Автор Тема: Помощ за избор на Nas сървър  (Прочетена 5813 пъти)

Неактивен Toni

  • Публикации: 31
Помощ за избор на Nas сървър
« -: Април 28, 2016, 15:17:22 pm »
Здравейте. Моля за мнение относно избора на Nas или по точно как точно трябва да се случат нещата? Имам нетлърк медия плеар и искам да стримва музика от сървър а не само да му ръчкам флашка. Имам рутер Asus които има usb и става за сървър но ми казаха че не било много добре да държа hdd непрекъснато включен в него тъи като нямало да издържи много и най вероятно щял да изгори харда. Другият варянт е Nas като Wd, Synology, Qnap ili Seagate. Нямам идея кои е правилният избор и за това моля за мнение или да споделите личен опит, марка, модел до какви пари си струва да се дадат и тн. Ще се ползва предимно за съхранение на аудио фаилове, а ако става и за филми за телевизора. Благодаря 😉

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Помощ за избор на Nas сървър
« Отговор #1 -: Април 28, 2016, 17:54:06 pm »
Евтино решение e ти някой модел на D-Link. Аз ползвам такъв вкъщи и освен, че е малко по-шумен върши работа.
По-сериозен избор са Synology/Qnap, но не знам дали си заслужават за твоите нужди.

Неактивен Toni

  • Публикации: 31
Re: Помощ за избор на Nas сървър
« Отговор #2 -: Април 30, 2016, 03:31:12 am »
Ok, мерси lazarus18

Неактивен Iter

  • Публикации: 21
Re: Помощ за избор на Nas сървър
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2017, 13:07:21 pm »
Здравей Тони,

Би ли споделил твоето решение на проблема и крайния резултат. И на мен ми предстои такава покупка.
Системата ми се състои от стерео усилвател и мрежови плейър и ми омръзна прехвърлянето на музика от външен диск на флашка. А плейъра не чете директно от външния диск.

поздрави

Неактивен RossT

  • Публикации: 21
Re: Помощ за избор на Nas сървър
« Отговор #4 -: Декември 20, 2018, 09:53:22 am »
5+ години ползвам Synology с 5 диска в Raid 5, няма 1 час off-line и екосистемата от приложения е уникална. Вземете си Synology и след месец-два ще ме търсите да почерпите.