивен stiv 68

  • Публикации: 28
 Привет :). Ами и аз бях пред същата дилема , много ме дразнеше шума от
компютъра , но след експериментите ,които направих реших ,че за мен
компромиса не си струва (все пак това си е мое мнение). Най-голямото
удобство на мултимедийните плеъри е лесното управление -няма да отваряш
файловете с различни програми както на PC-то ,но ... има и доста неща ,
които пък въобще не тръгват ! Foobar например е страшна програма , "мачка"
всичко що е аудио , само блу-рей форматите не отваря (засега :)) , а пък
аз обичам да експериментирам , да видя как е звука от DVD-AUDIO ,има ли
разлика със SACD или пък как е рипната някоя плоча  :). Засега само OPPO
отговаря на тези критерии , но е доста по скъп и има други недостатъци .
 И така , зарових се 2-3 месеца в четене по форумите (предимно по руските,
че с английския не съм много добре) и намерих няколко решения за HTPC .
 Това , което сглобих е от най-бюджетните варианти - излезе ми около 800лв.-
колкото един Dune , но разполага с доста повече възможности от него.
 Дъното е на gigabit ,процесора е intel i3 , вместо хард-диск използвам ssd  за
системен и на практика  HTPC-то е напълно безшумно , има само един малък
вентилатор на процесора , но той се включва само при много голямо натоварване.
 Ами това е горе-долу , сега ми трябва само един USB/SPDF ковертор за пълно
щастие   ,че вградената карта на Realtec не поддържа 88.2kHz  :).
 Ako те интересува нещо по-подробно , мога да ти пиша на лични . 

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Много ви благодаря :)!Ще седна да почета малко повече,и ако имам някакви въпроси  ще питам относно варианта на Stiv 68 ???.А резултата надявам се да е добър,ще го видите в "Моята система :)!

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
А какво ще кажете за неттоп? :)Малки и компактни,предполагам са и напълно безшумни.Твърдият диск е по малък но може да се добавя и външен.