Автор Тема: The Blue Guitar Sessions... или тъжната китара на Jesse Cook!  (Прочетена 4169 пъти)

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Кратка история на запознанството и последвалата ми връзка с един чудесен албум  ;).

Албумът се казва “The Blue Guitar Sessions”, а изпълнителят – Jesse Cook.  Да се определи стилът на албума не е съвсем лесна задача, а и не е особено необходимо според мен да се правят такива категоризации. Все пак на някои места описват албума като Джаз, но също така се срещат и определения като Ню ейдж, Етник фюжън и т.н.

Слушането на албума на спокойствие може да е наистина хипнотично, особено на някои парчета, музиката е многопластова и увличаща. Понякога споделям с приятели, макар те рядко да са съгласни с тази констатация, че нещо в звученето на албума ми напомня електронна музика – не като тип звук, по-скоро като тип конструкция. Мелодията расте по време на парчето пласт след пласт, като се натрупват нови и нови инструменти и музикални фрагменти…

Водеща разбира се е китарата, но разнообразието от инструменти е голямо, звученето на отделните парчета също варира доста, има дори две вокални изпълнения.

Цялата история можете да прочетете тук - The Blue Guitar Sessions… или тъжната китара на Jesse Cook!

Приятно четене и слушане! :)

seeker

  • Гост
Re:The Blue Guitar Sessions... или тъжната китара на Jesse Cook!
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2013, 18:36:38 pm »
Jesse Cook заслужава сериозно внимание. Аз имам два от албумите му: Vetrigo и Frontiers. Наистина чудесен китарист.

midas

  • Гост
Re:The Blue Guitar Sessions... или тъжната китара на Jesse Cook!
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2013, 21:09:13 pm »
Още един глас за Jesse Cook. :)Vertigo и Gravity са ми любими! (y)

Radyson

  • Гост
Re:The Blue Guitar Sessions... или тъжната китара на Jesse Cook!
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2013, 22:04:25 pm »
Супер е !   (y)
И от мен един глас за The Blue Guitar Sessions  и Gravity.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:The Blue Guitar Sessions... или тъжната китара на Jesse Cook!
« Отговор #4 -: Май 16, 2015, 22:04:35 pm »
По всичко личи, че в края на април е излязъл новият албум на Jesse Cook - One World! Приятно слушане!




Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re:The Blue Guitar Sessions... или тъжната китара на Jesse Cook!
« Отговор #5 -: Май 29, 2015, 02:34:43 am »
Браво!Невероятно удоволствие е да се слуша! (y)