Автор Тема: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy  (Прочетена 76048 пъти)

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #30 -: Април 10, 2014, 19:48:03 pm »
Ето и обещаните снимки:








Много съм доволен от качеството на картината, първоначално беше хванат екрана за стената, но преди няколко дена го закачих със куки за тавана както си беше запланувано в началото !
Завбъдеще обмислям закупуване на 2:35:1 екран който ще се хване за стената също и високи фронтални колони Klipsch RB-61 II или 81 II
Доволен съм и от 3Д-то с други думи който има възможност да не му мисли изобщо !

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #31 -: Април 10, 2014, 21:26:37 pm »
Честито, радвам се, че си доволен! (y)
Браво и за добре подредения пост и добре заснетата система!

Екранът ми се вижда малко малък и малко високо...

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #32 -: Април 10, 2014, 22:08:40 pm »
Браво.
Една завършена система.
Може ли екрана да слезе една идея надолу?

Неактивен dimstanchev

  • Публикации: 57
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #33 -: Април 11, 2014, 00:05:06 am »
Поздравления! И аз си мечтая да сложа проектор, но при мен "Въпроса с банята е решен! Баня няма да има!" За жалост нямам място. Станало е супер с екрана пред телевизора, но не те ли напряга тази височина на екрана?

P.S. Всъщност като загледах по-внимателно снимките, забелязах че всъщност екрана е до нивото на центъра и няма накъде да ходи по-надолу освен ако не се свали и малко и той... Още веднъж поздравления!

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #34 -: Април 11, 2014, 00:19:53 am »
Много съм доволен още не съм му се нарадвал  :D
Наистина е вярно че на снимките май се вижда не много голям, но в действителност си му е сериозен размера както на екрана така и на проектора, още повече че сега съм го захванал с 40см навътре от стената за да пада пред ТВ-то и пред дървената секция където са книгите, и сега вече размера му се усеща още повече !

И да може да слезе още по надалу, но аз попринцип си слагам субтитрите в черните ленти, за това съм го фиксирал така !
Остана само да си харесам някакъв постер който да сложа от дясната страна на проектора и кабела за разклонителя който се вижда да минава отгоре му !

dimstanchev
Благодаря ти, какво искаш да кажеш с това да ме напряга ?
ако е за размера първоначално си мислих че ще ми дойде малък, но си има калкулатор който определя най подходящият размер екран за всяка стая, в моят случай 106 и 110 инча са ми повече от достатъчни !
И се свиква бързо с големината му, до завчера не бях пускал плазмата сега ми се вижда бая малка на фона на това 106 инчово платно !

CP

  • Гост
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #35 -: Април 11, 2014, 09:55:53 am »
Поздравления и от мен! Много приятно изглежда всичко, лично на мен ми харесва как постерите създават илюзия за мулти-екранност.

Тия съраунди на Клипш какъв тип са? Имам предвид, пречи ли им по някакъв начин поставянето до ъгли, щото и аз в момента съм пред дилема за поставяне на съраунди, за което ще пиша отделно в моята система? Или всичко е ОК?

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #36 -: Април 11, 2014, 13:10:29 pm »
Благодаря
Съраунда е Klipsch RS-52 II не виждам вмомента никакъв проблвм със звука единият съраунд ясно се вижда че има разтояние между стената, докато в другият ъгъл имам комин и колоната е точно между него и вратата както се вижда на втората снимка.
И двата съраунда си звучат страхотно след автоматичната калибрация от усилвателя !

Неактивен dimstanchev

  • Публикации: 57
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #37 -: Април 11, 2014, 21:14:28 pm »
Под напрягане не визирам размера, все пак мечо пух го е казал... имам в предвид, че като е по-високо екрана, е като да гледаш кино от първите редове. За мен е дискомфортно да гледам към по-високо. Ако на теб не ти пречи значи всичко си е ок! Аз пробвах да сложа центъра под телевизора върху шкафа, но изтраих само 5мин... въпрос на виждане.  :)

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #38 -: Април 13, 2014, 10:01:28 am »
Ще пробвам да го сваля още малко надолу до фиксираната черна лента на екрана, поне да е на нивото на центъра но чесно да кажа не ми е направило голямо впечатление че е малко по нагоре и така съм си доволен !

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #39 -: Юли 31, 2014, 16:42:18 pm »
Здравейте бях писал че обмислям и покупка на високи фронтални тонколони, е поръчката е направена остава само да пристигнат и монтирам всичко, след което ще дам снимка и опиша впечатленията си !
Тонколоните ще са Klipsch RB-81 II кабела за тях ще е Chord Carnival Silver Screen, също съм поръчал и кабел Chord Rumour 2 който е по висок клас за да сменя сегашният ми на фронталните и центъра който е QED Original !
Надявам се след като е монтирано всичко да остана приятно изненадан както от звука с новият кабел така и от ефекта на високите фронтални !

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #40 -: Август 02, 2014, 20:57:41 pm »
Здравей!
Честито, но Klipsch RB-81 II не са ли букшелф колони.

P.S.: Аз пък се престраших и си поръчах 2.40:1 екран. :)
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #41 -: Август 04, 2014, 01:24:43 am »
dimi123
Супер но имаш ли anamorphic lens, че те струват колкото един добър проектор ;D и колко инчов екран си поръчал  :)
При мен всичко е вече монтирано, че събота ги получих, но днес следобед беше всичко готово и пуснах да тествам на бързо че имах работа след това !
Кабелите съм ги вързал - за ниски и продължава към високите като за целта съм оголил повече кабела и той играе ролята на моста, а + влиза първо във високите към ниските !
Първите впечатления са страхотни пуснах няколко песни и вече нещата в stereo ми се виждат много по добри от предишният ми кабел щом ми харесва повече от pure aудио режима който преди го предпочитах, но има още бая опции които даже включват и високите колони но не съм ги тествал !
Също тествах и няколко филма набързо, при филмите има два три режима които правят звука ако е 5.1 в 7.1, но ги има и при 7.1 потока трябва да ги тествам за да видя кое как се чува, даже има и в setup-па на усилвателя специални настройки за високите фронтални които също ще окажат някакъв ефект, по късно днес реших да преместя субуфера от ъгъла както се вужда от снимките между центъра и дясната колона, изненадващо нещата се промениха дразтично в добрият смисъл.
Но с онази каменна плоча която беше няма да стане и съм го хванал вмомента с 4-тири 5 кг тежести за фитнес  :D
Снимки ще гледам да дам утре ако ми остане време и повече впечатления !

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #42 -: Август 04, 2014, 10:13:47 am »
Браво! Ще чакаме снимки. :)

P.S.: Поръчал съм си фиксиран 135-инчов Stewart Luxus Deluxe Screen Wall със StudioTek 100 G3 платно, но ще отнеме още 4-5 седмици. Бях се замислил за anamorphic lens, но след като разбрах, че и там има редица компромиси с качеството, се отказах. На първо време ще ползвам зум метода.
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #43 -: Август 04, 2014, 16:43:35 pm »
Супер ще чакам снимки като получиш екрана и го монтираш и да кажеш как е с режима зум :)
Ето една снимка да се види как е станало при мен с високите фронтални, букшелф колоните са си бая големички, но ги изборх тях зада са на нивото на стоящите !

Сега както е разположен субуфера съм по доволен, позволява ми да чувам и другите тонколони  ;D, че както го бях сложил в ъгъла и го пусна по силно и само взривове чуваь !
След автоматичната калибровка на усилвате усилих и двете високи фронтални с +2 db за да се усещат повече в режим филми даже може и още малко да се усилят !
И при музика и при филми режима съм много доволен и не съжалявам от покупката си както на Klipsch RB-81 II така и на по високият клас кабели !

едит:
само трябва да си поръчам някаква плоча защото сега с тея 4-ри 5кг тежести под субуфера не върви, че те ми трябват някой път ;D

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #44 -: Август 04, 2014, 17:29:48 pm »
Тежко и горко на съседите! ;)
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY