Автор Тема: Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?  (Прочетена 7136 пъти)

rusnaka

  • Гост
Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?
« -: Февруари 23, 2016, 13:56:37 pm »
Издирвам някой добър човек в София, който да може за 15-20 минути да ми демонстрира някой от въпросните плеъри - за предпочитане 303d или 301. Вече имах неприятен момент с POPCORN HOUR a400, но го върнах и сега се насочвам към DUNE. Моделите с вентилатор отпадат засега, тъй като бих искал да е безшумен... Ще наблегна на аудиофайловете.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2016, 16:12:35 pm »
Качи някъде няколко файла и аз или някой друг от форума ще ги тества.
При мен със сигурност подкарва 24/192 от flac /не че имам на какво да ги слушам/.
wave не съм тествал.

rusnaka

  • Гост
Re: Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2016, 19:34:50 pm »

аудио файлове за тест

Ето линк с RAR файл. Какво има в него.
1. Папка "gapless_test". В нея съответно има 4 папки - "flac", "mp3", "ogg" и "wav". В тях има по 2 файла от съответния формат, които са музикално свързани и трябва да преминават абсолютно плавно един в друг без никакви паузи и без пуканици (все едно са едно цяло). Нарочно съм сложил конкретно тези формати, защото те ме интересуват, а от неприятния опит с Popcorn Hour a400, който имам, знам, че при ogg и wav имаше проблеми с това. При flac беше добре, при mp3 май също беше добре (не съм много сигурен)... Отделно от това моля чуйте дали всички тези формати стартират без пукане в самото начало или по време на свирене. С а400 всеки wav файл припукваше и тогава тръгваше, а ogg пукаше през първите 5-6 секунди веднъж или два пъти. Това важи и за другите. Въобще дали ще просвири всички формати последователно без никакви проблеми и свързано.
2. Папки, в които има по един wav и един flac файл с различна семплираща честота. Заглавието на папката показва какво има е нея, а съответно всички файлове са 24-битови. Отново горчивият ми опит ме накара да го направя - на а400 нито един WAV файл, който е 24-битов не тръгна, без значение от семплиращата честота.
Това е, ако всичко това работи, би трябвало да съм открил "моя" плеър. :)
Благодаря на всеки, който се включи в теста.

rusnaka

  • Гост
Re: Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2016, 21:20:04 pm »
Между другото, не робувам на марки. Знам че има и други плеъри - като Mede8ter, HiMedia, WD TV и т.н. Ако някой може да рекламира своя, само ще се радвам. Благодаря!

jjf

  • Гост
Re: Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2016, 21:58:19 pm »
Аз използвам 303D предимно да си пускам музика, филми гледам рядко. Да си призная, не ми е много ясно какво толкова искаш да му тестваш, но нямам нищо против да дойдеш у нас и да си пуснеш каквото искаш. Обаче ще има възможност едва след трети март. Ако проявяваш интерес, остави си имейл и ще ти пиша.
Плеърът ми беше препоръчан за музика от човек, който определено е голям аудиофил. Естествено това не е аудиофилски плеър, но за тези парите няма да намериш по-добро.

rusnaka

  • Гост
Re: Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2016, 22:24:20 pm »
Много благодаря! Определено бих се възползвал! Ако имаш време и желание, дръпни архива и пусни съдържанието да видиш дали плейва гаплес OGG и дали свири без проблем 24/192. А това, че ще е след 3-ти март, не ме притеснява. Нямам спешна работа. Искам да тествам, защото за POPCORN HOUR беше изписано, че нямало формат да му се опре, а се оказа, че телевизорите ми възпроизвеждат повече аудиоформати....
имейлът ми е ivo_doukov@mail.ru

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1829
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2016, 12:57:02 pm »
rusnaka, и от двете ти теми става ясно, че тъсриш плеър най-вече за просвирване на аудио файлове.
Чудно ми е - защо тогава се ориентираш за втори път към плеър, предвиден предимно да се използва за видео възпроизвеждане. Дори темите ти са пуснати в раздел "Видео източници".
Ясно е, че съвременните видео плеъри, поне на хартия, би трябвало да се справят чудесно с всякакви аудио файлове, но неведнъж е ставало дума, че ако човек държи най-вече на музиката, то по-разумно е да се насочи към специализиран аудио плеър.
На пазара вече има сериозно количество такива плеъри - в най-различен ценови диапазон и с различни функционалности и качество на въпроизвеждане.
Вярвам, че ако се насочиш към такъв плеър би си спестил сериозна част от проблемите, които обикновено идват с видео плеър - било то като поддръжка на файлове, удобство на работа, брой, вид и качество на конекторите/изходите, възможности за създаване на плейлисти и т.н.

rusnaka

  • Гост
Re: Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?
« Отговор #7 -: Февруари 24, 2016, 18:34:39 pm »
Отговарям веднага. Финансова недостатъчност. Проучил съм какво има, какво може и най-вече колко струва. Плюс това голяма част от аудио плеърите са самостоятелни и не се вързват към телевизора, което мен не ме устройва. Искам да си пусна на ТВ-то да ми излиза съдържанието с хубави големи букви.
Отделно от това, все пак ще го ползвам за видеоплеър!
Конкретно за DUNE, съм чувал от хора, които се занимават изключително с дигитален звук, модване на плеъри и т.н., че е на много високо ниво.

И два въпроса от мен:
1. Тъй като четох на различни места доста противоположни мнения - DUNE BASE 3D колко е шумен всъщност? Някои го определят като доста шумен, а на други места пише, че перката му била изключително тиха и се включвала само при по-голямо натоварване...
2. HD TV303d, колко най-голям вътрешен HDD може да разпознае? Надявам се да е поне 3ТБ...

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?
« Отговор #8 -: Февруари 25, 2016, 10:52:31 am »
1. Не е шумен вентилатора, но всичко зависи от това колко си чувствителен към шума. За мен не е проблем и го усещам единствено като се включи плеъра.

2. Не съм сигурен, че има 3TB 2,5" твърд диск на пазара. Със сигурност се поддържа 2TB.

rusnaka

  • Гост
Re: Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2016, 17:42:05 pm »
В такъв случай, по ми е лесно да взема HD Base, защото се вграждат 3.5 дискове... Ако се намери кой да ми го демонстрира, ще мога да се убедя.....

rusnaka

  • Гост
Re: Някой в София с DUNE HD TV303d, 301, 101, 102?
« Отговор #10 -: Април 20, 2016, 15:21:20 pm »
Намерих добра оферта с TV303d на старо и го купих. Искам да попитам за някои неща, много моля за съдействие от добре запознатите с това:

1. Много съм разочарован, че очевидно плеърът няма gapless възпроизвеждане... Уж има, а пък няма. С Popcorn Hour A-400 възпроизвеждах gapless всички flac и mp3 файлове, но ако са друг формат, оставяше пауза. При този няма такова нещо - ако не е Cue + Flac примерно, няма да ти ги възпроизведе плавно. Аз ли бъркам, нали на хартия уж го прави???

2. При възпроизвеждане на аудио, не излиза както при Попкорна аудио плеър режим, със старт-стоп, плейлиста и т.н. на екрана,  а просто по най-семплия и грозен начин ти изписва какво върви... Има ли някакъв начин с някакъв допълнителен аудиоплеър или знам ли и аз как, но да изглежда по-френдли за музикалните потребители....

3. Докато върви една песен, не мога да ползвам менюто!!!! Ако изляза всичко спира. При Попкорна не беше така.

4. Не мога да повярвам, че не чете доста от видеофайловете ми, които Попкорна четеше, и телевизорите ми четат!!! Не чете .flv файлове и някои стандартни кодеци.... Това има ли коригиране?

Сега да кажа и ако някой ме пита, защо тогава не съм си останал с Попкорна :D. Защото той не четеше 192килохерцови файлове на 24 бита. Дюнът ги чете.

Конкретно въпросите ми 1 и 3 са от изключителна важност за мен... Другите са второстепенни... Има ли някакъв начин да се оправи това?