Автор Тема: Ъпдейт на AVR Yamaha серия AVENTAGE ( RX-A2040 ) след версия 1,66  (Прочетена 3011 пъти)

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10

Здравейте съфорумци,
обръщам се към тези който имат и ползват AVR Yamaha серия   AVENTAGE произведени 2014 г. ( 840, 1040 , 2040 , 3040 ).
От около 7-10 дни ми изписа в менюто на  AVR Yamaha RX-A2040 ,че има нов ъпдейт.
AVR  е ъпдейтнат още в началото на 2015г. до версия 1,66.
Опитах няколко пъти да го ъпдейтна но безуспешно.
След това проверих в офицалният  сайт на Yamaha  за нови верси но не открих такива.

При машините който Вие ползвате от тази серия има ли показана информация в менюто ,че е наличен нов ъпдейт ?
 


Неактивен makrelov

  • Публикации: 66
Здравей,

Последният официален ъпдейт е 1,66. На моят ресийвър (А2040) все още не е изписвало никаква информация за наличен ъпдейт. Но и да изпише - докато няма нещо официално на сайта на Ямаха - не пипам.

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Благодаря за инфото makrelov ,

при мен бе "след дъж качулка" , понеже не бях го ползвал през дългите почивни дни ,видах ъпдейт и инстиктиво без да се замисля натиснах ъпдейт и така два - три пъти . Появиха се трудости при превключването между източниците и  точки по контурите на изображенията.Чак след това погледнах сайта . Свалих на флашка  актуалния 1.66 и го качих . Нормалните функций в режим на работа  се въстановиха . Но остана да свети с удивителна ,че има нов ъпдейт . Предполагам , че ще трябва да го ресетна изцяло  и тогава да кача отново версията 1.66 за да ми изчезне това уведомление .

Неактивен makrelov

  • Публикации: 66
По принцип след 1.66 има един "неофициален" ъпдейт, за който се изписа доста по чуждите форуми. Но никой няма представа какво прави и какво точно ъпдейтва, поради липса на каквато и да е информация. Затова е нормално да имаш съобщение за нов ъпдейт. Но по-добре е да не му обръщаш внимание. И да ъпдейтваш само официални версии, публикувани на сайта на Ямаха. Аз лично предпочитам да си свалям ъпдейтите на флашка и от нея да инсталирам - става по-бързо, и е по-сигурно.