Автор Тема: Избор на Ресивър в бюджет около 1300лв  (Прочетена 4254 пъти)

azsamtam

  • Гост
Избор на Ресивър в бюджет около 1300лв
« -: Декември 16, 2015, 16:40:15 pm »
Здравейте,

Ще сменям древният(безсмъртен)  усилвател Yamaha с модерен ресивър. Насочил съм се към 2 модела - Yamaha Rx A750 / Denon X2200, но съм склонен и към други предложения в този ценови клас.

Тонколоните които имам в момента са 2 фронтални Jamo(доста стари, но съм доволен от тях) и със взимането на ресивъра ще добавя един център(пак Jamo) и subwoofer(Sony от старо домашно кино).Стаята е 20кв/м, възможно е да добавя и surround колонки, но не е сигурно.

Сигнала към ресивъра ще идва от компютър.

Благодаря

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на Ресивър в бюджет около 1300лв
« Отговор #1 -: Декември 17, 2015, 19:36:18 pm »
Без да опишеш конкретни изисквания към рисивъра - трудно някой би могъл да ти даде съдържателен отговор.
Хубаво е и да посочиш конкретния модел на колоните.
Ако субуферът от домашното кино е пасивен - най-добре да помислиш за алтелнатива. Не, че ако е активен можеш да се надяваш на качествено звучене от такъв тип субуфер...

Опиши подробно изискванията си и моделите на сегашните и бъдещи колони. Много е вероятно друг тип разпределение на бюджета да е по-разумна стъпка в твоя случай.

azsamtam

  • Гост
Re:Избор на Ресивър в бюджет около 1300лв
« Отговор #2 -: Декември 18, 2015, 11:55:37 am »
Субуферът още не съм убеден, че ще го слагам, може и да си взема нов. Имайки предвид от колко стар стерео усилвател идвам, всичко ново ще е напредък. За гледането на филми, имам предвид. Сегашните колони са Jamo E 350, харесва ми как звучат за музика, но за филми не стават, защото диалогът не се чува. За това искам да мина на AVR и да добавя център. Искам да се подсигуря за бъдещето, 4K, HDCP 2.2, HDMI 2.0a, добавяне на още колони.

По-добре да имаш нещо и да не ти трябва от колкото да ти трябва и да го нямаш. За това искам такъв клас ресивър.

Винаги съм отворен към предложения.

Поздрави


Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на Ресивър в бюджет около 1300лв
« Отговор #3 -: Декември 18, 2015, 18:41:23 pm »
Ако само това са изискванията ти за рисивъра, то и двата споменати модела ги покриват и биха ти свършили работа в това отношение.

От една страна, Denon AVR-X2200W ще поддържа след софтуерен ъпдейт DTS:X, което е интересна екстра, стига да решиш да не се ограничаваш до 5.1. Освен това има два HDMI изхода. Също така е рисивър на годината в своя клас, според What Hi-fi, ако това е критерий за избор.

От друга страна, YAMAHA RX-A750 e от Aventage серията и това предполага използването на една идея по-висок клас компоненти.



azsamtam

  • Гост
Re:Избор на Ресивър в бюджет около 1300лв
« Отговор #4 -: Декември 19, 2015, 18:51:40 pm »
Вече си закупих Yamaha Rx A750, след голяма мъка в Техномаркет Пловдив.

Интерусва ме центъра, който искам да добавя трябва задължително да е Jamo като другите ми колони или имам възможност да сложа друга марка?

Ако да какво бихте предложили?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на Ресивър в бюджет около 1300лв
« Отговор #5 -: Декември 19, 2015, 19:46:32 pm »
Въпросът ти е за раздел "озвучителни тела", а там има доста теми, в които е обсъждано защо центърът е препоръчително да е от същата марка и серия, като фронт колоните.