Автор Тема: Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE  (Прочетена 7133 пъти)

Sasho525i

  • Гост
Здравейте, до сега не съм пазарувал подобен вид техника и за мен е нещо ново и се надявам да дадете някой съвет.
Поръчах си Танойте от заглавието на темата от амазон и сега ги чакам да пристигнат. Чух ги в технополис на един денон (даже не запомних точния модел) и много ми харесаха.
Принципно мислех да избера измежду маранца и денона защото от разни писания по нета разбрах че имат сходно звучене но също така и софтуерни проблеми със забиване на системата което е досадно. Освен това маранца е 50 вата което не знам дали е достатъчно или не за въпросните говорители.
За това реших да погледна към ямахите но нямам идея дали биха паснали на говорителите в моя случай.
Ще се използва за слушане на музика предимно но ще взема и някакъв сет от говорители за да си гледам и филми в близко бъдеше.
Източника за момента е PC за което ми е ясно че е несериозно но за известно време ше е така което налага и да избера варианта ресийвър с най-приличен dac от изброените или поне така си мисля.
Съжалявам ако съм написал пълни глупости но съм невеж в областта и ще съм благодарен на инфо и впечатления .
Благодаря

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #1 -: Януари 04, 2015, 16:44:20 pm »
Според мен помисли за Денона или Ямахата. Въпросните слим версии на Марантц са компромисен вариант на висока цена.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #2 -: Януари 04, 2015, 18:19:13 pm »
При положение, че системата ще се използва предимно за слушане на музика, не е ли по-разумно да се насочиш към стерео усилвател, с възможност за бъдещо евентуално надграждане до многоканална система?

Sasho525i

  • Гост
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #3 -: Януари 04, 2015, 22:46:39 pm »
Да, мислих и за този вариант да взема първо само стерео усилвател но искам да се възползвам от някой от възможностите на ресийвъра. А и имайки в предвид, че за момента нямам и читав източник реших да се насоча към ресийвър и говорители ( за съраунд говорители си мисля за по-евтините варианти на таной от меркюри серията) с тенденция да си взема стерео усилвател и плейър в последвствие.

Какво не и е наред на слим серията на маранц? Лошо качество, ниска мощност или ?
Харесва ми денона но както казах вече - прочетох много отрицателни отзиви във връзка със софтуерни бъгове и положителни коментари отностно качеството на звука за това моля хора който имат впечатления та кажат дали наистина са толковаа често срещани тези проблеми или малко се преувеличава.
За момента ямахата ми изглежда най-надеждна но не съм наясно дали би паснала добре като звучене на говорителите които чакам да пристигнат. Близка ли е до звученето на денон/маранц или напротив? Освен това доколкото разбрах системата за автоматична настройка на ямаха YPAO е по-слаба от тази на денон/маранц(Audyssey).

Работата е там, че знам как звучат говорителите на денон и ми харесват много но няма къде да ги чуя с ямаха (или поне аз не знам къде). Не мога да намеря инфо из нета дали има осезаема разлика в звученето на ямаха и денон при еднии същи говорители.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #4 -: Януари 04, 2015, 23:46:23 pm »
Аз ползвам по-стар модел от слим серията на Marantz и освен по-малките размери /заради което аз го взех/ не виждам никакъв друг плюс. Аз ползвам и доста по-малки колони.
При положение, че за същите пари можеш да вземеш пълноразмерен и по-мощен модел и то с какъвто вече си харесал как свирят твоите колони, не виждам защо го мислиш повече.
Не знам за какви софтуерни проблеми става дума, не съм срещал подобни оплаквания.
Това е много популярен модел и предполагам, че има доста информация за да може да прецениш дали са чак такъв голям проблем за теб.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #5 -: Януари 06, 2015, 14:19:03 pm »
Едва ли е разумно за колони от този бюджет да се взима начален клас рисивър. Особено пък ако се ползва за слушане на музика (което така или иначе не е приоритет на рисивърите, а на тези в началния клас пък съвсем).
Ако решиш в бъдеще да надграждаш със стерео усилвател, то добре е да ограничиш търсенето си до модели рисивъри притежаващи предусилвателни изходи за Fl и FR каналите.

Ако се спреш на Denon - тази екстра е налична при Denon AVR-X3100W и по-високите модели.

Sasho525i

  • Гост
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #6 -: Януари 06, 2015, 22:54:32 pm »
 Ок.
Бихте ли ми препоръчали какъв ресийвър би подхождал на тези ОТ. И също така ако реша все пак да мина на варианта само стерео някакъв примерен модел?
п.с. ямахата от заглавието на темата все пак предлага въпросните preamp изходи но не ми стана ясно къде се нарежда като качество и на звук и на изработка спрямо маранц и денон. Изобщо може ли да се конкурира с тях или ?
Благодаря за отговорите :)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #7 -: Януари 07, 2015, 11:01:47 am »
Няма как да се правят подобни класации и да се подреждат на общо основание различни модели.
Нещата са доста индивидуални и са такива близки модели е въпрос повече на конкретни изисквания.
Със сигурност двата модела предлагат сходно ниво като качество на звука. Плюса на Yamaha-та е, че има Pre-Out изходи и по-адекватна цена за България. Denon-a пък ти е харесал при първоначалното прослушване с твоите колони.

Sasho525i

  • Гост
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2015, 23:28:15 pm »
Така.... в крайна сметка си взех Denon X3100W и изобщо не съм очарован от звука който излиза от него :( Не знам дали аз не мога да го настроя но имам един ресиивър от началото на 90-те ( technics SA-190) с който като чели танойте звучат по-добре (като изключим шумовете породени от аналоговия изход на лаптопа ми и повредените плъзгачи на техникса ( не са потенциометри за жалост).
Пробвах на автоматична настройка пробвах и на ръчна но така и не успях да го докарам така, че да ми хареса.
Слушам доста рок и на денона ниско ниво на звука ми се губят голяма част от ниските честоти на бас касите. При техникса просто увеличавам леко баса и всичко е ок - доста по-отчетливи ниски...
Аз ли не правя нещо както трябва или просто си ми трябва стерео усилвател. Странното е,че техникса доколкото знам е интегрална схема.. даже не е транзисторен...

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2015, 23:54:36 pm »
Поръчах си Танойте от заглавието на темата от амазон и сега ги чакам да пристигнат. Чух ги в технополис на един денон (даже не запомних точния модел) и много ми харесаха.

При положение, че си ги чул с по-нисък клас Denon и много са ти харесали, а сега с по-висок клас не ти харесват... предполагам проблема се крие другаде. Неудачни настройки, компромисни кабели, лошо разположение и т.н.
Ако си свикнал да слушаш с надути корекции, това е съвсем страничен проблем, за който надали има разумно решение.
Така или иначе след като при прослушване колоните много са ти харесали именно с рисивър Denon, може би е редно да търсиш проблема не в рисивъра, а другаде по системата.




Sasho525i

  • Гост
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2015, 00:26:02 am »
Да аз отчитам факта, че кабелите не са подходящи и има и други фактори като кофти източник и т.н. но техникса свири при същите неблагоприятни условия.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2015, 10:21:53 am »
Според мен страдаш от същото, което много хора при подобна смяна на техниката - свикнал си на определен напудрен звук с корекции. Ако толкова ти харесва звука с надути настройки от техникса можеш да постигнеш същото и от Денона - и той има подобни опции.
Моя съвет обаче е да си дадеш време и да послушаш в Pure/Direct режим 1-2 седмици и да си дадеш възможност да оцениш подобен звук.

Sasho525i

  • Гост
Re:Marantz nr1605 , Denon X2100w или Yamaha rx-v777 за Tannoy revolution dc6tSE
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2015, 23:11:46 pm »
В мен е бил проблема... подкарах го и сега е ок ... явно съм бил изключил dynamic eq който има функцията да преекспонира някои честоти когато  се слуша на ниски децибели. при мен това беше проблема но сега е ок.
Относно pure direct функцията - в момента на сигнал подаден от лаптоп звучи ижастно. Това можеби беше първото нещо което пробвах когато пуснах денона. Мисля, че тази функция ще ми влезе в употреба когато си взема плеър и му пусна по-качествен звук.
Мерси за отговорите :)