Автор Тема: Съвет при избор между два ресивъра Onkyo  (Прочетена 5857 пъти)

Неактивен mancho

  • Публикации: 12
Здравейте колеги,решил съм да си сменям ресивъра с нов. Старият ми беше Sony STR-DG700 и съм се спрял на два модела от марката Onkyo.
Въпросът ми е следния: Кой от двата ресивъра ONKYO TX-NR838 и Onkyo TX-RZ810 си заслужава или е "по-добър"  като възможности,като звук или като цяло.Ще се радвам да дадете мнение и да помогнете.



Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет при избор между два ресивъра Onkyo
« Отговор #1 -: Май 16, 2017, 22:13:46 pm »
Привет, кое те накара да включиш като вариант модел от 2014 година (ONKYO TX-NR838)? Дори да приемем, че този модел има всичко, което ти е необходимо, Onkyo TX-RZ810 е актуален модел с 2 години гаранция, което в никакъв случай не е за пренебрегване, особено при този тип техника.
И защо си се ограничил само до тези два модела и този производител? Какви са колоните, които ще захранва рисивъра?

Неактивен mancho

  • Публикации: 12
Re: Съвет при избор между два ресивъра Onkyo
« Отговор #2 -: Май 17, 2017, 00:15:54 am »
Ще почна отзад на пред,по принцип съм привърженик на Sony продукти.Но реших да сменя марката за ресивър с Onkyo.Това което съм чел и слушал на живо най ми допада  и съм от хората който като им хареса нещо си държи на него колкото и странно да звучи.
Харесвам по динамичния и мощен звук,какъвто има Onkyo Докато другите марки примерно Denon,Yamaha и Pioneer  имат по меко звучене.
В момента ползвам предни колони Quadral All craft AC4100 център и съраунд на Sony но с перспектива за смяна с други.
Ограничил заради желанието ми ресивъра да е по висок клас от средния,за мен по висок клас от средния е с цена от 1200 до макс 2000 не че няма и за 5 хиляди но това е друга бира.
Модела от 2014 година е вариант заради приемливите му пари,поръчан от Български сайт с две години гаранция.За да съм честен разликата в цената между единия и другия към 230 лева някъде,затова и реших да попитам като мнение туко виж старото да се окаже по добро от новото..

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Съвет при избор между два ресивъра Onkyo
« Отговор #3 -: Май 17, 2017, 12:13:07 pm »
Здравей!
Onkyo TX-RZ810 има по-добър ДАК - AK4458 384 kHz/32-bit спрямо TI Burr-Brown 192 kHz/24-Bit при ONKYO TX-NR838, но основният плюс е, че декодира DTS:X. Така че изобщо не се замисляй и взимай по-новия. :)
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Съвет при избор между два ресивъра Onkyo
« Отговор #4 -: Май 17, 2017, 21:06:55 pm »
Онкио имаха сериозни проблеми с прегряване и дефекти по HDMI платките , това беше преди години сега не знам какво е положението .  Quadral съм слушал почти цялата гама актуални модели с Marantz и много ми допада комбинацията , за кино са безкомпромисни , има и къде да се чуят .

Неактивен mancho

  • Публикации: 12
Re: Съвет при избор между два ресивъра Onkyo
« Отговор #5 -: Май 17, 2017, 23:50:56 pm »
Благодаря ти dimi123 за точния отговор.
Да питам и друго,този ДАК за какво служи, каква функция изпълнява и важно ли е да го има .. ?
Аз съм решил кое ще бъде  „новия”  Но все пак реших да чуя мнения и за двата модела.

Неактивен mancho

  • Публикации: 12
Re: Съвет при избор между два ресивъра Onkyo
« Отговор #6 -: Май 18, 2017, 00:32:00 am »
Привет dimitar_genchev
Знам за проблемите на Onkyo  най вече за проблемите със HDMI борда /платките/ и да това беше при старите модели,дано сега при новите всичко да е отстранено и да няма дефекти.
Аз като се сетя сегашния ми ресивър  Sony STR-DG700  който го имам от 9 години как му е взимано здравето от  дънене на музика на купони и гледане на филми,Ако можеше да говори милия щеше да реве и да разказва,но най важното че никакъв дефек или проблем не даде,два трипа ти  му се включваше протектора за тия години, но две минути почивка и пак продължавахме.
Иначе за марката Quadral как се казва писано и говорено,но аз съм адски доволен от модела който имам.Това са колони направени прецизно,качествено и без компромис,колони който имат вата и качествени филтри а не като при някой много скъпи марки колони няма вата,няма филтри,вътре лепени едно към гьотере а иначе искат майка си и баща си.
Лошото че ми е слаб ресивъра за тях,но преди няколко месеца имах шанса да ги пусна макар и за малко на Onkyo M-5000R Направо ми спря часовника както се казва,не очаквах че могат така да свирят и да вадят звук който те кара да настръхнеш.Аз мислех че с мойта щайга свирят но се бях объркал,все едно до сега съм бил глух …

Неактивен Дред

  • Публикации: 19
Re: Съвет при избор между два ресивъра Onkyo
« Отговор #7 -: Май 18, 2017, 06:15:18 am »
Много си прав .
Онкио ( след обединението с ... ) са доста по-добре и за пазара в БГ също  , като цена най-вече !
Ползвам ресивър Онкио вече 10години , модели разни , сега е от 2016 - 545 , няма грижи , "  клати " всичко що е тонколона и то доста добре , а и хич не го жаля . Вързан е за Атмос звук т.е 7.2 тонколони или 5.2.2.за Атмоса .
Колоните са ми бюджетни , така че , с Куадрал-а няма да имаш никакви грижи !
Успех !

ПС . Аз лично бих избрал по-новия модел , ама ако цената е водеща и наистина стария е като нов или мострена бройка - давай !

Неактивен mancho

  • Публикации: 12
Re: Съвет при избор между два ресивъра Onkyo
« Отговор #8 -: Май 18, 2017, 10:35:15 am »
Onkyo до колкото знам са купени или обединени с Pioneer

Така е,трябва да се ползват и гърчат от тормоз  ;D но и да се пазят защото за белята доста неща се объркват
Новия модел съм решил,но както казах по на горе исках да чуя мнения като цяло.
Цената на стария модел е 1850 лева нов с две години гаранция,а новия е към 2100 лева също с гаранция.


Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Съвет при избор между два ресивъра Onkyo
« Отговор #9 -: Май 18, 2017, 12:33:12 pm »
Да питам и друго, този ДАК за какво служи, каква функция изпълнява и важно ли е да го има?

ДАК-ът преобразува цифровия сигнал в аналогов. Без ДАК няма звук. Има спорове доколко е чуваема разликата м/у отделните ДАК-ове, но за себе си съм убеден, че ДАК-ът и това как е реализиран е основното нещо, което определя звученето ("топло", "хладно", "студено"... ;)) на даден ресийвър/предусивател.
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен mancho

  • Публикации: 12
Re: Съвет при избор между два ресивъра Onkyo
« Отговор #10 -: Май 18, 2017, 21:54:17 pm »
ДАК-ът преобразува цифровия сигнал в аналогов. Без ДАК няма звук. Има спорове доколко е чуваема разликата м/у отделните ДАК-ове, но за себе си съм убеден, че ДАК-ът и това как е реализиран е основното нещо, което определя звученето ("топло", "хладно", "студено"... ;)) на даден ресийвър/предусивател.


Благодаря ти!
Харесвам студена бира и топла ....  ;) Може и да се усети чуваемостта,но според мен трябва колоните да са от много висок клас както и устройството като качествено CD или SACD и не на последно място качествен усилвател или ресивър.
Нещото което ми правило впечатление при звука е разликата когато на вън е топло и когато е студено.Когато е топло звука е доста бумтящ и като бас а високите са някак глухи ..А когато е студено звука е доста по ясен,няма го бумтеното от баса а средите и високите са ясни и изразителни... Надявам се да не ме вземеш за луд  ..  ;D