Автор Тема: Tinariwen - Emmaar... Когато туарег си направи китара!  (Прочетена 3297 пъти)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Твърде рядко се случва нов за мен изпълнител да ме грабне, но когато се случи съм изключително радостен! :)
Е, животът поднася изненади и често най-хубавите идват от най-неочаквани места.
Преди два дни, почти случайно, ми изпратиха парче, което ме очарова. Оказа се, че целия албум е чудесен и от тогава почти не съм спрял да го слушам.

"Emmaar" е последният албум на Tinariwen - група, носител на награда Грами, съставена от туареги!
Основател на групата е Ibrahim Ag Alhabib, който на 4 годишна възраст става свидетел на екзекуцията на баща си (туарег, бунтовник), при въстанието в Мали през 1963г. За щастие тази лична трагедия явно не съсипва малкия Ibrahim, а вместо това вероятно го насочва в интересна посока...
Като дете Ibrahim Ag Alhabib гледа западен филм, в който вижда каубой да свири на китара. И какво прави? Своя китара - от тенекиена кутия, пръчка и жило за спирачка на велосипед, с която започва да свири стари туарегски и модерни арабски популярни мелодии. По това време Ibrahim Ag Alhabib живее в бежански лагери в Алжир - близо до Bordj Badji Mokhtar и в пустините около южния град Тamanrasset, където получава чудесен подарък от арабин - истинска китара :).
Резултатът можете да чуете сами.
Музиката е специфична и надали ще се хареса на всеки, но за тези с екзотични вкусове и широк кръгозор - приятно слушане!



Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Tinariwen - Emmaar... Когато туарег си направи китара!
« Отговор #1 -: Юли 21, 2017, 16:23:22 pm »
Появи се и новият албум на Tinariwen - Elwan! Ако сте успели да приемете звученето - има някои чудесни неща :). Приятно слушане!