Автор Тема: Има ли смисъл от надграждане на NAD C356 BEE със стъпало NAD C275BEE?  (Прочетена 3610 пъти)

drago33

  • Гост
 Здравейте,
Разполагам с усилвател NAD C 356 BEE,CD C 545 BEE ,ОТ Cerwin Vega CLS 12.Питането ми е какво би се случило ако добавя NAD C 275BEE Stereo Power Amplifier ?

Неактивен Invisigoth

  • Публикации: 36
Вместо крайно стъпало се насочи към смяна на колоните ако искаш да се случи нещо съществено.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
drago33,  не съм убеден, че такава инвестиция е най-разумния избор.

Първо - озвучителните ти тела са нисък клас и според мен - най-слабото ниво в системата. Ако не бъркам, цената за чифт в момента е около 1000лв.
Стъпалото, което си посочил е на цена от 2300лв.
От една страна с добавянето на такова стъпало, контролът върху озвучителните тела би бил доста по-добър.
От друга страна, при сегашната ти система, ако продължиш да ползваш C 356 BEE като предусилвател, то балансът на системата се нарушава още веднъж - двойно по-скъпо стъпало от озвучителните тела, с предусилвател, който не отговаря на класа на стъпалото...

Цените на компонентите разбира се не са абсолютен и точен критерии, но понякога дават представа за нивото на отделните компоненти.

Според мен, в конкретната система надали е разумно да инвестираш 2300лв в стъпало, което надали ще подобри много цялостното представяне на системата ти. Мисля, че колоните в този бюджет имат своите ограничения - без значение колко добре са контролирани (още повече пък колоните на Cerwin Vega).
От тази гледна точка, за мен би било по-разумно бюджета за стъпало да се инвестира в колони от по-висок клас.

P.S. Докато съм писал вече са те посъветвали същото, макар и по-сбито. :)


drago33

  • Гост
  Благодаря,мисля че се пообърках повечко :)