Автор Тема: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?  (Прочетена 7181 пъти)

Неактивен Kro1

  • Публикации: 10
Здравейте, имам следната дилема, към момента разполагам с Denon AVR 1912 и Dali zensor 3 + субуфер BK Xls200.  Основно се слуша музика във flac формат, като източника е лаптоп и по-рядко филми. Въпроса е ще има ли чуваема разлика със Denon PMA-50 и заслужава ли си инвестицията? Отворен съм и за други предложения в същия ценови клас.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #1 -: Май 06, 2017, 19:22:32 pm »
И трите устройва, които си посочил са в ниския ценови клас. Възможно е са усетиш разлика, но тя ще е минимална. По-добре отложи този ъпгрейд и помисли за по-сериозна крачка.

Неактивен Kro1

  • Публикации: 10
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #2 -: Ноември 30, 2017, 13:18:38 pm »
Здравейте, да освежа темата. Все още не съм осъществил ъпгрейда, но сега имам и други колебания Marantz M-CR611 и Marantz PM6006. В M-CR611 ме привличат най-вече мрежовите възможности за стрийм и USB-входа, дали ще има осезаема  разлика в качеството на звука между ресивера и усливателя?

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2017, 17:32:31 pm »
Разлика в качеството на звука определено ще има!
Първо, начален клас стерео усилвател звучи по добре от кино рисивър от среден клас в режим стерео, още повече че  AVR 1912 е нисък клас кино рисивър.
Второ, ако се подходи правилно, Zensor 3 биха разкрили своя потенциал с един стерео усилвател.

Неактивен Kro1

  • Публикации: 10
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2017, 21:39:20 pm »
Благодаря за мнението, тъй като нямам възможност да прослушам в домашни условия усилвателите.  Кой от двата Маранца би препоръчал, или друг добре комбиниращ се със  Zensor 3 усилвател или стерео ресивер в този ценови клас?

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #5 -: Декември 01, 2017, 09:46:14 am »
M-CR611 предлага повече екстри, но щом се търси подобряваме качеството на звука, според мен не е подходящ избор. В момента цената на PM6006 е доста изкушителна в Обединеното Кралство, около 270 паунда, което е 600 лева. При тази цена реално купуваш усилвателя и получаваш ДАК-а, като подарък.

Неактивен Kro1

  • Публикации: 10
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #6 -: Декември 01, 2017, 10:38:11 am »
Мерси отново, Все още не съм взел окончателно решение изкушавам се от повечето възможности на M-CR611, но пък ми се иска по-качествен усилвател. Някакво мнение за NAD d3020?

Неактивен dpg

  • Публикации: 66
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #7 -: Декември 01, 2017, 20:34:32 pm »
В този ценови диапазон има много опции, аз лично бих избрал нещо друго употребявано, за тези пари има хубави предложения, но това е мое мнение.

Имал съм Над 3020 първия модел, за който има изписани тонове рецензии, награждаван е многократно, най-продавания интегриран усилвател даже мисля че се води и т.н., имал съм и новия Д3020, който по моя преценка отстъпва на предшественика си. Слушал съм и двата модела на същите колони на които тествах за няколко дни и ПМ6006 и ако трябва да избирам от трите бих избрал първия Над, което в случая няма значение за теб, но между Д3020 и Маранца, аз лично бих се спрял на Маранц. Над-а не би могъл добре да се справи с контрола над ниските честоти на Zensor-a, а това специално при тях е доста важно. Един от недостатъците на Маранца в ценовия си клас  е липсата на USB вход, ако може да се каже че това е минус.

Неактивен Kro1

  • Публикации: 10
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #8 -: Декември 02, 2017, 19:24:32 pm »
И аз клоня към Pm 6006, сега загледах и C326bee втора употреба от Англия, но ще ми трябва и дак към него за свързване с лаптопа, някакви предложения. Също,  тъй като няма pre out за субуфера бихте ли  обяснили към кои изходи на усилвателя се връзва?

Неактивен mioist

  • Публикации: 14
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #9 -: Декември 09, 2017, 12:27:19 pm »
Аз закупих точно този Marantz PM6006 за 270 паунда от Обединеното Кралство в началото на годината, но избрах Monitor Audio Bronze 2 пред Dali Zensor 3. Усилвателят е много приличен и на всичкото отгоре има вграден читав ДАК  Cirrus Logic 24bit/192Khz. Според мен си заслужава. Купих го, защото и аз имам нисък клас кино ресиивър Pioneer VSX-323K, който върши добра работа за филми, но не ме удовлетворява в стерео режим. Затова пък новия комплект предоставя много по-добро качество на звука, отколкото киното.

Неактивен manchorov

  • Публикации: 25
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #10 -: Декември 11, 2017, 04:08:56 am »
Аз също купих PM6006.Усилвателя според мен е прекрасен.Както каза по горе колегата има и ДАК който се използва през цифровите входове.Преди 2 дена купих и NA6005 мрежов плеар и съм много доволен от качеството на звука.През USB-то чете и DSD (dsf) файлове.Малко бавно зарежда  USB-то,и Wi-Fi-то е малко нестабилно.Мисля да му слагам мрежовия кабел и ще заспи.

Неактивен Kro1

  • Публикации: 10
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #11 -: Декември 11, 2017, 17:22:14 pm »
Поръчах Marantz Pm6006, сега остава да пристигне , да   чуя разликата с Denon. Също така поръчах кабел с Neutrik букса са свързване на субуфера по високо ниво. Мерси за съветите, ще пиша отзиви като прослушам.

Неактивен manchorov

  • Публикации: 25
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #12 -: Декември 11, 2017, 18:18:57 pm »
Би трябвало да чуеш разлика.Как мислиш да вържеш този буфер с PM6006?
Аха сега чатнах за кабела... :)

Неактивен manchorov

  • Публикации: 25
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #13 -: Декември 30, 2017, 14:50:56 pm »
Какво стана?Дойде ли усилвателя?

Неактивен Kro1

  • Публикации: 10
Re: Има ли смисъл от ъпгрейд към Denon Pma-50?
« Отговор #14 -: Декември 30, 2017, 20:22:10 pm »
За съжаление се забави доставката от Англия, очаквам на 3-4 януари да е тук.