Автор Тема: Свързване на ресийвър с усилвател  (Прочетена 4558 пъти)

cata

  • Гост
Свързване на ресийвър с усилвател
« -: Декември 25, 2013, 13:46:39 pm »
Здравейте! Весела Коледа!

Имам ресийвър Pioneer LX 50 с PRE OUT изходи за връзка с усилвател. Имам и усилвател PIoneer А А 6-J. Не мога да направя връзка между двете. Пробвах от PRE OUT на ресийвъра към всички букси на усилвателя и не мога да направя връзка между двете. Моля за съвет!

Sil3nT

  • Гост
Re:Свързване на ресийвър с усилвател
« Отговор #1 -: Декември 25, 2013, 14:59:28 pm »
Честита Коледа !
Предполагам на ресивъра слагаш кабела в Front Pre Out, а на усилвателя в Aux примерно. Да не би да има настройка ресивъра да не подава сигнал към pre out ? Моят Onkyo 709 като го свържа от пре аут-а към друг усилвател си работи без допълнителни настройки.
Поздрави !

Radyson

  • Гост
Re:Свързване на ресийвър с усилвател
« Отговор #2 -: Декември 25, 2013, 15:19:03 pm »
Здравей, а конкретно този усилвател дали поддържа такъв тип свързване, че в момента нямам възможност да му погледна ръководството?

cata

  • Гост
Re:Свързване на ресийвър с усилвател
« Отговор #3 -: Декември 25, 2013, 19:18:50 pm »
Сигурен съм че сигнала към Pre out е включен и  активен. Свързвам го към AUX и не става. Дали този усилвател подържа такава връзка не съм сигурен Ръководството на усилвателя е много постно и почти няма инфо за това.

Правя връзка с един стар усилвател Pioneer A 10 и няма проблем При него го свързвам към порта на усилвателя - REC In/OUT Слагам усилвателя Pioner A A6-J и не става връзката. Приобвам с всички букси на усилвателя - Phono, CD, Tape,  но без резултат

Radyson

  • Гост
Re:Свързване на ресийвър с усилвател
« Отговор #4 -: Декември 25, 2013, 22:14:34 pm »
До колкото си спомням силата на звука на усилвателя трябваше да бъде наполовина. Нямам друго предположение  ::) Успех!

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Свързване на ресийвър с усилвател
« Отговор #5 -: Декември 26, 2013, 10:50:45 am »
Усилвателът, който си посочил ,не поддържа желаната от теб функция и затова не можеш да го "вградиш" към ресивъра. Трябва да имаш AV direct input.

Поздрави и Весели празници на всички!