Автор Тема: Домашно кино в бъдеще  (Прочетена 9036 пъти)

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Домашно кино в бъдеще
« -: Май 04, 2016, 16:04:16 pm »
Здравейте, реших да пусна тази тема въпреки, че все още съм в процес на събиране на средства, но не само за домашно кино, но имам преди това още неща да купувам, като свестно ТВ и Комп, но съм решил следващата година-две това да ми е приоритет. Досега всичко ми е най-нисък клас компоненти, като се почне от стария ми комп, ДВДто ми, което се ползва за слушане и на музика в момента и се стигне до твто, което също е нисък клас Шарп, но сега започвам и се надявам след време да имам прилична системичка 5.1. Стаята ми е 4.50х3.50 и за сега съм се насочил към букшелф колони Dali Zenzor 3 или Klipsch Reference Premiere RP-160M, но може в бъдеще да мисля и за слагане на сотящи ОТ. За ресивър съм се насочил към Yamaha, но засега още незнам кой модел ще е добър за тези ОТ. Може да дадете предложение и за други ОТ, или Ресивър, защото както казах покупката ще стане чак след година, но бюджета ще бъде скромен, защото не ми се иска да давам повече от 3000лева за комплекта, а както казах трябва преди това да взимам и ТВ и Комп, който ще бъде и източник заедно с Блу-Рей, но това ще бъде накрая.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #1 -: Май 04, 2016, 19:21:11 pm »
В такава стая, още повече при ограничен бюджет, не бих се замислял за стоящи колони.

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #2 -: Май 04, 2016, 22:16:36 pm »
Значи да търся вариант с букшелф със стойки. А иначе кои измежду Dali Zenzor 3, Klipsch 160M и Monitor Audio Bronze 2 бихте ми препоръчали. Слушам доста музика и по-често басова Денс, Хаус, Поп и още доста жанрове, но искам нещо което да има добър бас. Смятам първо да взема Фронталните, после Ресивъра и след това вече Център, Съраунд и Бас. И още нещо да питам тъй като твто ми е на стената до прозореца и там смятам да сложа и колоните, но отстоянието от стената ще бъде не повече от 40см, та дали ще има проблем ако са със заден порт?

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #3 -: Май 17, 2016, 23:24:30 pm »
Здравейте отново. Днес слушах у един приятел Dali Zensor 5 и като цяло ми харесаха как звучат, но ми се стори, че малко и липсва бас и налягане, та се замилих дали 3ките няма да са ми слабички, но от друго страна те са със 7инчов говорител и може би ще създават повече динамика. Каквото и да слушам в този бюджет съм сигурен, че няма да звучи по-добре от Далито. Искаше ми се да чуя и Бронз 2 на Монитор Аудио, но няма да мога, така че за сега остава варианта с Дали. Ако някой все пак е слушал Дали и МА Бронз 2 да каже кои имат повече динамика.

Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #4 -: Май 18, 2016, 00:55:49 am »
И друг път съм го писал - за мен Zensor3 са доста по-добре от 5-та , а и са със 7" говорител (5-та е с 2х5.25")
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #5 -: Май 18, 2016, 02:27:26 am »
Признавам си че малко ме е страх да не би да са ми слаби, но щом 5ците като сила ме устройваха значи и 3ките няма да са проблем. Просто досега не съм имал кино система от такъв клас, а само обикновени домашни кина и една активна колона с 15инчов говорител и не съм много в час със силата на тези букшелф колони, но за домашни условия, а и за моята не много голяма стая би трябвало да са идеални. Дано само не се окаже проблем отстоянието от стената, но ако се наложи ще ги дръпна и на 50см.

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #6 -: Май 18, 2016, 21:51:11 pm »
Имам един страничен въпрос, но ми стана интересно докато разглеждах едни клипове в тубата. Някой може ли да ми каже каква е разликата между Klipsch R26F и RP260F, освен в цената и в портовете?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #7 -: Май 18, 2016, 22:08:42 pm »
Всъщност Klipsch R26F и RP260F са доста различни колони от съвсем различни серии.

R26F  е от бюджетната серия "Reference" серия на Klipsch, а RP260F e от серията "Reference Premiere".
Общото между колоните е най-вече броя и размера на говорителите.
Размерите на самите колони са различни, самите говорители са много различни, честотната характеристика и максималната допустима мощност са различни и т.н.
И най важното - звученето е различно :)

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #8 -: Май 19, 2016, 00:29:34 am »
Ясно, то и разликата в цената и вида на колоните говори за това, че са с по-ниско качество от другите.

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #9 -: Май 19, 2016, 11:18:57 am »
b0rchy, ще споделя моето виждане относно твоето запитване. На мен ми допада много начина по които DALI  възпроизвеждат музиката, за това имам четири техни модела от Zensor серията до чудесните Helicon 300mk2. Относно твоите изисквания за повече динамика и много бас не мисля, че DALI са твоите колони. Имам Monitor Audio и според мен биха ти допаднали повече, по динамично свирещи и с повече бас.  Klipsch....., често слушам музика по пет, седем часа а по някога и повече без прекъсване. Не мисля, че ще мога да се наслаждавам толкова дълго на музиката ми с тези колони, просто не е моя звук. На теб пък Klipsch може да ти харесат наи много от въпросните три марки, за това най добре се разходи по магазините и вземи това което ти хареса наи много. Успех!

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #10 -: Май 19, 2016, 14:03:14 pm »
Не съм от София, но със сигурност ще се опитам да чуя поне Дали 3, защото 5ците нещо не ми бяха достатъчно силни. Ако и 3ките не ми харесат като сила и бас, защото аз съм свикнал доста да си усилвам звука, то тогава ще се ориентирам към МА Бронз 2, 5, или Клипш, но няма да бързам, защото досега съм купувал доста неща и все нещо не ми харесва.

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #11 -: Май 19, 2016, 14:37:26 pm »
От изброените модели Клипш са с най-висока чувствителност, след това Монитор Аудио и накрая Дали. Следователно при едно и също ниво на усилвателя Клипш биха свирели най-силно, а Дали най-тихо.

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #12 -: Май 19, 2016, 15:04:13 pm »
Така като гледам Далито са сходни по характеристики с Focal Chorus 706, така че май ще отпаднат като вариант Дали и Фокал и ще останат МА Бронз 2 или Клипш, но пък събуфера ми се вижда доста скъп на МА, но вече като си тръгнал да изграждаш кино, то без събуфер няма как да стане, а и за музика ми се струва, че си трябва съб за букшелф колони.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #13 -: Май 19, 2016, 15:12:28 pm »
Субуферът е задължетелен елемент при изграждането на адекватна система за домашно кино.
Имайки предвид вкусовете ти за музика и явното желание за повече бас - не мисля, че е добре да правиш компромис със субуфера.

За разлика от останалите озвучителни тела в една система за домашно кино (най-вече фронт и център), субуферът никак не е задължително да е от същия производител.

Напротив, има производители, тясно специализирани в производството на субуфери и обикновено техните продукти се справят значително по-добре, спрямо конкурентите им в съответния ценови клас.

Такива производители са например REL, SVS, Velodyne, BK

Като се вземе предвид размера на стаята ти, както и това, че се ориентираш към бюджетна система, един чудесен и достъпен вариант за субуфер би бил - SVS PB-1000

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Re: Домашно кино в бъдеще
« Отговор #14 -: Май 19, 2016, 15:24:23 pm »
Благодаря много за съветите. Може да станат малко по-бавно нещата, но се насочвам към точно тази комбинация за колони и събуфер.