Автор Тема: Свързване на усилвател с лаптоп  (Прочетена 13950 пъти)

kartus

  • Гост
Свързване на усилвател с лаптоп
« -: Април 30, 2013, 12:56:27 pm »
Здравейте,
искам да свържа kenwood-v4080d  към една тошиба сателит. Не търся високо качество на звука, просто не искам да използвам колонките на лаптопа. Свързването става ли чрез кабел с 2 чинча и 3.5мм жак или ми трябва друг? Също така не разбрах как се правят настройките от самия усилвател. В ръководството няма нищо от това което ми трябва.
Ръководство.
Снимка

Kikata

  • Гост
Re:Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #1 -: Април 30, 2013, 13:03:49 pm »
Ако усилвателя имаше HDMI вход...за съжаление този вариант отпада.Лаптопа има ли цифров/аналогов аудио изход ? Пробва ли през изхода за слушалките да пуснеш аналогово сигнал към усилвателя, дали тръгва звук ?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #2 -: Април 30, 2013, 13:07:18 pm »
По-добрия вариант от звукова гледна точка, вероятно би бил да пуснеш цифров кабел(оптичен или коаксиален) - от лаптопа до рисивъра ти - така ще избегнеш нуждата да разчиташ на звуковата карта на лаптопа за преобразуване на сигнала, а освен това ще имаш възможността да подаваш многоканален звук към рисивъра.
В случай, че лаптопа ти няма цифров аудио изход, то тогава остава варианта за стереожак към два чинча.
Аналоговото свързване е описано в упътването на рисивъра ти - стр.9. Допълнителни настройки обикновено не са нужни - свързваш кабелите при изключени компоненти и след това избираш съответния вход на рисивъра.

kartus

  • Гост
Re:Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #3 -: Април 30, 2013, 13:11:05 pm »
Ами с 2та чинча и 3.5мм жака съм вмомента. 3.5 е в буксата за слушалки, а 2та чинча са в раздела Phone, който според ръководството е AUX. AUX винаги е било насторйката която задавах на старата ми уредба когато е вързана с лаптопа. Настройката от усилвателя е уж да взема сигнала през входовете PHONE, ама не се чува нищо. Честно да ти кажа, не знам дали трябва да направя нещо за да пусна аналогов сигнал през "слушалките" или просто да пусна звук от лаптопа и да бъде свързан към усилвателя....

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #4 -: Април 30, 2013, 13:20:13 pm »
Не мисля, че който и да е лаптоп има нужда от специална настройка за да пуска аналогов сигнал на изхода за слушалки.

Пробвай различните входове - при рисивър на толкова години не се знае кое, дали и как работи.
Включи кабела на вход CD/DVD, и от дистанционното избери този вход.

Връзките се правят при изключени устройства - за да няма неприятни изненади.

P.S. Купуването на толкова стар рисивър, особено пък от такъв нисък клас ми е напълно непонятно. Особено ако слушаш стерео - така и не се разбра такъв ли е случая.

kartus

  • Гост
Re:Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #5 -: Април 30, 2013, 14:15:29 pm »
Просто е купен много отдавна. Почти не е ползван.
Пробвах всичките изходи и задавах да взима сигнал от тях, но не стана нищо. Преди около 2 седмици като се пробвах да го вържа извади звук, но беше изключително тих и некачествен.

midas

  • Гост
Re:Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #6 -: Април 30, 2013, 15:37:41 pm »
Първо погледни настройките на звуковата карта на лаптопа.Ако имаш hdmi изход да не е настроена сигнала да минава през hdmi,трябва да е на speakers.Освен това провери дали силата на звука на лаптопа е усилен поне на 80-90% и звука на самия софтуер  който ползваш.Успех!

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #7 -: Декември 29, 2017, 12:01:56 pm »
Здравей,
В твоя случай изглежда вариантът е аналогов кабел - стерео жак към два чинча.
Ето как излгежда:


Това далеч не е идеален вариант за връзка между компютър и аудио система, но преди да има смисъл да мислиш за друго решение, системата ти е добре да претърпи един или няколко ъпгрейда :)

Успех!

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re: Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #8 -: Декември 30, 2017, 12:12:03 pm »
Вили,

а какъв е модела на Репром усилвателя?
Ако е много, много стар е възможно да ти трябва подобен кабел:

Неактивен adonchevski

  • Публикации: 5
Re:Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #9 -: Април 18, 2018, 23:11:12 pm »
По-добрия вариант от звукова гледна точка, вероятно би бил да пуснеш цифров кабел(оптичен или коаксиален) - от лаптопа до рисивъра ти - така ще избегнеш нуждата да разчиташ на звуковата карта на лаптопа за преобразуване на сигнала, а освен това ще имаш възможността да подаваш многоканален звук към рисивъра.

Здравейте,
Искам да свържа компютър (който има коаксиален и оптичен аудио изход) към ДАК-а на стерео усилвател. Двете устройства са на 10м разстояние в голяма стая на етаж от къща. В момента се извършва цялостно окабеляване на къщата, като се полагат силови кабели, кабели за СОТ, сателитна телевизия и т.н.
Може ли да ми кажете каква е разликата между коаксиалните кабели за аудио и тези за сателитна телевизия? Този който ползвам за сателита е Axing 94-01, който е 100% мед, клас А RG6 коаксиален кабел. Мога ли да го ползвам и за аудио? Кабелите ще бъдат покрити с 2 см мазилка. Идеята е накрая двата края на кабела да завършат с по една такава конзолна кутия поставена в стената:


Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #10 -: Април 18, 2018, 23:18:45 pm »
Здравей,
Първо - ако наистина държиш да пускаш кабели в стените - горещо ти препоръчвам да ги пуснеш в гофриран маркуч или друг кабелен канал. Замажеш ли кабела директно в стената - много е вероятно да дойде момент, в който да се наложи или да отпишеш кабела, или да къртиш стената.

Ако искаш да разчиташ на максимално качествен звук, то такива дължини на кабелите (без значение, че са цифрови) са далеч от идеалния вариант. Множеството преходи, които предполагат розетките - също.

На твое място бих се замислил за плеър близо до усилвателя - например Мрежов плеър - който да просвирва файлове от компютъра, но да е близо до усилвателя и да се използва с качествен кабел с малка дължина.

P.S. Обърни внимание на правилата на форума. Там е описано и как се поставят правилно линкове.

Неактивен adonchevski

  • Публикации: 5
Re: Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #11 -: Април 18, 2018, 23:29:19 pm »
Слагането на кабелите в гофрирани тръби съм преценил, че няма да правя, но за тези с по-малко извивки може и да сложа.

За идеалния вариант имам компютър до усилвателя. Тук питам за друга машина, която е отдалечена.

Благодаря, но не получих отговор за кабелите - каква е разликата между коаксиален кабел за аудио и такъв за сателитна телевизия. Също как се отразява дължината на кабела на качесвото на сигнала - става дума за 10м?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #12 -: Април 18, 2018, 23:42:05 pm »
На звука на кабелите, колкото и да е невероятно, могат да се отразяват много неща - вида на проводника, дебелината му, броя жила, структура на кабела, вида на изолацията и защитната оплетка и т.н. и т.н. Това, разбира се, има значение само ако човек се стреми да извади максимума от системата си, а и ако другите компоненти са на ниво.

В случай, че просто искаш да пуснеш някакъв звук - всеки S/PDIF кабел би ти свършил работа, а и от тях не всички са коаксиални.

Неактивен adonchevski

  • Публикации: 5
Re: Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #13 -: Април 18, 2018, 23:51:47 pm »
Да задам по друг начин въпроса, превид че все още не намирам отговора му - мога ли някъде да прочета повече за изработката на коаксиалните кабели за аудио и как всеки от изброените елементи влияе на качеството? И конкретно с какво посочения от мен коаксиален кабел за сателитна телевизия се различава от един low и high end коаксиален за аудио?

Не искам да пусна какъв да е звук, а да извлека близо максимума от ситуацията.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Свързване на усилвател с лаптоп
« Отговор #14 -: Април 18, 2018, 23:56:26 pm »
Пробвай Гугъл. При така описаната от теб ситуация, аз не бих обръщал твърде голямо внимание.