Автор Тема: Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626  (Прочетена 11809 пъти)

Pif75

  • Гост
Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626
« -: Април 11, 2014, 11:11:56 am »
Здравейте,

От скоро започнах да чета този чудесен форум и естествено реших, че трябва да ъпгрейдна музикалната техника вкъщи  :)
Основно гледам HD филми, стриймвани от сървър чрез WD-Live TV мултимедиен плеър.
Слушам и музика, предимно flac формат, но имам и доста MP3. Може да се каже 70/30 филми/музика.
В момента смених ресивъра с Онкио ТX-N626, предните колони са стар модел стоящи Technics SA-CD520
Имам съраунд+център и 12'' активен субуфър от неизвестна марка, не лош саунд, но нищо особено.
Помещението ми е около 19 кв.м.

Мисля да започна от предните колони, по многото добри отзиви във форума се бях спрял на 
bookshelf Monitor Audio BX2, но прочетох, че се комбинарат добре с ресивъри Ямаха и Маранц- не с Онкио.

Мога ли да помоля за съвет какви предни колони ще бъдат добра комбинация с моя ресивър в ценови клас до 1000 лв.
С оглед на това, че в бъдеще се наложи да сменям и центъра и съраунда какви са най удачните варианти?


Благодаря предварително и приятни празници!


Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626
« Отговор #1 -: Април 11, 2014, 12:48:18 pm »
Здравей, не знам къде си го прочел това, че BX2 не се съчетава добре с Онкио. Мисля, че изобщо няма повод за притеснения какви колони в този бюджет ще вземеш по отношение на ресийвъра ти.
При положения, че ще ползваш системата за кино основно, то разгледай Klipsch RB-81. Със стойките ще надскочиш бюджета, но мисля, че си заслужава.

Pif75

  • Гост
Re:Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626
« Отговор #2 -: Април 11, 2014, 13:10:22 pm »
@Lazarus, благодаря за отговора.

Относнo Онкио и BX2 четох в avsforum.com, но за мен е много добра новина, че според теб ще е добра комбинация.
Цената е много привлекателна.
Klipsch RB-81 ми идва малко над бюджета, особено като се има в предвид, че трябва да ъпгрейдвам и съраунда.
За начало добра идея ли е да взема BX2, по-късно да BX1 за съраунд?
Или варианти с Klipsch RB-51?

Поздрави!

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626
« Отговор #3 -: Април 11, 2014, 13:30:13 pm »
Pif75, след закупуването на фронт колони (каквито и да са те) на твое място бих се съсредоточил към съответстващ им център и едва след това да мисля за съраундите.

Относно комбинацията Onkyo + Monitor Audio Brozne - ето системата на наш съфорумник изградена на базата на такава комбинация - Изграждане на стерео система.
Неговите впечатления са повече от добри и макар това да не е гаранция, че въпросната комбинация би се сторила идеална на теб, то поне е показателно, че има хора напълно доволни от съчетанието. Търсене в гугъл също би ти показало множество доволни потребители, съчетаващи двете марки.

Успех!

Pif75

  • Гост
Re:Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626
« Отговор #4 -: Април 11, 2014, 14:11:45 pm »
@Rudra мерси, не бях видял тази тема
За центъра е ясно, ще го сменям преди съраунда, не съм се изразил правилно


CP

  • Гост
Re:Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626
« Отговор #5 -: Април 11, 2014, 15:41:19 pm »
Подкрепям мненията, че не би трябвало да има проблем при комбинацията Onkyo - Monitor Audio BX. При всички случаи, които и да вземеш от горните тонколони, ъпгрейдът ще значителен. Все пак имай предвид, че Klipsch и Monitor Audio свирят доста различно сами по себе си. Иначе Klipsch RB-81 са по-висок клас от другите изброени и действително са чудесни ОТ.

Pif75

  • Гост
Re:Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626
« Отговор #6 -: Април 11, 2014, 16:14:52 pm »
Благодаря, ще трябва да чуя BX2 наживо в салона на дистрибутора
Има ли смисъл от BX5 за скромното пространство-19 кв.м и наличието на субуфер?

CP

  • Гост
Re:Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626
« Отговор #7 -: Април 11, 2014, 16:54:51 pm »
Личното ми мнение е, че BX2 и BX5 свирят различно, а не че едните са по-добри от другите. Чувал съм ги с един и същи ресивър. Но при слушане личното възприятие е много субективно, така че пак казвам - мое мнение. BX2 ми бяха малко по-остри, докато BX5 - малко по-размазани. Другият момент е кога, ще може да добавиш по-качествен субуфер. Ако не е в близко бъдеще, може да отидеш на компромиса със стоящи колони заради по-добрия им бас по принцип /но пак трябва да се сравняват конкретни модели/. Иначе споделям мнението, че в по-ниските бюджети е за предпочитане букшелф, заради по-доброто съотношение цена-качество, което получаваш.

Pif75

  • Гост
Re:Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626
« Отговор #8 -: Април 11, 2014, 20:56:09 pm »
Субуфърът ще се ъпгрейдва последно, за момента моя върши работа.
Смятам постепенно да набавям компонентите, така че да се насладя на всеки нов и на промяната
на звука. Така или иначе тръгвам почти от нулата с колоните и тепърва ще прохождам.
Някой може ли изкаже мнение за Dali Zensor 3 серията? Сравнимa ли е с BX2?

Христо

  • Гост
Re:Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626
« Отговор #9 -: Април 29, 2014, 19:36:22 pm »
Ако можеш да сложиш някой лев отгоре - чуй RX-серията на МА.  Много по-истинска е от бюджетните ВХ, а и по мои наблюдения (и не само мои) RX са много по-харесваеми от най-различни хора, така че шанса да ти допаднат (и след това да не ти харесват ВХ) е много голям !
   А относно ресийвъра - макар това да е от по-ниските модели, това са добри машини - там не се притеснявай !

Pif75

  • Гост
Re:Избор на ОТ за ресивър Онкио TX-N626
« Отговор #10 -: Април 30, 2014, 12:16:21 pm »
Много благодаря на всички за препоръките. Прослушах BX2, Klipsh RB-81 и Dali Zensor 1,7, Lektor 3,6.
Накрая се спрях на Dali Zensor 7 за предни, Dali vocal-център. Някак не можах да избягам и от желанието ми за стоящи ОТ, знам че преобладават мненията за букшелф колони.
За моите първи стъпки в качественото озвучаване е голям ъпрейд. Мога да кажа, че звука тотално се промени, а за момента са нови и се разсвирват. Комбинацията с ресивъра е чудесна (на базата на сравнение със старите ми колони)
Взех и за съраунд Dali Zensor 1 и сега ще търся стойки за стена.
Надявам се скоро да пусна снимки в Моята система :)

Поздрави и весели празници!