Автор Тема: Съвет за доставка на компоненти от Англия  (Прочетена 5041 пъти)

Неактивен Nikolay S

  • Публикации: 32
 Здравейте, не съм сигурен, че мнението ми е за тук, но не намерих подходящ раздел където да го напиша.
На кратко колоните които харесах (Монитор Аудио Силвър 2) вече са закупени, но са в Англия (Брайтън) при приятел, който за съжаление близките 2-3 месеца не се очертава да си идва и да ги донесе. Първият ми вариант за транспорт беше Интерлогистика, но след разговор с тях се оказа, че прехвърляли няколко пъти стоката и ако не била добра опаковката можело да я повредят, отделно казаха, че не правят и застраховки...
 
Въпросът е, кой какви начини е използвал за доставка на поръчката си от Англия, фирми от които е доволен/недоволен и т.н. ? Предполагам темата ще е полезна и на други колеги във форума.

 П.С. Ако модераторът сметне за нужно нека я премести в по-подходящ раздел.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Econt предлагат доставка от Англия до България.
Може да попиташ и във Мирекс Шипинг.

Неактивен Nikolay S

  • Публикации: 32
Re:Съвет за доставка на компоненти от Англия
« Отговор #2 -: Януари 26, 2016, 12:05:02 pm »
 Еконт по някаква причина са прекратили към момента доставката на стоки от Англия към България (и май като цяло от чужбина към нас). Сега ще погледна и другата фирма.

Неактивен Invisigoth

  • Публикации: 36
Re:Съвет за доставка на компоненти от Англия
« Отговор #3 -: Януари 26, 2016, 12:16:09 pm »
Аз ползвам Gabieli Ltd. и съм много доволен.

Неактивен hariair

  • Публикации: 8
Re:Съвет за доставка на компоненти от Англия
« Отговор #4 -: Януари 26, 2016, 14:52:56 pm »
Аз ползвам Gabco и съм доволен.

Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re:Съвет за доставка на компоненти от Англия
« Отговор #5 -: Януари 26, 2016, 18:24:00 pm »
Аз също съм доволен от Gabco .
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673

Неактивен PIP

  • Публикации: 44
Re:Съвет за доставка на компоненти от Англия
« Отговор #6 -: Януари 26, 2016, 18:58:01 pm »
Аз също съм доволен от gabco, от доста години ги ползвам и досега не е имало проблем.

Неактивен Nikolay S

  • Публикации: 32
Re: Съвет за доставка на компоненти от Англия
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2016, 21:26:17 pm »
 Понеже вече говорителите ми са тук (много красиви скулптори докато им взема усилвател) искам да споделя и моят опит с доставка от Англия. Използвах услугите на Speedy. В сайта им се попълва товарителница, може да се сложат отметки за застраховка и чупливо, като застраховката е на 0.6% от стойността на стоката. С тракинг номер може да се проследи пратката по пътя й, като от заявката до доставката минаха 8 дни. Нямаше видими следи от удари по кашона.   

 Благодаря на всички за изказаните мнения и съвети в темата, ако аз мога да съм полезен с нещо ми пишете.