Автор Тема: Създаване на Utopia!  (Прочетена 3282 пъти)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Създаване на Utopia!
« -: Декември 29, 2015, 21:57:57 pm »
Интересно, кратко и артистично клипче за процеса на създаване на Focal Grande Utopia

Приятно гледане!

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re:Създаване на Utopia!
« Отговор #1 -: Януари 04, 2016, 10:38:26 am »
Красота и финес!Предполагам и звукът е "Гранде" :) (y)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Създаване на Utopia!
« Отговор #2 -: Януари 04, 2016, 12:54:04 pm »
В интерес на истината звукът е внушителен.
Без значение дали човек е фен на начина, по който Focal възприемат и възпроизвеждат звука, или не, трудно е да се отрече какво са постигнали французите с тази колона. Освен като звучене, Grande Utopia са внушителни и като изработка, и като размер. На снимки и клипове е трудно да се добие реална представа, но колоните са действително огромни и застрашително надвисващи над слушателя.
Въпреки това, кокгато ги слушах бяха разположени в сравнително малко (особено за размерите им) помещение и това не изглеждаше да създава набиващи се на уши проблеми.

Едно от най-ярките ми впечатления, при слушането, беше, че за мен това беше най-малко "Фокалски" звучащата колона на Focal, която съм чувал досега.  

Вярвам, че без значение дали човек е сред тези, които са възхитени от звученето на Focal и могат да постигнат собствената си аудио нирвана с тези колони, или пък е от тези, които харесват друг тип звучене и Focal не са сред предпочитаните от тях производители, дали някога в светлото бъдеще би могъл да си ги позволи, или не, би било полезно на всеки да чуе при възможност на спокойствие тези колони, или други от подобен клас, най-малкото за сверяване на собствения си часовник и обективизъм :)