Автор Тема: Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси  (Прочетена 6999 пъти)

rusnaka

  • Гост
Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси
« -: Февруари 21, 2016, 19:41:22 pm »
Здрвейте! От днес съм собственик на а-400. Веднага имам неяснотии и неща, които никак не ми харесват. Тъй като ползвам плеъра и за аудио, даже основно за аудио, първо се сблъсках със следните проблеми:
1. Не ми просвирва wav и flac файлове правилно, ако са 24 бита на 88,200 или повече килохерца. Чува се много силен шум - нещо като бял или розов. Според описанието уж не трябва да е така. Това става и през HDMI кабела, и през аналоговия стерео изход на чинчове.
2. Така наречения gappless плейбек май е само мит. Албум, разделен на общи парчета, които са музикално свързани и на компютъра ми преминават без никакъв проблем едно към друго, тук са разделени от дъъъъъълга пауза.
3. Имам директория, която примерно е озаглавена като името на някаква група. В нея има поддиректории - съответно албумите и. Как да избера директно да ми просвири цялото съдържание на главната директория - то ест автоматично да добави всички нейни подпапки?

и един бъг отностно видеофайл:
Най-обикновен XVID, правен през 2012-та година, който се чете от телевизорите ми и компютъра, тук е целият на пиксели и съответно не става за гледане. Защо, аджеба? Нали на това устройство според всичките ревюта не може да му се опре нито един видео и аудио файл, както и битрейти и резолюция...

Силно се надявам да има решение на проблемите ми и отсега БЛАГОДАРЯ на всеки, който може да ми помогне!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2016, 23:49:18 pm »
От какво плейваш аудио файловете? По мрежата /SAMBA или NFS/ или от локалния диск/външен USB диск?

Принципно не съм чувал за проблеми с flac с висока резолюция.

С последната версия на софтуера ли си?

Не мисля, че има начин да просвирваш файловете в поддиректориите.

За gapless трябва да пускаш песните с бутона PLAY.

За xvid файла нищо не мога да кажа. Много зависи как е направен. Има хиляди опции при кодирането на видеото и явно има нещо, което бъгва. Моли се да е един.
И най-вече - не ползвай xvid файлове. Все пак сме 2016 година ;)

rusnaka

  • Гост
Re: Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2016, 01:03:13 am »
Благодаря за бързия отговор!
Проверих още в самото начало и май съм с последния софтуер - 05-08-150120-25-POP-422-802.
Файловете в момента ги плейвам единствено от външен 2.5 диск 1ТБ. Първо проблемът се появи с един албум във FLAC 192/24, който на компютър се просвирва отлично, а в плеъра пукаше много силно върху музиката, сякаш е изхабена грамофонна плоча. После пробвах с 5-6 различни WAV файла, които всички бяха 24 бита на 88,2 и 96 килохерца. Изключително силен шум и никаква музика (само много леки наченки на ритъма, ако много добре се заслушаш и знаеш какво трябва да чуеш).
Относо gapless-a - с бутона плей пускам файловете, но ми създава изкъствена пауза между песните от около 2-3 секунди, а примерно в компютъра на winamp го нямам този проблем - вървят свързано и без проблеми.
Нека този Xvid го оставим - туй е най-малкия проблем. Все пак съм го енкодирал преди 4 години (макар че пак казвам - имам 3 марки телевизори, и на трите върви отлично, включая куче марка NEO DVD player). Но от друга страна е пълно с много видеофайлове по торентите, които са XVID и не могат да се намерят в друг формат, поне засега.

Двата ми най-големи проблема са тези с аудиото: това, че ми създава паузи между песните и проблемите с високата резолюция. За просвирването на многото папки и видеоформатите съм готов да го преглътна. Ама другото е странно - при условие че уж на хартия не би трябвало да има проблеми....

rusnaka

  • Гост
Re: Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2016, 01:07:26 am »
Грешка - WAV файловете ми са били 24 бита на 44.100....... Сега ги проверих на компютъра.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2016, 01:28:46 am »
Пробвай един пълен рестарт и пусни направо въпросните файлове, за които говориш.

Подозирах, че xvid файла е някакъв домашен. Съмнявам се, че ще имаш проблеми с такива, сваляни от тракерите.


rusnaka

  • Гост
Re: Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2016, 10:06:02 am »
Какво имаш предвид под пълен рестарт? Вече "нулирах" плеъра от менюто, където е фирмуеъра. Пак пробвах. Всеки един wav файл на 24 бита не се чете изобщо - само мега силен шум. А ако го конвертирам във флак тръгва, но пука през цялото време като грамофонна плоча.

Защо някой не ми качи в dox.bg, например, един файл, който е на 24 бита и 192 и при него върви гладко, да пробвам. Даже мога да ви снимам видео, да видите за какво точно става въпрос...

rusnaka

  • Гост
Re: Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2016, 11:05:45 am »
Току що преинсталирах последния firmware от флашка. Същата работа........

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси
« Отговор #7 -: Февруари 22, 2016, 11:10:47 am »
Честно казано за WAVE файлове не мога да гарантирам. Навремето бях пробвал само със flac и знам, че работеха.
Би ли казал към каква електроника връзваш плеъра?

rusnaka

  • Гост
Re: Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси
« Отговор #8 -: Февруари 22, 2016, 12:17:14 pm »
Плеърът е вързан през hdmi към телевизора, а с чинчовете към усилвателя ми. Слушах го и на друго място, където направи същия проблем. Плейвам от въмшен 2.5 диск 1 терабайт usb 2.0. С флашка, която е 3.0 пак прави същите проблеми.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси
« Отговор #9 -: Февруари 22, 2016, 12:24:17 pm »
Явно това не работи - wav във 24/192.

Като четох има и други хора, които се оплакват от пукане при flac с 24/192. Явно ще трябва да се "ограничиш" до 24/96.

rusnaka

  • Гост
Re: Popcorn A-400 - първи проблеми и въпроси
« Отговор #10 -: Февруари 22, 2016, 16:35:07 pm »
Ще трябва да пробвам с външен дак. Не знам обаче как така никакъв WAV не чете на 24, а пък на 16 го чете, но припуква в началото, макар и еднократно. Нали уж това е форматът-майка...
Ще пробвам пак относно паузите между паесните, като нарежа един цял флак начасти, да видим дали ще си слага пауза между траковете...