Автор Тема: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?  (Прочетена 6405 пъти)

Камен

  • Гост
Здравейте, първо иска да се извиня, тъй като привидно има подобни теми тук, но...
Ще започна с описание на моята стерео система: усилвател pioneer vsa-e06 thx и колони JPW-ml810, марката на кабелите за колоните не се сещам в момента, но са хубави (ако е важно ще допълня). Източника е настолен комп. звукова карта creative soundblaster live, слушам флакове и mp3. (за сега) стаята в която слушам е 20 кв/м доста крива (има ъглова камина, 3 стени с прозорци и врати) масивен паркет и никаква обработка за звук. По принцип звука е доста приятен, но имам нужда от още малко бас, който липсва когато се слуша тихо, ако коригирам баса, колоните почват да издишат при по-висока мощност и има опасност от принудителна смяна на ОТ или поне ремонт. Някак успях да убедя съпругата да освободим бюджет от около 1500 лева за субуфер, но като се поразрових намерих и по-мощни ОТ и тук вече идва дилемата... Един от главните проблеми е, че в този ценови диапазон трудно ще намеря субуфер, който да пасне на ОТ. Насочил съм се към Rel T7 ИЛИ Klipsch Reference Premiere RP-260F, като 2000 лева е абсолютния ценови таван и то с мнооого целувки и подмазване. Моля дайте няколко идеи, за да мога да пиша на дядо коледа преди да е размислила жената. Поздрави на всички и моля не се сърдете, ако съм допуснал някоя грешка в описанието.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #1 -: Декември 01, 2016, 22:49:59 pm »
Здравей,
От написаното от теб разбирам, че звученето на системата ти харесва. Взимането на нови колони, особено такива с ясно изразен характер, би могло да промени коренно цялостното звучене на системата.
Ако басът е това, което ти липсва, то според мен по-разумния вариант на този етап е да се насочиш към добър субуфер за стерео, като посочения от теб Rel T7 или SVS SB-2000. Така би запазил звученето на системата си, прибавяйки солидно възпроизвеждане на ниските честоти.
Ако в едно по-светло бъдеще те обсеби желание за цялостен ъпгрейд на системата (а такъв би бил добре дошъл, ако си наистина запален по сериозното слушане на музика) би могъл да вземеш висок клас букшелф колони (без да се притесняваш за баса - защото вече имаш добър субуфер), стерео усилвател, ДАК и т.н.

Камен

  • Гост
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #2 -: Декември 01, 2016, 23:29:38 pm »
По принцип досегашния план за развитие беше точно такъв, да се добави що-годе приличен субуфер, но проблема с напасването ме плаши. Сумата не е малка и ако стане грешка, дълго ще ближа рани и това ме притеснява много. За това се замислих за по-мощни ОТ. Моите ОТ наистина рисуват страхотна картина и смея да твърдя, че слизат доста ниско в честотите, просто ми липсва още малко мощ в ниските. За съжаление нямам възможност да пробвам някоя машинка в къщи и като цяло нямам никакъв опит със системи по-скъпи от стандартната ширпотреба. Чувал (чел) съм за резултати при които субуфера не се усеща като допълнителен компонент, а само допълва липсващата част от картината. Аако сте от София, заповядайте на по едно джони някоя вечер да разменим идеи на живо :)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #3 -: Декември 02, 2016, 15:21:38 pm »
Един хубав събуфер винаги ще се отрази добре на представянето в ниския регистър.
Моделите на REL се славят точно с това, че се вписват добре в стерео системи.
Аз ползвам REL T7 и като цяло съм доста доволен как се представя на музика, макар че аз наблягам на гледането на филми.

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #4 -: Декември 04, 2016, 16:13:38 pm »
А замислял ли си се да замениш тоя стар ресивар с стерео усилвател така мисля че колоните ще извадят коренно различен звук
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Камен

  • Гост
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #5 -: Декември 05, 2016, 11:12:29 am »
на 100w-ови колони с 8 инчов бас, какъвто и усилвател да сложа, повече бас няма да извадят, те толкова си могат...въобще не е на дневен ред усилвателя, въпроса е как да добавя още малко бас, без да изцеждам колоните

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #6 -: Декември 05, 2016, 11:30:53 am »
Ако трябва да се задълбочаваме едно кабели щети донеса липсващия бас едни скъпи кабели за колоните и едни захранващ кабел ще усетиш осезаема разлика в звука.

П.П. Ако си от София може да ти донеса моя усилвател на НАД 355 с кабели за 70 лева да чуеш дали има разлика.  :)
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Камен

  • Гост
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #7 -: Декември 05, 2016, 13:22:16 pm »
от София съм, надявам се в сряда да ме изпишат от болницата и съм на линия да пробваме...моите кабели също са скъпи, в момента не помня марката и не съм в къщи да погледна (захранващия е оригиналния). Другото, до преди 2 седмици бях с AKAI am67, който е стерео, но роди и  за това сега съм с ресивер, но не свири по-лошо и за това не искам да сменям. колоните са тествани с няколко усилвателя и с въпросния AKAI свирнаха най-добре. Като цяло мога да изстискам максимума от колоните, но идеята е да добавя още малко бас при ниска мощност. Ако наистина искаш, заповядай веднага щом ме изпишат да тестваме.

Последно аз се спирам на варианта със съб. От тук на татък , ако имате желание да коментираме самата машинка. Бюджета е 2000 лева.

Поздрави на всички :)

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #8 -: Декември 05, 2016, 13:34:00 pm »
Лекувай се колега ако решиш може да го измислим събота неделя.  (handshake)
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Камен

  • Гост
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #9 -: Декември 09, 2016, 17:10:50 pm »
Привет :)

Най-сетне в къщи... кабелите са kacsa high definition ofc speaker cable 2x1.5mm.
 

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #10 -: Декември 09, 2016, 17:57:30 pm »
Аха прословути Касsa или под марката на Неотеч не са лоши кабелите.


П.П. Драсни едно съобщение на личния с телефон може да го измислим за утре или друг иден да се видим.
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Камен

  • Гост
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #11 -: Декември 13, 2016, 06:04:24 am »
Sper, нямам право да изпращам съобщения. Пробвай ти да ми пратиш телефон, аз ще звънна. За сега нямам планове за следващия уикенд

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re: Ъпгрейд на системката ми - субуфер или нови колони?
« Отговор #12 -: Декември 13, 2016, 10:12:22 am »
Здравей колега и аз не мога  да пращам 0888093339 Евгени се казвам след 17:00 може да ме потърсиш защото по-рано има възможно да не мога да ти дигна.
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,