Автор Тема: Въпрос отностно свързване на различни ОТ към Yamaha rx-v681  (Прочетена 3713 пъти)

smurfa_m

  • Гост
Имам въпрос свързан с ресивър Yamaha RX-V681 дали ще има проблем при свързването на сателитните колони от система Logitech Z906 - Satellites: 335 watts RMS (5 x 67 watts per channel {4 ohms at 3.85kHz, at 10% THD}) за Center,
 2-Sur.Speakеrs и евентуално  2 за - Front Presence Speakers (total 5 -сателитни) като се има на предвид че Front speakers са Dali Zensor 3 - Честотна лента: 50 - 26 500Hz
Чуствителност:  88dB  (2.83V / 1m) / 108dB SPLmax
Честота на срязване на филтъра: 2 600Hz
Номинален импеданс: 6 ohm

Та въпроса ми е след като съм настроил ресивъра на 6 ома заради фронт колоните, като целта ми е след време да допълня съраунда с останалата част колони от марката ДАЛИ , но до тогава мисля да закача сателитите от предната ми система а те са 4 ома - Това проблем ли ще е или не ? И дали ще повлияе по зле от колкото по добре при гледането на филми с 5 и повече канален звук.



Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Въпрос отностно свързване на различни ОТ към Yamaha rx-v681
« Отговор #1 -: Септември 10, 2016, 13:06:05 pm »
Здравей,
Въпросът ти до голяма степен отговаря сам на себе си.
На гърба на рисивъра ти има надпис - speaker impedance - Front - min 4Ohm, Others - min 6 Ohm
Yamaha RX-V681 - заден панел

Всъщност, темата вече е обсъждана - Временно ползване на рисивър с колонки от домашно кино

Често четенето спестява доста въпроси  ;)

На твое място бих проявил търпение и бих сушал стерео, докато събера нормален комплект озвучителни тела.

Успех!

smurfa_m

  • Гост
Re: Въпрос отностно свързване на различни ОТ към Yamaha rx-v681
« Отговор #2 -: Септември 10, 2016, 14:34:28 pm »
Добре благодаря за отговора, просто когато гледам филм с 5.1 или 7.1 звук при стерео режим имам чувство, че не ми конвертира звука в стерео а просто подава звука предназначен за фронт колоните а останалия просто липсва или по скоро се чува но доста тихо , на места диалозите и някой сцени просто ми се струват че са доста обрани от към аудио и това го дължа именно на липсата на съраунд колони.Това главно ме накара да помисля за временния вариант с сателитите предположих, че не е добра идея но все пак реших да попитам и тук.