Автор Тема: Помощ за МА-RX6 - предмет в задния въздухоотводен отвор  (Прочетена 3282 пъти)

Неактивен regned

  • Публикации: 41
Съжалявам, ако пиша в грешния раздел и в случай, че е така, моля модератор да я премести на правилното място!

Проблема е следния - дъщеричката ми, къде от лигавня, къде от чудене какво да прави, напъха един малък детски дезодорант в задния горен въздухоотводен отвор на тонколони MA-RX6. За съжаление в опита ми да го изкарам, гадното нещо влезе по-навътре и вече не се вижда.
Какви са вариантите ми за да го извадя?
Моля за помощ, защото това нещо .....
Чуждия предмет е с дължина около 10 см и диаметър около 3 см.
Незнам вътрешната кухина с каква форма е и до къде може да пропадне тази гадост.
Какви са вариантите за достъп до тази кухина - сваляне на говорител? Също така удачно ли е аз да се опитвам или е за предпочитане да я занеса някъде, където да бъде извършено внимателно от разбиращ човек, за да не останат следи по ОТ от манипулацията?

Неактивен Invisigoth

  • Публикации: 36
Re: Помощ за МА-RX6 - предмет в задния въздухоотводен отвор
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2017, 11:30:31 am »
Няма страшно. Развиваш горния мидбас с шестограм (от комплекта) и вадиш играчката.

Неактивен regned

  • Публикации: 41
Re: Помощ за МА-RX6 - предмет в задния въздухоотводен отвор
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2017, 11:42:00 am »
Имаш предвид, че винта шестограм на гърба на тонколоната, при развиване последната пада?
Аз съм на път да сваля високочестотния говорител, на който му се виждат винтчетата при сваляне на декоративната лайсна.

Неактивен Invisigoth

  • Публикации: 36
Re: Помощ за МА-RX6 - предмет в задния въздухоотводен отвор
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2017, 11:53:22 am »
По-добре не пипай пищялката. Болтът отзад държи мидбаса, развиваш го и имаш достъп до горната камера на колоната.

Неактивен regned

  • Публикации: 41
Re: Помощ за МА-RX6 - предмет в задния въздухоотводен отвор
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2017, 12:13:48 pm »
В крайна сметка излезе през въздухоотвода задния, но развих болтчетата на високочестотния и я издърпах около 2 см напред, без да откачам кабелите й. Какви проблеми бих могъл да очаквам?

Неактивен dimstanchev

  • Публикации: 57
Re: Помощ за МА-RX6 - предмет в задния въздухоотводен отвор
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2017, 00:03:03 am »
"Какви проблеми бих могъл да очаквам? "

Най-вероятно друга играчка.  ;)

Неактивен regned

  • Публикации: 41
Re: Помощ за МА-RX6 - предмет в задния въздухоотводен отвор
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2017, 01:03:26 am »
Това за жалост ми стана ясно  ;D
Притесни ме мнението на колегата, че не е препоръчително да пипам високочестотния говорител и за това.
Иначе като изкарах играчката на малката, така си отдъхна когато й я върнах, явно за нея по-големия проблем беше, че е останала без играчка  :-X
Дали да сложа фабричните донапренени тапи, които бяха в комплекта на тонколоните, или има голям шанс да станат част от съдържанието на горната камера?  ::)