Автор Тема: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел  (Прочетена 4839 пъти)

Неактивен Jor0o

  • Публикации: 25
Здравейте,прегледах за подобна тема,но не е точно същата затова пускам нова.
Искам да имам връзка между горе споменатите 3-компонента - възможно ли е или мнгого искам ???
В момента имам букшелф Монитор Аудио BX2 и лаптоп - i5,12GB,SSD,без външна видео карта.
В най-скоро време ще взимам ресивър и Тв и искам да знам дали е възможно това и ако - да - какво да гледам при ТВ-то и ресивъра.
Искам по-всяко време да мога да пусна филм на Тв-то и да имам звък от ресивъра с колоните,филми,клипчета и т.н.
С HDMI е ясно,но трябва всеки път когато искам да свържа лаптопа с Тв-то да ходя и да оставям до него лаптопа,което ще ме дразни много.
Другия вариант е да се пусне кабел от Тв-то до лаптопа (който ще седи на плота в кухнята)тъй като сега се прави вътрешния ремонт и все ище могат да се опъват кабели и т.н.(но този вариант е последна опция,понеже разтоянието от Тв-то до лаптопа е 4-метра и има много игра с ъгли )
Бюджет за Тв-1500-600лв
Ресивър 600лв

Неактивен dnedkov

  • Публикации: 19
Re:Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел
« Отговор #1 -: Декември 11, 2015, 20:04:10 pm »
Сваляш си някой dlna media server на лаптопа и си споделяш всички файлове, които искаш да гледаш/слушаш. Но гледай ресийвъра да има Wi-Fi. Аз лично използвам Serviio, и съм доволен.

Неактивен makrelov

  • Публикации: 66
Re:Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел
« Отговор #2 -: Декември 11, 2015, 22:23:40 pm »
dnedkov, и как би се получило да гледа/слуша на ресийвъра, при положение, че това е невъзможно, тъй като ресийвърите нямат медия плеъри. Става, единствено за музика. Не и за филми.

JorOo,  в момента има перфектна промоция на 55" LG за под 1500 лв. Свързваш лаптопа и ТВ с LAN кабел към гигабитов рутер, инсталираш медия сървър (който и да е) на лаптопа и през медия плеъра на ТВ-то гледаш филми, като през HDMI кабел получаваш звук на ресийвъра. Ограничение: няма да можеш да ползваш HD Audio формати по този начин - само lossy DTS/Dolby Digital. Да не говорим за Dolby Atmos / DTS: X, което е върха на сладоледа в момента. И най-добрата аудио иновация за последните 15 години. Повече може да прочетеш в нета.

Вариант 2: Връзваш лаптопа с HDMI към ресийвъра, от HDMI Out на ресийвъра към ТВ и имаш HD звук на ресийвъра и картина на ТВ. Както и звук от ТВ на ресийвъра чрез ARC. Или оптика.
Други варианти за връзка нямаш, освен с Wireless HD устройства, на допълнителна цена около 600 лв.

Надявам се да съм бил полезен.

Неактивен Jor0o

  • Публикации: 25
Re:Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел
« Отговор #3 -: Декември 11, 2015, 22:55:21 pm »
Ясно е значи,остава си с HDMI - като ще мисля как да го пусна да не се вижда(с опция да се пусне и нов кабел в същата тръба,ако нещо се случи със стария)
Толкова много мразя висящи кабели,че тоя път си ще го направя да не се вижда и контакт дори ;D
А за Тв-то ще взема една флашка с филм с качество на - SD,и ще видя дали действително 4К-то подобрява картината спрямо HD-то.

А за Dolby Atmos / DTS: X няма как да се вредя с този бюджет за ресивър.

Неактивен dnedkov

  • Публикации: 19
Re:Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел
« Отговор #4 -: Декември 11, 2015, 23:10:32 pm »
Естествено, че ще използва плеъра на телевизора. Но поне няма да опъва кабел от лаптопа към ТВ-то.

Неактивен Jor0o

  • Публикации: 25
Re:Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел
« Отговор #5 -: Декември 13, 2015, 19:17:11 pm »
След премислене няма да го правя с тази HDMI - кабел.
Дочух и за  google chromecast там как са нещата?
Така или иначе още не съм на тази фаза с покупките(още 20-30дни),но искам от по-рано да се запозная с материята.