Автор Тема: Избор на DAC  (Прочетена 19025 пъти)

vessk0

  • Гост
Избор на DAC
« -: Ноември 13, 2012, 14:48:04 pm »
Здравейте,
скоро ми предстои ъпгрейд на източника и се оглеждам за хубави DAC-ве, които да разкрият потенциала на системата ми (под система разбирайте само и единствено усилвателя (XTZ) и колоните (MA RX6)). Целта ми е балансирано и що годе неутрално звучене.
След доста четене съм се спрял на Rega DAC. Имаше и още 2-3 варианта, които обмислях, като най-близкия съперник е Music Fidelity M1DAC.
Покриващите се отзиви навсякъде, които описваха звученето на Рега-та бяха накратко - "топло, аналогово, по-плътни вокали, тежък, но контролиран бас и леки, ненатрапчиви високи". Именно с това ме спечели, защото мисля, че точно тези епитети биха допълнили системата ми, макар и да не усещам въобще мнението за "ярко" звучащи Monitor Audio. Всъщност е точно обратното предвид измерения с Room EQ софтуер звук.
В прекия му съперник (M1DAC) ми хареса това, че имал пространтвен звук и широка сцена, това всъщност ми липсва на мен. Но пък това с високите му честоти е кофти за мен.
Не съм определил конкретен бюджет, защото нямам опит с тези устройства и не знам кой ценови клас отоговаря на моята система. По възможност каквото има на нашия пазар ще го преслушам вкъщи.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:Избор на DAC
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2012, 14:58:52 pm »
Добави в списъка и Audiolab M-DAC :)


vessk0

  • Гост
Re:Избор на DAC
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2012, 20:02:43 pm »
Има го и него.

vessk0

  • Гост
Re:Избор на DAC
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2012, 15:40:57 pm »
След мноооого четене, сигурно съм изчел почти всичко в интернет свързано с моите въпроси, та май вече се спрях на нещо конкретно и то е Audiolab 8200DQ.
Същия дак като в M-DAC, но с по-добър предусилвател и много важното за мен - предлага интегриране с домашно кино. :) Ще заменя усилвателя ми с крайното стъпало от XTZ AP100 и това мисля да е ъпгрейда ми. Ще ползвам балансирана XLR междукомпонентна връзка и коаксиална дигитална от PCI транспорт към дака.

Ако имате някакви или препоръки, ще се радвам да ги чуя и обмисля. :)

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:Избор на DAC
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2012, 16:39:35 pm »
Не знам какъв ти е бюджета, но ако ще закупуваш въпросното СД (мисля, че е около 2000 лв), отделен
усилвател + хубави кабели (а докато ги напаснеш трите ще смениш поне няколко) няма ли да е по-добре да помислиш за усилвател с вграден ДАК?

Нещо като NAIM SUPERNAIT или LINN Majik DS-I.


vessk0

  • Гост
Re:Избор на DAC
« Отговор #5 -: Декември 01, 2012, 18:57:18 pm »
Не, не си обърнал внимание, не е СД-то, а само дак/преамп-а. Сегашния ми усилвател е с вграден дак и съм много доволен, но нещо крастата ме ръчка да мина на по-горно ниво и събирам информация. За това съм се спрял на въпросното устройство, комбинирано с USB SPDIF транспорт като M2Tech HiFace Two и като крайно стъпало най-накрая ще обмислям, защото се намират и моно блокове в същия бюджет на старо. А от друга страна съм супер доволен от колоните, а и нямам възможността скоро да ъпгрейдвам до GX300. Така че трябва да помисля по-рационално.

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re:Избор на DAC
« Отговор #6 -: Декември 02, 2012, 04:06:34 am »
Колега виж и този дак benchmark dac1 той има и функция за  предусилвател.
http://www.benchmarkmedia.com/dac/dac1-series-overview  :)
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

vessk0

  • Гост
Re:Избор на DAC
« Отговор #7 -: Декември 02, 2012, 16:09:16 pm »
Малко по-скъп е. Заслужава ли си? Освен това не ми харесва че няма коаксиален (RCA/BCN) вход. А и на външен вид не ми допада, не че е от голямо значение де. Трудно се намира на "промоциална цена", докато 8200DQ се намира за около 700, макс 750 паунда демо магазинни модели.

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re:Избор на DAC
« Отговор #8 -: Декември 03, 2012, 11:31:23 am »
Как да ти кажа колега водят го Аудиофилски дак аз съм го слушал с система на German Physiks и стъпала на Bryston и с плеър  на Сонос. Доста ми го хвалеха няма да споделя къде но си заслужава вниманието.  :)
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

shtiliyan

  • Гост
Избор на DAC
« Отговор #9 -: Декември 26, 2012, 16:37:02 pm »
Вместо да пускам нова тема реших да пиша направо тук , става въпрос за външна звукова карта на Creative -Sound Blaster X-Fi HD. Има и нещо като ревю на следния линк:http://marlene-d.blogspot.com/2012/01/creative-labs-soundblaster-x-fi-hd-usb.html. Подходяща ли е за слушане на качествена музика от лаптоп . Усилватела е Naim Nait 5i и колоните са Focal chorus 706 . Разбирасе кабелът от тази карта към усилватела ще е  качествен на цена колкото нея . За плеър ползвам фулбар 2000 , музиката е главно Alan Parson - ape файлове и други некомпресирани . Ще просвирвам и компакт дискове , тъй като нямам възможност сега за закупуване на Naim CD5si. Ще ви бъда благодарен много за вашите мнения относно посочената карта и предложения за подобна такава но до максимум 200 евро.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на DAC
« Отговор #10 -: Декември 26, 2012, 17:14:09 pm »
Не виждам смисъл да се взима компонент от толкова нисък клас за твоята система.
Често е ставало дума, че най-важното нещо в изграждането на една стерео система е баланса между компонентите - и като звучене, и като клас. С покупката на DAC от такова ниско ниво, според мен ще ограничиш до голяма степен възможностите на усилвателя и колоните си.

shtiliyan

  • Гост
Re:Избор на DAC
« Отговор #11 -: Декември 26, 2012, 17:40:33 pm »
И аз точно това си и мислех , какво ще ми предложите за този клас усилвател, проблема е че тези джаджи не могат да се чуят , поръчваш го през интернет и каквото дойде.  :)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на DAC
« Отговор #12 -: Декември 26, 2012, 17:54:26 pm »
Често предпочитан компонент в начален клас Naim системи е Rega DAC. Доста над посочения от теб бюджет е, но мисля, че е далеч по-логичен партньор за останалите ти компоненти.
Във форума вече имаме потребител, който ползва Rega DAC с Naim усилвател и отзивите са отлични.

Успех!

shtiliyan

  • Гост
Re:Избор на DAC
« Отговор #13 -: Декември 26, 2012, 22:27:43 pm »
Mерси много за информацията , ще направя всичко възможно да се сдобия с този  : Rega Dac  :)