Автор Тема: Препоръка за бюджетни колони за YAMAHA RX-V 481  (Прочетена 5768 пъти)

noname

  • Гост
Здравейте. Знам че е поредната тема за ОТ , но  ми се иска да чуя мнение на професионалисти , защото се опитвам да си сглобя първата системка и нямам почти никакъв опит в сферата. За добро или за лошо ресивъра вече е наличен YAMAHA RX-V 481.  Не знам какви колони да му взема при положение ,че бюджета е оскъден около 500 лв . Тези дни доста теми прочетох и около тези пари най хвалени са Dali  zensor 3. За начало мисля да си взема две фронтални колони и постепенно да го докара до 5.1. Стаята е голяма 24кв.м  и сякаш по добре ще стоят подови колони, харесват ми Dali zensor 7  , но не мога да си ги позволя  :'( Познати ми препоръчаха тези - yamaha-ns-50f, но не знам да ли стават за нещо вобще. Знам че за тези пари едва ли може да се предложи нещо , но все пак ще ми е от голяма полза всяко мнение

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Препоръка за бюджетни колони за YAMAHA RX-V 481
« Отговор #1 -: Юни 08, 2016, 12:08:12 pm »
В такъв бюджет дори не бих обмислял стоящи колони - за да се постигне такъв обем и такъв брой говорители на такава цена - обикновено компромисите са драстични. Стоящите колони могат да бъдат чудесно нещо в подходящото помещение, но уви приличните предложения стартират в бюджет няколко пъти по-висек от посочения от теб.

noname

  • Гост
Re: Препоръка за бюджетни колони за YAMAHA RX-V 481
« Отговор #2 -: Юни 08, 2016, 12:57:31 pm »
Да разбирам.Май най-добре да не бързам и да събера още някои лев, за да не съжалявам после,   но повече от 1000 + - лв не бих дал за 2бр колони. Ако може поне да ме насочите към някои модели, за да си знам краината цел. Слушам почти всякаква музика в зависимост от настроението.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Препоръка за бюджетни колони за YAMAHA RX-V 481
« Отговор #3 -: Юни 08, 2016, 13:20:24 pm »
Според мен за стартиране на такъв тип систем, в такъв бюджет, разумни предложения, освен вече споменатите Dali  zensor 3, са Monitor Audio Bronze 2, Klipsch Reference Premiere RP-160M, KEF Q300.
Хубаво би било да отделиш време и да прочетеш подобни теми във форума. Има немалко потребители, ползващи посочените модели или други от същите производители. Мненията им биха могли да са ти интересни и полезни.

noname

  • Гост
Re: Препоръка за бюджетни колони за YAMAHA RX-V 481
« Отговор #4 -: Юни 08, 2016, 13:55:35 pm »
Имам и още един вариянт. Да взема на първо време DALI ZENSOR 3 и да ги ползвам за фронтални. След време ще взвма Dali zensor 7 и троиките ще минат за сараунд а седмиците за фронт и тогав може да мисля за някакъв събуфер.Та въпроса ми е DALI ZENSOR 3 стават ли за сараунд и като цяло ресивъра ми дали ще се справи с тази моя идея

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Препоръка за бюджетни колони за YAMAHA RX-V 481
« Отговор #5 -: Юни 08, 2016, 19:27:21 pm »
Няма никакъв проблем сензор 3 да се ползват като съраунд, номиналния импеданс на сензор серията е 6 ома. На едно место бях видял да правят замерване на сензор 1 и минималното съпротивление падаше до 5 ома, което означава че колоните не са претенциозни от към захранване. Преди време имах KEF Q300, и ги продадох защото бях стигнал до там, че неможех да слушам музика на тях. Задържах обаче сензор 3 и един, два пъти седмично ми се налага да ги пускам в действие :). Макар, че разликата в цената е двойна винаги бих избрал сензора пред q300. Цената на даден компонент може да варира в различните държави, давам пример в Щатите: Zensor 3 $600, KEF Q300 $650.

Неактивен dnedkov

  • Публикации: 19
Re: Препоръка за бюджетни колони за YAMAHA RX-V 481
« Отговор #6 -: Юни 08, 2016, 21:12:33 pm »
Според мен Зенсор 3 са излишно големи за съраунд. Ако имаш идея да събираш пари за Зенсор 7, по-добре си вземи засега Зенсор 1, които в последствие да минат за съраунд. Другият вариант е да вземеш директно седмиците на изплащане.

noname

  • Гост
Re: Препоръка за бюджетни колони за YAMAHA RX-V 481
« Отговор #7 -: Юни 09, 2016, 00:46:55 am »
спрях се или на dali zensor 3 или на мonitor audio bronze 2 . И може би последен въпрос . Подходящи ли са за моя ресивър

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Препоръка за бюджетни колони за YAMAHA RX-V 481
« Отговор #8 -: Юни 09, 2016, 10:30:08 am »
Няма да имаш проблем със захранването на тези 2 модела колони.

noname

  • Гост
Re: Препоръка за бюджетни колони за YAMAHA RX-V 481
« Отговор #9 -: Юни 27, 2016, 00:10:44 am »
Здравейте отново. Исках само да благодаря на всички опитали се да ми помогнат с избора на ОТ. В крайна сметка се спрях на MA bronze 2 .  Доволен съм от  краиния резултат,  пък и как да не съм като базата ми за сръвнение е доста пъти под този бюджет,  но както и да е бъдете здрави и всичко най добро ви желая.