Автор Тема: Избор на колони за YamahaRX-V1073(1030)  (Прочетена 4070 пъти)

Неактивен яни

  • Публикации: 9
Избор на колони за YamahaRX-V1073(1030)
« -: Септември 11, 2014, 21:47:50 pm »
Наближава времето за смяна на фронталните ми колони Monitor Audio BX2 и центъра Jamo и започна голямото чудене.Понеже имам BX2,харесват ми как свирят искам да ги сложа за задни, а на тяхно място Monitor Audio Silver 2.
Та, за този ресървър подходящи ли ще са  Silver 2 или може да се справи и с Monitor Audio Gold GX 50,които имам вариант да ми ги донесат от Англия на цената на Silver 2.
Другото което се чудя е за центъра, ще се справи ли Monitor Audio Bronze BX или да събирам пари за по скъпия вариант Monitor Audio Silver.
За в бъдеще планирам и стерео услвател.
Помещението е хол 20кв.м,разстоянието от стената до клоните максимум 50 см. което малко ме притеснява.
Бюджет 1500 лв.Повече се гледат филми а от музиката-Рок,поп,джаз,блус....разнообразна е

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на колони за YamahaRX-V1073(1030)
« Отговор #1 -: Септември 11, 2014, 22:11:29 pm »
При положение, че наблягаш на филмите, според мен е силно препоръчително да вземеш център, който съответства на фронталните колони. С други думи - ако се спреш на Silver 2 - Silver Centre, ако се спреш на GX50 - eдин от двата GX центъра.

Неактивен яни

  • Публикации: 9
Re:Избор на колони за YamahaRX-V1073(1030)
« Отговор #2 -: Септември 11, 2014, 22:26:58 pm »
Благодаря, Rudra
А след време като добавя стерео усилваел,надявам се Creek Evolution 50A,които съм слушал и ми хареса или Naim Nait 5i който ще се опитам да чуя някъде,кои колони ще са за предпочитане.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на колони за YamahaRX-V1073(1030)
« Отговор #3 -: Септември 11, 2014, 22:33:55 pm »
Добавянето на стерео усилвател според мен има смисъл единствено ако наблягаш основно на слушането на музика и ако го комплектоваш със съответстващ подходящ стерео източник.
В случай, че наблягаш основно на киното (както сам казваш), не съм убеден, че инвестицията в стерео усилвател и източник би била оправдана.
По скоро, ако бях на твое място и приоритетите ми клонят основно към кино, бих се съсредоточил към завършването на кино системата - подходящ субуфер, кабели, екран/тв и т.н.
Ако в бъдеще слушането на музика те увлече повече и започне да заема доминиращо значение за теб, тогава евентуално бих се замислил за взимане на усилвател и източник - в зависимост от колоните, на които си се спрял.