Автор Тема: Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats  (Прочетена 12833 пъти)

the teos

  • Гост
Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« -: Септември 26, 2013, 03:06:47 am »
Здравейте на всички ви отново !
След голямо безпаричие,лутане и избиране,най накрая си купих усилвател за n-Sats.Модела е Rotel RA 1070 .Незнам защо,но ми се струва,че марката няма почитатели в форума.Въпреки това от усилвателите с които имах възможност да чуя колонките ,този Rotel най ми допадна в кумбинация с тях,а и въобще като визия,възможности и пари....Моля за съвети относно источника.Ще ползвам основно lossles формати от торентите...Моите проучвания от провинцията са за Dune HD 303D и външен хард диск Adata Nobility NH03

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #1 -: Септември 26, 2013, 12:54:45 pm »
Ако се надяваш да постигнеш наистина добро звучене, то задължително обмисли покупкта на DAC между плеъра и усилвателя.
Мултимедийните плеъри не са предвидени основно за аудио възпроизвеждане и от тази гледна точка, управлението им не е възможно най-удобното за целта. В повечето случаи имат и нужда от дисплей/телевизор, за да се оперира с тях. Аз ползвам като видео плеър Dune HD 303D, справя се чудесно с тази задача, справя се и като аудио плеър - в DACа на усилвателя ми, но управлението определено не е оптимизирано за това.
Така или иначе, идеята за мултимедиен плеър като основен аудио източник, без да се използва DAC на нивото на усилвателя и озвучителните тела, ми се струва неразумна и най-малкото водеща до компромисен резултат.

Според мен е добре първо да се насочиш към приличен и подходящ за системата ти DAC, към който да пускаш сигнал (временно или постоянно) от компютъра. В бъдеще нищо не пречи да добавиш подходящ аудио плеър - бил той Dune HD 303D или специализиран стриймър.

Също според мен е крайно наложително да обърнеш внимание на правописа си и да преглеждаш постовете си преди да ги публикуваш!

Успех!

the teos

  • Гост
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #2 -: Септември 27, 2013, 03:20:11 am »
Благодаря за правилното позициониране на темата и бързият одговор на Модератора.Незнам какво да правя с правописа,явно съм неграмотен-искренно съжалявам.Мисля да ползвам мултимедиа плеър за основен источник ,защото гледам също снимки,филми и концерти,освен музика.Дак наистина ще купувам.Въпросът ми е,кои да са плеъра,носителя и дака подхождащи на усилвателя и колоните.Зъбравих да пиша,че не можах да свикна с по малкото бас в н-сат и също купих н-суб.Както бях писал преди време,колекцията ми от дискове с тази система не звучи и затова се насочих към лослес файлове.Благодаря за всичко предвърително,ще чакам с нетърпение одговор и съвети от всички за да си завърша системата.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #3 -: Септември 27, 2013, 10:53:16 am »
Щом ще ползваш плеъра и за филми, то определено 303D е добър вариант.
Имай предвид, че в него може да поставиш и вътрешен твърд диск 2,5" до 1TB, на който също да съхраняваш доволно количество музика и филми. Това и наличието на мрежа донякъде обезсмисля купуването на външен диск освен ако не искаш да го разнасяш със себе си като пътуваш.

the teos

  • Гост
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #4 -: Септември 30, 2013, 03:18:35 am »
Наличието на мрежа как ще ми помогне ? Един терабайт ми се струва малко за снимки ,видео ,лосслес...Има ли смисъл да разделя аудио от видео файловете ,ако има кой е балансираният компонент за моята система ?Продължавам да питам и за логичният външен сащ в нея ? Иначе ,ако ли не за всичко ,то поне за видео ще взема 303D - това вече го реших.Поздрави на всички !!!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #5 -: Септември 30, 2013, 14:30:43 pm »
Ако имаш локална мрежа у вас можеш да виждаш файлове, записани на компютъра ти /примерно/. Не е нужно да ги прехвърляш на плеъра или външен диск.

Цитат
Продължавам да питам и за логичният външен сащ в нея ?

Това не го разбирам.

the teos

  • Гост
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #6 -: Октомври 01, 2013, 03:05:59 am »
Охх ,за съжаление и аз не го разбирам-ужас !Поне аз ти разбрах одгувора и ти Благодаря ,но не изкам да имам работа с лаптопа ,освен при свалянето на файловете.Питах за подходящ външен цап и хард ,както и дали ще е добре да оделя видео и аудио плеъра.Dune 303D го купих вече. Поздрави...

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #7 -: Октомври 01, 2013, 11:43:01 am »
Както ти каза колегата можеш и с 303D да слушаш музика. Пуска буквално всичко, но виж дали ще ти допадне чисто функционално. Има аудио стриймъри, които са доста по-добре оптимизиране за слушане на музика от рода на SONOS, NAD C446, Denon DNP-720AE.
Моя съвет е да пробваш сега с DUNE-a как е и после може да добавиш друг стриймър за музика.
Но ще ти трябва DAC задължително. Не си дал нужната информация какво търсиш от DAC-a за да ти предложим.
Какъв външен диск ще си вземеш е абсолютно без никакво значение. Избирай по обем, цена, размери и външен вид.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2013, 21:13:32 pm »
Мога да осигуря един Musical Fidelity M1 DAC за проба.

the teos

  • Гост
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #9 -: Октомври 02, 2013, 15:25:03 pm »
Благодаря на sss,но съм от провинцията и няма да е удобно.Ще се вслушам в съвета на модератора и ще се концентрирам в наличният ми вече 303D.Купих и външен хард - Adata Nobiliti NHO3 2 терабайта.Доволен съм от всичко,само дето без вкл.плазма съм сляп.Това ми е по голям проблем от менютата на 303D.Не знам какво да търся от външният цап,освен да е в баланс с системата ми.

Неактивен regned

  • Публикации: 41
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #10 -: Октомври 02, 2013, 19:09:39 pm »
Мисля, че не се бъркам, но dune-а има апликация за контрол от мобилно устройство - андроид или айфон. Пробвай този вариант за контрол, като не пускаш телевизора. Успех!
Който има устройството и е ползвал функцията да сподели. Ще ми е интересно, при все, че може би следващия ми медия плейър ще бъде дюн.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #11 -: Октомври 02, 2013, 21:52:14 pm »
За контрол над foobar чрез Андроид телефон използвах BubbleUPnP.

Ако Dune има DLNA server горното приложение ще замести напълно ТВ-то.

the teos

  • Гост
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #12 -: Октомври 03, 2013, 00:36:45 am »
Мисля ,че Dune HD TV 303D има тези неща.Аз имам тел. HTC с Андроид ,но от тук нататък съм гола-вода.Ще е разкошно ако не ползвам плазмата за монитор.Моля за огръмотяване и разяснение ! Продължавам да чакам за съвети относно външният DAC .За сега имам Rotel RCD-1072 ,Rotel RA-1070 ,Dune HD TV 303D ,Naim n-Sat и Naim n-Sub .Ще съм благодарен и за съвети относно окъбеляването .Поздрави и късмет на всички ви !

the teos

  • Гост
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #13 -: Октомври 05, 2013, 00:10:57 am »
Кой е моят външен дак ? Искам да е в баланс с останалите ми компоненти и по възможност да има два оптични входа (24/192) ,за да включа мултимедията и плазмата в него. Не държа на USB вход ,понеже не мисля да ползвам лаптоп  ,освен за теглене на файловете.
Мога ли да ползвам Dune без плазмата ? Как да управлявам файловете с Андроид телефон ? Пооправих ли правописа ? Много се старая. :)
                              Късмет !

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Източник за Rotel RA 1070 + n-Sats
« Отговор #14 -: Октомври 05, 2013, 01:18:24 am »
Имайки предвид непоследователността при изграждането на системата ти, трудно някой ще ти даде съвет за DAC, който свири чудесно именно в комбинация с този усилвател и тези озвучителни тела.

Предполагам единствено може да се даде съвет за варианти за DAC в бюджет, съответстващ на останалите ти компоненти.
Усилвателят ти като нов струва около 3000лв, n-SAT около 2000, а n-SUB около 4000. Мисля, че е напълно разумно е да се насочиш към DAC в ценовия диапазон 2-3000лв. Бюджетът разбира се не е задължително определящ за напасването на компонентите - просто базов ориентир.

Ако беше изградил изцяло Naim система, логичният избор щеше да е в общи линии ясен - Naim DAC-V1.
Как обаче ще си пасне с компонентите на Rotel - надали е известно някому  :-\