Автор Тема: Настройки на Dune HD TV303D  (Прочетена 4260 пъти)

the teos

  • Гост
Настройки на Dune HD TV303D
« -: Октомври 04, 2013, 03:56:52 am »
Здравейте на всички ви ! Полека лека си завършвам започналата преди повече от година система. Никой от компонентите няма упътване на Български и това ме затруднява при голяма част от настройките и. С Dune проблемите са ми следните:
1.Аудио-Цифров аудио изход-HDMI (HD-звук включен) или S/PDIF (HD-звук изключен) не усещам разлика при смяната им.
2.Аудио-Режим на цифровите аудио изходи-PCM (декодиране) или Оригинал (bitstream) същият проблем.
3.Възпроизвеждане-Език-Език на менюто на диска ,на аудиото и на субтитрите. Кое как да е ?
4.Възпроизвеждане-Субтитри-показателите са четири и са ми тъмна Индия.
5.Разни-Системни-тук са седем ,а кой за какво е и как да е настроен хич не ми е ясно също.
6.Разни-Разширени настройки-не разбирам за какво са и как трябва да бъдат настроени трите показателя.
Горе-доло тези настройки не разбирам какви са и кое полужение да се активира. Благодаря предварително за труда ви относно разесненията.
Късмет !

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Настройки на Dune HD TV303D
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2013, 12:01:00 pm »
Дай повече информация как са свързани нещата и с какъв тип кабели защото от това зависят някои от настройките.

the teos

  • Гост
Re:Настройки на Dune HD TV303D
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2013, 17:14:50 pm »
Давам моментално...в момента мултимедията е свързана в плазмата с най скъпият HDMI (5 звезди) кабел на Hama ,a към усилвателя с Inakustik stars series mp3 кабелче. В другата си тема все още чакам одговор за подходящ за мен външен DAC .Само чакам да уточним дака и веднага го купувам ! Тогава ще я вържа в дака с препоръчаният от вас оптичен кабел а дакa в усилвателя с препоръчаният отново от вас интерконект.
Незнам как ще ми обясниш непонятните за мен настройки !
                                                    Късмет !

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Настройки на Dune HD TV303D
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2013, 17:30:21 pm »
По начина, по който си го вързал в момента повечето от настройките нямат значение.
От стерео изхода плеъра винаги вади декодиран аналогов звук.

Все пак ще ти кажа някой по-важни настройки как да ги сложиш.

Ако искаш да чуваш звук едновременно от аудио системата и телевизора остави HDMI Audio - ON. Иначе го спри.
Сложи звука на PCM/декодиране.
Език - за Audio - English, за субтитри - Български. Така винаги ще ти тръгва с английското аудио и с български субтитри /ако ги има/.
В меню субтитри си го остави както е. Принципно там можеш да даваш приоритет кои да тръгват по подразбиране - вградените или външните.
В системни и разширени настройки не пипай нищо.


the teos

  • Гост
Re:Настройки на Dune HD TV303D
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2013, 00:52:58 am »
lazarus18 ,много ти Благодаря за съпричасноста и съветите ! Поизясниха ми се нещата.
Когато ми изберете DAC ,аудио настройките ще трябва ли да се променят ?
За първият ми въпрос не разбрах напълно  одгувора.
В Системни и Разни не помня дали съм експериментирал (променял) за съжаление. Дали е фатално ? Как да ги проверя дали са наред ?
Другото мисля ,че ми е ясно (handshake)
           Късмет !

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Настройки на Dune HD TV303D
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2013, 18:43:49 pm »
Ето как са сложени моите настройки. Може да започнеш с тях и да променяш после ако нещо не ти допада.

the teos

  • Гост
Re:Настройки на Dune HD TV303D
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2013, 23:18:10 pm »
Чудесно,задължен съм ти ! На телефона снимките са неразбираеми ,но ще ги разгледам на лаптопа ,дано там да се виждат по добре.
                                        Късмет !