Автор Тема: Какъв ДАК да избера в ценовият диапазон около 1500лв?  (Прочетена 7724 пъти)

nasko

  • Гост
Здравейте реших  да сменя моя източник (JDS Labs odac) с нещо от по-висок клас,но съм изправен пред труден избор.
В ценовият диапзон 1500 лв +/- 200лв, май най-добрия избор е audiolab mdac ,поне на мен ми направи впечатление и на този етап съм се спрял на него.Останалата част от системата се състои от усилвател  marantz pm8003 и ОТ Dali Zensor 1.Предполагам след време живот и здраве ще сменя и колоните за да са  в класа на останалите компоненти ,но на този етап съм много доволен как се представят тези мъници :) Слушам предимно вокален и акустичен джаз и електронна музика (техно ,транс,прогресив).Ще се радвам да дадете вашите предложения, какво да избера! :)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Какъв ДАК да избера в ценовият диапазон около 1500лв?
« Отговор #1 -: Октомври 26, 2015, 11:37:46 am »
nasko, бедата е, че точно в този ценови диапазон избор на ДАКове, предлагани в България, в общи линии почти отсъства. audiolab mdac е добър избор, друг вариант е MX-DAC на Musical Fidelity. Ако си решил да се съсредоточиш именно в този ценови клас, не се сещам за други особено интересни алтернативи. При всяко положение, без значение дали ще се спреш на някой от тези ДАКове, на мрежов плеър от подобен клас или на по-висок клас ДАК, колоните ти се очертават като крайно несъразмерно слабо звено в системата, което според мен сериозно би пречило на очертаващата се система да покаже възможностите си.
 

nasko

  • Гост
Re:Какъв ДАК да избера в ценовият диапазон около 1500лв?
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2015, 14:31:57 pm »
Благодаря за отговора :)
Наистина има резон в думите ти.За тази сума видях Focal Aria 906 има много добри отзиви,смятам че добре ще се комбинират с усилватела.Много искам да чуя и B&W 685 S2 ,някой има ли представа дали ги има някъде изложени в магазин в БГ?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Какъв ДАК да избера в ценовият диапазон около 1500лв?
« Отговор #3 -: Октомври 27, 2015, 15:56:22 pm »
nasko, нямах предвид да си вземеш колони вместо ДАК, а просто, че за да покаже системата възможностите си - балансът в нея би следвало да е на добро ниво.

На въпросът ти - не вярвам в България да има изложени B&W 685 S2 - отдавна нямаме вносител на B&W, а бившият такъв отдавна няма шоурум (работи само онлайн).

Все пак това е тема за избор на DAC, по-нататъшни обсъждания на озвучителни тела следва да се извършват в предвидения за това раздел.

Неактивен gggng

  • Публикации: 25
Audiolab m dac e много хубав дак ще изисква няколко седмици разсвирване преди да достигне пълният си блясък!

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Преди година-две присъствах на тест на DAC-ове, като освен Audiolab-а, имаше Rega R-DAC и някакъв правен. На мен лично Rega-та ми хареса много повече, в сравнение с Audiolab-а. Звучеше ми много по-музикално някак.
Ако имаш възможност, тествай!
you're nobody without a naim