Автор Тема: Избор на тонколони 2.0 за настолен компютър до 1300лв  (Прочетена 6103 пъти)

Rado25g

  • Гост
Здравейте приятели. Нуждая се от вашите съвети и мнения относно избора на тонколони, които ще ползвам за настолен компютър главно за слушане на музика. Готов съм да отделя до 1300лв за качествени колони и ще се радвам да ми помогнете при избора ми. Спрял съм се на няколко модела като- Microlab x6,Klipsch R-15PM и Dali Zensor 1 AX. За жалост нямам възможност да ги чуя преди да ги закупя, защото в гр. Шумен ги няма никъде, а не смятам да пътувам до другия край на България. Благодаря предварително :)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Здравей,
На твое място бих се съсредоточил върху предложенията на Klipsch и Dali.
Microlab са популярни сред феновете на компютърни колонки, но в такъв бюджет аз бих се насочил към продукти на компании с по-сериозен опит. Освен това въпросните Microlab се нуждаят и от външен DAC или наистина сериозна звукова карта,  което ще натовари бюджета още повече.

Klipsch R-15PM и Dali Zensor 1 AX са доста близки като цена, размер на корпуса, тегло, размер на говопителите и функционалност.

Но звучинето на Dali и Klipsch е доста различно.

Като плюс на Klipsch R-15PM може да се спомене наличието на USB вход, което много би уселсино връзката с компютър, както и наличието на вход за грамофон, но това надали те вълнува. Освен това са магнитно екранирани, за разлика от модела на Dali.

В случай, че държиш на решение от тип "всичко в едно", вярвам, че който и да е от двата модела би се представил по-добре от типични компютърни колонки, дори и в този бюджет, особено, когато става дума за слушане на музика.

Успех!


Rado25g

  • Гост
Звуковата ми карта е Asus Xonar Phoebus, мисля че ще се справи със които и да е от тези колони но все пак благодаря и аз мисля че Klipsch-а са правилният избор, макар Микролаба да имат чудесна външност, но както каза по добре е да се опра на марките със по сериозен опит :)

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Здравейте!

И на мен ми е интересно дали може да се постигне задоволителен звук в малка стая 15 квадрата с тези активни Клипшове. Ако се сложи и един суб на Клипш дали ще има задоволителен бас за музика?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Колонките имат изход за субуфер - бил той на Klipsch или друга марка, следователно, ако човек реши да инвестира в субуфер басът не би следвало да е проблем.

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Благодаря за бързия отговор. Аз се замислям след време да си взема един чифт от тези и един суб може и на друг производител. Бях се наел да събирам домашно кино, но нещо взех да се отказвам и сега мисля варианта с активни колони всичко в едно, защото почти не ми остава време за филми, а музика все ще се намери време за слушане, а и може да се свърже и телефона и телевизора и компа всичко на едно, което е много удобно, че ако взема да трупам колони и усилватели в тази малка стая няма да мога аз да влезна в нея  ;D

Rado25g

  • Гост
Поръчах ги вече, спрях се на микролабките надявам се да остана доволен :)

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Смела покупка. :)
Дано да си струват парите. На мен визуално изобщо не ми харесват. Приличат на евтини компютърни колонки, поне от снимките. Може пък да компенсират със звук. ;)
Със здраве да си ги слушаш!
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Rado25g

  • Гост
Преди час пристигнаха, имат уникален дизайн поне за мен :) и двете са активни което е голям плюс..нямат изход за субуфер, но не им и трябват, като ги усилих на 30% всичко се разтрепери :D Качеството също е много добро, в сравнение със мониторите ми edifier r2730db- ами нямат място за сравнение звука тук е на друго ниво, но и цената е на друго ниво де :D А колоните в сравнение със снимките в нета, леле колко малки изглеждат а на живо са просто огромни..и много тежки едвам я вдигам едната :D Малко по късно ще постна и снимка :)

Rado25g

  • Гост
Ето ги колоните  :)

Неактивен Nikolay S

  • Публикации: 32
 Интересно ми е тези Microlab имат ли брум, когато са включени, но към тях няма подаден сигнал? Срещал съм го при няколко техни модела, включително и едно Solo 6, които имам?

Rado25g

  • Гост
Моите са напълно безшумни, нищо не се чува когато са включени :) За други микролабки не мога да кажа, това са ми първите.