Автор Тема: BD плеър като стерео източник :)  (Прочетена 12139 пъти)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
BD плеър като стерео източник :)
« -: Октомври 14, 2013, 21:27:41 pm »
Здравейте , имам дилема в момента и очаквам мнения на хора който имат опит с тези машини. Oppo-95 / 105 и Marantz UD7006 / 7007 са разбира се BD плеъри , които по книга трябва да имат и много добро стерео. Основния ми въпрос е дали някои има впечатления за тях и кой е по добрия избор . Видео часта е ясна и няма смисъл да е коментираме , остава двуканалното стерео възпроизвеждане с аналогова връзка към усилвател. Ще се радвам да споделите впечатления и препоръки. Или в този бюджет да ми предложите аналог. В друг форум Oppo го номинираха като тотален победител .

Неактивен Ulfhedinn

  • Публикации: 43
  • Time fades even legend...
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2013, 11:39:12 am »
Здравей,
слушал съм всички тези плейъри, за които питаш. Дори имах възможността да тествам за около 3 седмици Oppo 105, заедно с Dune HD MAX, ARCAM BDP 300 и Popcorn Hour A-400. Отделно съм слушал и Marantz UD7007.
Личният ми фаворит категорично е Oppo 105 - отлично качество на картината, неутрален звук, добре оборудван. Бих го избрал само заради: ESS SABRE32 Reference Audiophile DAC, Headphone Amp & Asynchronous USB DAC, Stereo & Multichannel Analog Outs. Отлично се справя и като медия стриймър, но не чете (поне когато го пробвах) Cinavia encoded дискове и рипове.
Много добро впечатление ми направиха звученето и качеството на картината на ARCAM BDP 300, но освен Блу Рей и ДВД плейбек не предлага кой знае какво. Същото мнение имам и за Marantz UD7007, който освен това ми се стори, че реагира твърде бавно - зареждане на менюта и четене на дискове.
Медия плейърите от сорта на Дюн и Попкорн няма да ги коментирам, подобен вид устройства лично на мен не ми допадат изобщо. Вариантът PC, за възпроизвеждане на аудио и видео рипове и .mkv контейнери е много по-гъвкаво решение и отговаря в по-голяма степен на личните ми предпочитания и навици.
Мисля, че можеш да се договориш с официалният вносител за прослушване в домашни условия на Oppo и Arcam, но не мога да го твърдя със сигурност. Най-добре се обади и провери. Още повече разполагаш с медиен плейър и ще имаш възможност да направиш директно сравнение.
Дано съм ти бил полезен.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2013, 22:45:24 pm »
То маи и аз към Oppo съм се насочил , ще ги слушам и ще видим .

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2013, 00:51:28 am »
Всъщност в този бюджет може да разгледам и CD плеър,  който обаче да може и да се ползва за ДАК , някави идеи.

maxrev

  • Гост
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2013, 12:16:46 pm »
Примерно Audiolab 8200 cdq ,Marantz SA-KI Pearl Lite ,в бюджет под 1000 паунда .

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2013, 22:39:19 pm »
Мярнах маранца някъде в английските сайтове за 680 паунда, сребърен.Струва ми се ,че беше нов.

vassili

  • Гост
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2013, 09:32:08 am »
Генчев...Вземи си един 'наточен" сд плейър за стерео възпроизвеждане, за да не се занимаваш с безмислени аудио-капиталовложения!!!

Неактивен Дред

  • Публикации: 19
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2013, 10:08:44 am »
Здравейте , имам дилема в момента .....

Колега имаш дилема , добре , а каква е идеята на проекта ? Много неща като възможности в един корпус за много пари или просто си увлечен от нещо ? Ако няма да се ползват дискове , защо ти е такава машина , нямам нищо против тези , на които си се спрял , напротив , но ми убягва идеята , поне на мен .

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2013, 10:19:42 am »
Да де ама имам и други изисквания освен чисто стерео , искам да има и стрийм функций , или най малкото да се ползва и за ДАК ( ще стриймвам през DUNE). Също така SACD е интересен формат, имам около 30 диска . Oppo  отговаря на всичките ми изисквания . Другия вариант който обмислям е един ДАК , за транспорт ще ползвам Дюна и едно DVD на Пионер , но тогава забравям за SACD. За Oppo само позивни неща чувам и препокрива всичките ми желания за това съм го загледал .
PS : Имам около 300 диска

Неактивен Дред

  • Публикации: 19
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2013, 10:57:20 am »
ОК , разбрах . Остана да го тестваш . Oppo си е флагман в бранша и имиджа се поддържа с високо качество и ....
И аз имам дискове , имах и блу-рей плеър и двд на Pioneer , което чете SACD , но това вече е минало .Сега всичко е от и през нета . Само споделям .

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #10 -: Октомври 17, 2013, 11:08:29 am »
Идеята на проекта е следната , да гледам кино и да слушам музика с максимално качество :) :). В момента разполагам с процесор за домашно кино Marantz AV 7005 и крайно стъпало 5 канално Marantz MM 7055 , колоните са ATC SCM 11 за фронт С1С е центъра и SCM 7 за съраунд , суб на Velodyne , DVD/SACD Пионеер нисък клас и медия плеър Dune base 3d.
Колоните са много неутрални и свирят превъзходно , Маранца е без коментар , успешно се бори със стерео усилватели в клас 4000 -5000 лв.(проверено). Искам максимално верен звук :), и източника ми е най слабото звено в момента .

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #11 -: Октомври 23, 2013, 22:51:56 pm »
Oppo 105 изби рибата :) , от понеделник не мога да му се нарадвам . Източника ми винаги е бил най слабото място , драстична разлика има с Oppo . Сега на дневен ред са кабели :).

Неактивен Ulfhedinn

  • Публикации: 43
  • Time fades even legend...
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #12 -: Октомври 24, 2013, 14:22:30 pm »
Със здраве да си го ползваш, Митко. Звученето му наистина е страхотно. Кажи как се справя със стриймването на филми при теб.

maxrev

  • Гост
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #13 -: Октомври 24, 2013, 16:08:36 pm »
Честито,много приятни мигове да имаш с вече струва ми се завършената система ,на която май и е време за ъпдейт в раздела "Моята система "  :) .

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:BD плеър като стерео източник :)
« Отговор #14 -: Октомври 24, 2013, 20:10:27 pm »
Да , ще има рецензия и снимки в подходящият раздел само да остане малко време :).