Автор Тема: Подходящ усилвател за jamo C809  (Прочетена 3815 пъти)

oziris

  • Гост
Подходящ усилвател за jamo C809
« -: Март 06, 2015, 21:09:12 pm »
Здравейте на всички, нов съм във вашият форум но с интерес следя статиите които публикувате.
Имам следния казус - искам да намеря оптимално добър усилвател за моите jamo c809.
По настояще ги слушам на Yamaha dsp ax1 много хубав усилвател но все пак е Av a ne чисто стерео.
Въпросът ми е коя марка усилвател би била най-подходящ за тези колони?
Бюджета е около 2000 - 2500 лв. (мислил съм за cambridge audio azur 840A v2 или референтната серия на marantz)
Бих бил благодарен ако ме насочите към нещо по конкретно като марка и модел и дали предусилвател+стъпало или чисто стерео.
Поздрави :)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Подходящ усилвател за jamo C809
« Отговор #1 -: Март 06, 2015, 21:41:49 pm »
Здравей,
Ето няколко въпроса, които биха помогнали за евентуални съвети:

Какви усилватели си слушал досега с твоите олони и какви са впечатленията ти?
Какъв звук търсиш и кое е водещо при теб, когато става дума за музика?
Какъв тип музика предпочиташ?
Какъв източник планираш да ползваш основно?

oziris

  • Гост
Re:Подходящ усилвател за jamo C809
« Отговор #2 -: Март 06, 2015, 22:02:55 pm »
Здравей, в момента ги слушам на yamaha dsp ax1, ползвам го за кино и стерео.
Източници - yamaha cdx 496 и грамофонно шаси - Pro ject 1,3 rpm genie с доза ortofon
Смятам цд плеярът да го сменя тъй като този е базов модел, но от грамофона съм много доволен и не смятам да го сменям.
Слушан предимно ПОП, JAZZ, И R&B
Като цяло предпочитам по "меко и топло" звучене.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Подходящ усилвател за jamo C809
« Отговор #3 -: Март 07, 2015, 15:24:17 pm »
Не съм слушал твоите колони и няма как да дам мнение от първа ръка за подходящ за тях усилвател.
От това, което намерих в интернет, а то не е много, попаднах на мнения, че въпреки сравнително високата си чувствителност, колоните ти имат не особено стабилно съпротивление. Повечето мнения, на които попаднах, бяха в посока на търсене на усилвател с добър запас от мощност и способност за захранване на колони с нисък импеданс.

При избора на усилвател е хубаво освен това да имаш предвид и евентуалното развитие на системата в посока източник - с други думи Цд плеър или DAC и фоно коректор, които да си пасват добре с бъдещия усилвател и да са от неговия клас. В тази връзка, ако решиш да преминеш от CD към стримване на файлове - може да обърнеш по-специално внимание и на усилвателите с вграден DAC (или опция за такъв).

Може би е добре да прегледаш темите във форума, в които са обсъждани стерео усилватели в посочения от теб бюджет. Надали някой е пробвал тези усилватели конкретно с твоите колони, но пък може да добиеш някакви ориентировъчни косвени впечатления за представянето им.