Автор Тема: Съвет за стерео система до 4000лв.  (Прочетена 7148 пъти)

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re: Съвет за стерео система до 4000лв.
« Отговор #15 -: Септември 28, 2017, 12:02:35 pm »
... сега остава да ги чуя на живо и да реша последно какво ще е.

Най-накрая стигнахме до нещо важно.
С всичките условности на "помещението е друго", "кабелите са различни", "колоните не са същите", най-меродавния начин за избор на компонент е неговото прослушване. Даже може би не един, а няколко пъти.
Според мен в ценовият клас, в който си се прицелил, компонентите имат по силно изразен характер и е въпрос на вкус дали нещо ще ти допадне или не. Не че в най-високия нещата свирят еднакво, но някак са по-близо до абсолютната истина, доколкото такава съществува.
Успех!
you're nobody without a naim

Неактивен nevermind

  • Публикации: 9
Re: Съвет за стерео система до 4000лв.
« Отговор #16 -: Септември 30, 2017, 19:19:12 pm »
В крайна сметка взех Focal Chorus 706 + YAMAHA A-S701 . Очаквам скоро да пристигне и суба SVS SB-2000, че без него в момента ми е малко странен звука без сериозен бас. Чух и Monitor Audio-то, но в сравнение с Focal-a звучаха като евтинджос китайски колони. Не знам откъде се получи такава разлика. Стойките са NORSTONE WALK STAND, само тези намерих по-високички (78 см. ) за да може колоните да се показват над бюрото и другите неща. Мерси за съветите, и съм горд със себе си, че се вслушах в тях :D

Неактивен PIP

  • Публикации: 44
Re: Съвет за стерео система до 4000лв.
« Отговор #17 -: Септември 30, 2017, 19:39:13 pm »
А слуша ли по-скъпите фокали и крийка? Според мен щеше да епо-добре да вземеш по-добри колони и усилвател  за сметка на суба, който винаги може да се добави в последствие.

Неактивен nevermind

  • Публикации: 9
Re: Съвет за стерео система до 4000лв.
« Отговор #18 -: Септември 30, 2017, 21:20:23 pm »
Чух 906 със същата YAMAHA просто за шоуто, определено повече пари от това не мога да отделя колко и да ми се иска. Не усетих фрапантна разлика от 706, но и аз съм далеч от специалист в тази област, че да кажа каква е разликата. 706 са повече от перфектни, в сравнение с това, което съм имал досега, съм бил глух!

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Съвет за стерео система до 4000лв.
« Отговор #19 -: Октомври 01, 2017, 08:26:20 am »
nevermind, направил си добър избор и недей да го мислиш повече, наслаждавай се на музиката. Ще минат няколко седмици, възможно и месеци (в зависимост колко часа на ден се ползва системата) докато разкрие пълния потенциал, вероятно сам ще усетиш промяната в звука след време. Аз също предпочитам характера на Фокал пред този на Мнитор Аудио. В упътването на моите Фокали пише,че първите няколко часа са най критични след това колоната започва значително да подобрява звука. Другото, което препоръчват Фокал за по бързото разсвирване е да се пусне тунера, но да не е на станция а да шуми и усилвателя да е на нормално ниво на слушане. За тази цел не трябва да има никои покрай системата :). Иначе има и дискове, които спомагат за този процес. Ямахата би се справила добре със 706, навремето имах A-S700 и усилвателя не беше никак лош за цената си. Сега дали Крийка е по добър, според мен е по скоро въпрос на предпочитание. По високия клас усилватели на Ямаха A-S1100, 2100, 3000 има много позитивни отзиви за тях по форумите и по специално за 2100 и 3000. Има случаи, където се продават доста по скъпи усилватели и биват заменени с тези два модела на Ямаха!

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Съвет за стерео система до 4000лв.
« Отговор #20 -: Октомври 01, 2017, 08:55:29 am »
Забравих да вметна нещо по отношение на Focal. Това е един от много малкото производители на ОТ в този ценови клас, където не се произвеждат в Китай. Цялата серия 700, включително и нейните говорители са изработени от Focal Франция! В същото време са напълно конкурентни спрямо ОТ от същия клас произведени в Китай, макар че много производители твърдят  "ние произвеждаме нашите продукти в Китай за да предоставим по-високо качество на достъпна цена", моето мнение е, че често се търси по-голяма печалба от производителите.