Автор Тема: Търся препоръка за рисивър с два HDMI изхода и добро стерео  (Прочетена 7806 пъти)

Неактивен gggng

  • Публикации: 25
Колеги търся си ресивер за дом.кино, коѝто да е снабден с 2 hdmi изхода, и един от малкото които видях на цена около 1000лв е Pioneer VSX-930-K. Някои ако има впечатления от него да драсне един ред. Ще слушам по малко и музика, така че ми е интересно как се държи и в стерео режим.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
В каква комбинация от колони ще се ползва ресийвъра.
Мисля, че това е най-евтиния модел на пазара с 2 HDMI изхода. Конкурентите от Yamaha и Onkyo и Denon са над 1200 - 1500 лева.
Аз лично не съм фен на звука от Pioneer и не смятам, че са от класа на горните марки, но пък предлагат доста екстри за по-ниска цена.
Все пак зависи от самите колони.

Неактивен gggng

  • Публикации: 25
Така, последно се спрях на YAMAHA RX-A840 и YAMAHA RX-A1040, фронталните колони са JBL E60 8 ома 90ват. Има ли разлика в стерео режим м-ду двата и заслужава ли си доплащането от 300 лв за а1040.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Принципно, основната различка между A840 и A1040 е, че във втория вече се използват по-висок клас компоненти. Също така като топография усилвателя на 1040 е разделен симетрично и левите и десните канали са разделени.

Имай предвид, че това са миналогодишните модели и вече не се произвеждат. Евентуално може да намериш някоя мостра по магазините. При новите А850 и А1050 разликите са същите.
Може да видиш и обявата за един 2040 тук във форума.

Неактивен gggng

  • Публикации: 25
Ясно, но новите още не се предлагат в БГ.

Неактивен gggng

  • Публикации: 25
 A разлика в звука между  YAMAHA RX-A2040 и а 1040 предполагам няма  ??? и в какво се изразява разликата  ???

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Ако няма разлика между моделите - няма да има различни модели :)
Всъшност някои от разликите се виждат съвсем лесно в описанието на продукта:

RX-A2040 поддържа Dolby Atmos, RX-A1040 - не
RX-A2040 е 9.2 канален, RX-A1040 - 7.2
RX-A2040 поддържа 3 зони, RX-A2040 - 2
RX-A2040 е по-мощен, с по-голямо тегло и т.н.



Неактивен gggng

  • Публикации: 25
Е да, но мен ме интересува наѝ вече в звука дали има разлика, наѝ вече в стерео режим ???

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Много пъти сме говорили, че за стерео режим най-добре е стерео усилвател :)
Иначе - по-сериозното захранване и съответно по-голямата обявена мощност обикновено предполагат по-добър контрол над озвучителните тела. В тази връзка е възможно да усетиш разлика в стерео звученето между 1040 и 2040, а е възможно и да не усетиш нещо значително.

Неактивен gggng

  • Публикации: 25
Стерео уредбата ми е изградена, но държа и ресивера да е с добро стерео. Колоните за фронт които ще ползвам са 90 ват на 8 ома , и си мисля че 1040 или 1050 които са със 110 ват на 8 ома ще е достатъчен или се бъркам ???

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
RX-A1040 / 1050 ще е напълно достатъчен. Дори и след задължителния ъпгрейд на колоните, който трябва да направиш съвсем скоро.

Неактивен gggng

  • Публикации: 25
Да, какви фронт колони ще са подходящи за този 1050 ???

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Хубаво е да помислиш добре преди да се хвърляш така на сляпо.
Прецени каква е идеята ти за изграждане на системата в близко бъдеще, какви пари си склонен да похарчиш за нея.
Колоните, които ползваш в момента са стравнително нисък клас и според мен не заслужават толкова висок клас ресийвър защото няма да може да се използва в пълния си блясък.
Ако планираш скоро да сменяваш колоните с по-висок клас, то заложи на хубав и качествен ресийвър.

Неактивен gggng

  • Публикации: 25
Имам и едни Monitor Audio Silver RS6, мога и тях да пробвам как ще пасне.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
За пасване ще пасне идеално и определено резултата ще е по-добър от горните JBL.