Автор Тема: Избор на домашен активен субуфер 20 - 65hz в бюджет 1000 - 1200лв  (Прочетена 4764 пъти)

megahertz

  • Гост
Здравейте на всички във форума, имам нужда от помощ при избор на качествен субуфер към домашната ми система. В момента разполагам с 4 броя Alesis Monitor 1 MK II, разположени на стойки в кръг на по-малко от 2 метра от слушателя, захранвани от профи стъпало от старо поколение, като източник използвам лаптоп с аудио карта Traktro Audio 6A, и парчета "flac" формат. Слуша се само и единствено хип-хоп и ар ен би и звука от 40 до 65 ми е най-важен (но го няма). Мониторите имат много добри високи и средни честоти, дори ниски до 80-70hz. Като субуфер ползвам домашно правен такъв с 12 инчов драйвер, но не мисля че слиза по ниско от 70-60 hz и се получава доста досаден пик на 80-100hz. Стаята е приблизително 12 - 14 квадрата, състояща се от спалня, гардероб и шкафче със среден размер, пода е ламиниран паркет, тавана е със стиропорни плоскости. Какъв субуфер ще ми свърши желаната работа, бюджета да кажем е 1000 - 1200лв. Благодаря

Radyson

  • Гост
Здравей megaherz, аз съм с REL T1  и съм доста доволен. Няколко снимки можеш да видиш в Моята система.
Заповядай и линк към магазина: тук
Ползвам го в стая 16 кв.м. с усилване поставено на около 9ч. и ми е достатъчно. Ако ти се занимава, някой път може да ти го дам за тестване.
Успех в търсенето !
 (y)

megahertz

  • Гост
Много бих се радвал да чуя нещо и то в реална среда, не в някой магазин, което точно за суб е безсмислено. Този Rel е 10" и ми е много интересно как ще се представи. От кой град си да видим дали ще може да се извърши задачата.

Radyson

  • Гост
Здравей, в София съм. А ти какви други субуфери си слушал до момента, освен наличният ти (имам предвид с какъв ще сравняваш)? В стая 12-14кв.м. си мисля, че даже и по-малък ще ти свърши работа. Качество на звука ли търсиш или количество? Не бъди предубеден за REL T1, а и все пак си е 300W (RMS), мисля че ще се изненадаш от представянето му.  ;)
Единственото е, че е малко играчка, докато се намери идеалното място и напасване към стерео системата. Стъпалото ти какви изходи има? По високо или ниско ниво ще го свързваш търсения от теб субуфер? Поздрави

megahertz

  • Гост
Имам опит само в автомобили, и оттам съм си изкривил представата, че да слиза ниско е нужно да е по-голям драйвер съответно в по-голям обем (над 100 литра). В началото се бях насочил към профи субуфер 18" даже 21" на Cerwin Vega. Но като попрочетох във форума реших да се насоча към домашни висок клас. Търся качество и затова мисля че 300W са абсолютно достатъчни, даже ще са ми много. Количеството го имам в момента и е абсолютно грозно. Както казах мониторите се справят идеално в момента и без субуфер, просто го няма най-ниското усещане вече на самия звук, което трябва много лекичко да прошепва и да разтресе. Бих желал да го чуя направо заедно с твоята система, смятам че ще ми е достатъчна представа за какво иде реч. Относно свързването забравих да кажа, че става посредством Pioneer DJM 600 Миксер, като ще се ползва балансиран канонен изход. Да го взимам да го пробвам малко сложно става, защото съм от Пловдив. Освен да се разберем някой ден да дойда нагости да се запознаем и така. Поздрави

Radyson

  • Гост
ОК, става, а и моето помещение е почти колкото твоето, само няколко квадрата повече. Аз в последно време даже повече го слушам към домашното кино и доста по-рядко в стерео. Просто моите ОТ слизат достатъчно ниско за моите предпочитания, а и мисля че не са много парчетата с толкова ниски Hz за които говориш, но аз хип-хоп почти не слушам, така че може и да греша  ;)
Поздрави 

megahertz

  • Гост
Еми добре .... пиши кога си свободен и ми остави телефонче да се чуем на mail-a . Че тука не виждам да има лични съобщения megahertz_eood@abv.bg