Автор Тема: Съвет за ъпгрейд на ресийвър в бюджет до около 2500лв  (Прочетена 9657 пъти)

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Съвет за ъпгрейд на ресийвър в бюджет до около 2500лв
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2015, 10:17:32 am »
Браво я сподели как е marantz 7009 спрямо старият ти Denon в кино режим и в stereo в тази тема link

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Съвет за ъпгрейд на ресийвър в бюджет до около 2500лв
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2015, 10:31:49 am »
lilscrappy, темата, към която си дал линк е за обсъждане на рисивъри в бюджет около и над 3000лв.
Как мислиш - има ли някакъв смисъл рисивър в бюджет около 1000лв да се сравнява в какъвто и да е режим с който и да е модел от обсъжданите в другата тема!? И какво по-точно би ти донесло такъв род сравнение!?

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Съвет за ъпгрейд на ресийвър в бюджет до около 2500лв
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2015, 10:40:50 am »
Ясно е че marantz е нов модел и ще е много по добър, просто ми е интересно какво ще сподели, каква разлика ще усети в звука в дадените режими ако използва същите опции които подържа и denon модела !

Неактивен reg48

  • Публикации: 24
Re:Съвет за ъпгрейд на ресийвър в бюджет до около 2500лв
« Отговор #18 -: Февруари 19, 2015, 22:53:58 pm »
Все още "разцъквам" настройките на Маранца. Първото впечатление беше ( с настройки по подразбиране) за много по-силният бас. Като казвам по-силен имам предвид по-силен :). Наложи се да го намаля с 1/4 за чувам останалите колони :). При настройката с микрофон, при вече намален бас, поиска да го намаля още малко.
Усеща се разлика и при съвсем тиха музика, баса присъства и при съвсем малко усилване.

Относно филмовите режими положението е "сложно". При Денона имам положение ауто, при което сам детектва какъв съраунд режим му се подава. При Маранца положението ауто е в режим директ и съответно, ако няма съраунд ефекти филмът е в стерео режим или трябва насила да избера такъв, какъвто ми харесва.
На два пъти щях да бутна къщата докато настройвах колоните (малки, големи, срезове...). Доста динамичен звук и силен бас, дори и при изключен суб!

Звученето при стерео и директ е страхотно. Малко по-мек и топъл звук от Денона, добавен е и режим на стерео + суб.

Сериозен проблем срещам с пускането на филми през DLNA. Опитах с различни сървъри, но при всичките ефектът е, че не може да стартира. При някои не вижда файловете, при други ги вижда като снимки, при трети пуска по кадър на минута. Ако някой знае къде бъркам, моля да сподели. ТВ-то ми е LG и на него при същите настройки от компютъра, всички фимли работят.

Още се лутам из менютата, но изгледах на един дъх 20-ина филми и съм жаден за още :).

Неактивен vanquished

  • Публикации: 12
Re:Съвет за ъпгрейд на ресийвър в бюджет до около 2500лв
« Отговор #19 -: Февруари 20, 2015, 10:51:02 am »
Влизаш в настройките за аудио, изключваш опцията Динамик еквилайзър и няма да имаш много силен бас. Но пък като е изключена при филми няма кеф.
Dune HD TV101 - Roksan Kandy MKIII + ATC SCM 11 - TH42PV80

Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re:Съвет за ъпгрейд на ресийвър в бюджет до около 2500лв
« Отговор #20 -: Февруари 20, 2015, 17:17:43 pm »
Филма директно от ресивъра по DLNA ли се опитваш да пуснеш ? Не се сещам за ресивър с такива възможности ... пане до средния клас ...
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673

Неактивен reg48

  • Публикации: 24
Re:Съвет за ъпгрейд на ресийвър в бюджет до около 2500лв
« Отговор #21 -: Февруари 21, 2015, 09:09:51 am »
Пускам сървър на компютъра и се опитвам да гледам филма през DLNA фунцията на ресивъра. На ТВ-то ги гледам по този начин.
Вероятно грешката е при мен, защото не успявам с нито един филм. С последната версия на firmware съм.

Неактивен makrelov

  • Публикации: 66
Re:Съвет за ъпгрейд на ресийвър в бюджет до около 2500лв
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2015, 12:01:24 pm »
reg48,

Няма ресийвър, който да възпроизвежда видео файлове по DLNA and/or USB flash. Така че не се притеснявай - ресийвъра си е наред, грешката е в теб  ;), че се опитваш да го накараш да прави неща, които не може.
По DLNA само музика.
Надявам се да съм бил полезен.

PS. ТВ-то ти има медия плеър, ресийвъра няма.

Неактивен reg48

  • Публикации: 24
Re:Съвет за ъпгрейд на ресийвър в бюджет до около 2500лв
« Отговор #23 -: Февруари 23, 2015, 22:38:11 pm »
Благодаря за отговора, за съжаление след като попрочетох малко повече и аз се убедих в това. Не е болка за умиране, но ми дойде като гръм от ясно небе :P.
Сега ще мога да обърна малко повече внимание на звуковите му настройки :).