Автор Тема: Запис на DTS на диск ?  (Прочетена 4709 пъти)

RSXA

  • Гост
Запис на DTS на диск ?
« -: Март 11, 2015, 22:44:45 pm »
Здравейте,
не бях се интересувал от DTS аудио досега. Само при гледане на филми. Реших и си взех два оригинални bluray dts hd master дискове и доста ми допадна многоканалния аудио звук. Реших да изтегля от торенти, четох как се записва - без нормализация при wave, като аудио диск, но крайният резултат е един шум. Ще се радвам ако някой може да помогне ?

Неактивен pnikolov

  • Публикации: 71
Re:Запис на DTS на диск ?
« Отговор #1 -: Март 11, 2015, 23:53:04 pm »
А като го запишеш на диск, къде ще го слушаш?

Ползвай си торента и си го плейвай през ПСто в домашната система. Иначе само да го запишеш, за да си го пускаш от блурей плейъра ми се вижда безсмислено. Зависи къде ти е ДАКа, ама при всички случаи, можеш да минеш ми се струва през него и тогава към колоните.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Запис на DTS на диск ?
« Отговор #2 -: Март 12, 2015, 10:10:42 am »
Би трябвало всеки DVD/Blu-ray плеър да чете диск с DTS звук. Преди време и аз бях залитнал по този формат.
Обикновено са имидж файлове, които се записват директно на CD и се четяха без проблем.
В последствие ми стана ясно, че многоканалния звук не е за предпочитане пред некомпресираното стерео.
Има няколко, буквално, изключения.

Неактивен dnedkov

  • Публикации: 19
Re: Запис на DTS на диск ?
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2017, 19:57:11 pm »
А как мога да слушам многоканално аудио? Имам Yamaha Rx-V677 и ми изкарва само шум при няколко тествани файла. Тествам с флашка ( .wav и .dts файлове) директно в ресивера.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Запис на DTS на диск ?
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2017, 22:16:12 pm »
Трябва ти DVD плеър и да записваш на DVD диск. Така съм слушал навремето.
Другия вариант е чрез медия плеър от рода на DUNE HD. Те плейват .wav / .dts файлове от флашка/твърдия диск или по мрежата.

Неактивен dnedkov

  • Публикации: 19
Re: Запис на DTS на диск ?
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2017, 22:36:42 pm »
Плеърът на ресивера не разпознава ли формата?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Запис на DTS на диск ?
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2017, 11:50:59 am »
Явно не го разпознава щом не се получава.