Автор Тема: Моята система: Marantz + JBL Studio L  (Прочетена 66539 пъти)

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #90 -: Декември 21, 2016, 21:17:42 pm »
Ммммм явно някое послушно дете е писало писмо на Дядо Коледа  :D :D :D
И добрия  дядо  като е видял толкова послушно дете  , изпълнил написаните желания  и го е зарадвал като  изпратил желаните подаръци.
То на ОППО 203 още не му е изсъхнала  боята , преди дни са пуснати за продажба  . ;D ;D ;D

Честито  dimi123 , отлично  развитие на кино системата  до 11.1 канала (7.1.4) . Остава и само един  4К проектор през 2017г.

ПП- според мен  тези кабели Chord Cadenza и  Chord Signature са били дефектни  :D >:( :D ;D
 Какви симетрични кулички си сглобил от 3 броя ОППО и  от 3 броя Найм   (y) (y) (y)

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #91 -: Декември 21, 2016, 21:42:23 pm »
ПП- според мен  тези кабели Chord Cadenza и  Chord Signature са били дефектни  :D >:( :D ;D

Да, един съмнителен тип ми ги предостави...  ;) :D
Иначе съм много доволен от Chord Cadenza. Дори ми харесаха повече от Chord Signature.
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #92 -: Декември 21, 2016, 22:34:12 pm »
после на ресивъра се търси Pre Out изходите и се вкарва изхода на налаоговият предполагам е обозначено кой край е изход и кой вход който ще влезе в усилвателя, после фронталните колони се връзват към стереи усилвателя ?
След тази процедура предполагам ще мога да вържа още един чифт колони към ресивъра до 11 защото освобождавам товара от фронтални към ресивъра нали ?

lilscrappy , трябва ти само едно много добро крайно стъпало с минимални параметри  150 вата на 8 ома  и 120-125 дв.б.  ( 7010  е 125 W (8 Ω/ohms, 20 Hz – 20 kHz with 0.05 % T.H.D.) . Разбира се и необходимия брой колони - 11 .  Мога  да кажа само ,че  таванните колони е най-добре  да са  над слушателя ( пред и зад него и помежду им да има 3-3,5метра разтояние ) да са отдалечени от фронталните колони и между тях да са поставени съраудите  а зад -линията на  вторите високи- таванни  да е задния съраунд !!!  Ефектите се чуват и усещат значително по добре .                                Това е правилната схемата на Долби която съм прикачил в предишният си пост. 

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #93 -: Декември 22, 2016, 00:49:26 am »
Angel_s, не ми се влиза в излишни спорове, но това твое изказване :
Цитат
трябва ти само едно много добро крайно стъпало с минимални параметри  150 вата на 8 ома  и 120-125 дв.б.  ( 7010  е 125 W (8 Ω/ohms, 20 Hz – 20 kHz with 0.05 % T.H.D.)

ми сеструва наистина нелепо.
Не искам да те засегна по някакъв начин, но силно вярвам, че докато представата на човек за избор на добър усилвател се ръководи от ватове и обявен THD... то системата му и разбирането му за звук и музика трудно биха претърпели сериозно развитие.
Най-малкото - нито рисивъра е 125 W на канал, при захрнени повече от два канала, нито колоните на lilscrappy се нуждаят от 150W на канал за да покажат потенциала си.

Проста тема за размисъл - усилвателите, с които dimi123 надгради рисивъра си, са 60W на канал, a според самия него разликата в звученето спрямо рисивъра е драматична!

Всеки има право да изгражда системата си с каквито пожелае компоненти, както му е угодно и приятно, но държа съветите, които се дават в този форум да са добре обмислени, добре премерени и наистина умерени.
Има достатъчно места в българския интернет, където се следва противоположна логика на изразяване и резутатите са видни за всички.

P.S.
dimi123, относно разликата в кабелите - една от възможните причини е просто субективно това, което предлага Cadenza като звук да ти е по-приятно като звучене или по-близко до звука, с който си свикнал. Друга възможна причина е Signature да разкрива неща в системата ти, които не те правят щастлив. Трета, интересна възможност е, кабелите да са от различно поколение. Chord регулярно ъпдейтват кабелите си и често разликата между отделни поколения на един и същи модел кабел е драстична в полза на обновения вариант. От тази гледна точка - чисто теоритично, ако Cadenza e по-нов вариант, примерно последния предлаган от този модел - Cadenza Reference, а Signature е по-старо поколение, възможно е разликата да е напълно оправдана и очаквана.
Това, разбира се, са само теми за размисъл.

Успех и приятно слушане на надградената система!

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #94 -: Декември 22, 2016, 11:17:20 am »
Да, прав си, Рудра. Кабелите са наистина от различни поколения, но аз отдавам разликата по-скоро на личното ми предпочитание за по-изразени ниски честоти, коита Cadenza-та възпроизвежда много добре. Същото се получи и при сравнение в домашни условия на 5si с XS2. XS2 е по-неутрален и прозрачен, но ниските ми се губеха и ефектът не беше същия както с 5si. Не казвам, че 5si е по-добър, но при всички положения е по-ефектен и веднага се усеща разликата с други усилватели. Въпрос на предпочитание. :)
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #95 -: Декември 22, 2016, 11:20:56 am »
При пускане и спиране на усилвателите има ли пукане в колоните и издърпване на мембраните навътре?

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #96 -: Декември 22, 2016, 11:25:14 am »
При пускане и спиране на усилвателите има ли пукане в колоните и издърпване на мембраните навътре?

Пукане има, не съм обърнал внимание на мембраните. По принцип казват да не се изключват от копчето, а да се държат включени през цялото време. Забелязах, че самите усилватели издават лек брум, дори когато не са свързани с кабели.
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #97 -: Декември 22, 2016, 11:44:25 am »
Пукане има при всички усилватели на Naim, и това не е повод за притеснение.
А шума, който се чува от усилвателите не е Brum (това е смущение в сигнала, което е предизвикано от проблеми по ел, мрежата, ground loop и т.н. обикновено с честота 50HZ), това, което се чува от съвсем близо при усилвателите на Naim е механичен шум от преоразмерените тороидални трансформатори.

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #98 -: Декември 22, 2016, 13:52:38 pm »
Значи всичко е в реда на нещата. Вече съм спокоен и мога да се отпусна да слушам с кеф. :)
Благодаря ти за разясненията, Рудра!
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #99 -: Декември 30, 2016, 12:31:10 pm »
Какво се има в предвид под преоразмерен трансформатор? NAIM често оправдават бученето на трафовете с това, че използват "oversize" трансформатори. До колкото знам мощността на трансформаторите се измерва във ватове "VA". Трансформатора, който използва nait 5si е 300 VA. Това не е голям траф за усилватели клас А и АБ, но достатъчен за такива като NAIM, които работят в клас Б. Виждал съм крайно стъпало Krell с 2000 VA траф и не брумеше.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #100 -: Декември 30, 2016, 12:39:35 pm »
ivaylo10, крайното стъпано на Krell, с траф 2000 VA, 60W на канал и в бюджет под 3000лв ли беше? :)
За да си отговориш на въпроса какво е преоразмерен траф - погледни захарнванията на усилватели в същия бюджет и със сходна изходна мощност. В крайна сметка никой никого не кара на сила да си купува Naim или каквото и да било друго. Ако те тревожи звука от трансформатора (който не се чува на повече от 2 педи от усилвателя в тиха стая, а kакво остава при слушане на музика), винаги можеш да си вземеш стъпало Krell.

И за пореден път - правете разлика между Брум и механичен шум.

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #101 -: Декември 30, 2016, 13:04:39 pm »
Не, модела беше Evolution 402e. :)
Десет години бях в Щатите и имах възможност да чуя доста неща. Не ме разбирайте погрешно, не съм тук за да споря а да се изясни какво е преоразмерен трансформатор. Влизайки във форума на NAIM ще видите, че има доста оплаквания от механичен шум който се чува на разстояние 3,4 метра. Едно от извиненията е, че използвали големи трафове, но поглеждайки характеристиките виждаме, че не е така. Моя Маранц 8003 използваше 625 VA трансформатор и беше мъртво тих!

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #102 -: Декември 30, 2016, 13:17:38 pm »
Аз слушам Naim от години, слушал съм почти цялата гама на марката и не съм забелязал такъв шум от такова разстояние.
Дори да приемем, че някой се оплаква от такъв шум - досега не съм попадал на мнение, че някой е сменил усилвателя си Naim с такъв на друга марка, заради механичния шум от трансформатора. Обикновено на първо място е звученео, което предлага усилвателя, а както виждаш и във форума на Naim, и в куп други форуми и ревюта, и в тази тема, впечатленията от звука на Nait 5si са отлични.

Както и да е, различните хора имат различни приоритети, затова има и такова разнообразие от предлагани продукти.

P.S. Къде намери характеристики на трансформатора на твоя усилвател?

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #103 -: Декември 30, 2016, 13:31:57 pm »
Така е, различните хора имат различни приоритети, различно виждане и разбиране за звук и музика. Мощността на трафа е дадена на сайта на Маранц за Щатите, за модел 8005. Моделите 8003, 8004 използват същите трансформатори.

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Моята система: Marantz + JBL Studio L
« Отговор #104 -: Януари 07, 2017, 19:30:00 pm »
Epson EH-TW9300W 4K Enhanced HDR Projector

Честита Нова Година!
Годината за мен започна превъзходно - "наложи ми се" да сменя проектора. Това сигурно ще е първата ми и последна покупка на техника за годината, но пък си струва.  :P :)




Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY