Автор Тема: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник  (Прочетена 11535 пъти)

Неактивен disldi

  • Публикации: 35
Предстои ми покупка на телевизор и дилемата е между Samsung QE49Q7FAMTXXH и Panasonic TX-50EX780E. Малко помощ от ваша страна ще е добре дошла, благодаря.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #1 -: Януари 23, 2018, 10:19:40 am »
Това са модели в различен клас и с голяма разлика в цената.
Кое те доведе до избора точно между тези 2 модела и защо се ограничаваш до 50"?

Неактивен disldi

  • Публикации: 35
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #2 -: Януари 23, 2018, 10:53:04 am »
Ограничавам се в размера заради стаята и отстоянието от телевизора , което ще е приблизително 2 метра. Разликата в цената е 400 лв. към момента. От друг форум знам че си с KS8000 , и се надявах да ми дадеш някакви насоки за Самсунг. Заслужава ли си тези 400 лв + за Q7F?
Това което ми хареса от LG започва от 55 " нагоре и ми е твърде голям. Сони категорично не ми харесва.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #3 -: Януари 23, 2018, 11:23:45 am »
От проучването ми наскоро най-добър вариант е SONY KD-49XE9005. Не съм гледал 49-ката, но 55-цата е най-доброто в този клас.
От моя Samsung съм сравнително доволен, но доколкото гледам и чета новите модели не дават нищо в повече, а са по-скъпи.

Неактивен Joro Irl

  • Публикации: 56
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #4 -: Януари 23, 2018, 11:45:36 am »
Здравейте, да дам и мой те 5ст. Аз също съм с Самсунг KS серията и съм доволен от представянето на екрана и най-вече лекотата на работа на системата. Лекотата на свързване с всякакви външни апаратура. При приятели съм гледал други марки /Панасоник, ЛГ, Тошиба и др. никой от тях не се е спрял на Сони/ и винаги ми прави впечатление, колко бавно и сложно им работят менютата и операционните им системи.
Това е мое наблюдение, от няколко години насам.
 

Неактивен disldi

  • Публикации: 35
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #5 -: Януари 23, 2018, 11:55:54 am »
Да , гледах и въпросното Сони . Незнайно защо ( сигурно е от настройката ) ,картината беше с ужасно качество. Теста го правих с филм качен на флаш памет изреждане на LG SJ810V, Samsung Q7F и MU8002 и въпросното Sony. Ще трябва пак да прегледам нещата. Благодаря за насоката.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #6 -: Януари 23, 2018, 13:53:59 pm »
Не съм убеден, че е практически възможно да се направи обективен тест в магазина.
Първо трябва да си убеден, че всеки телевизор е настроен правилно и показва пълните си възможности. Това отнема часове за 3-4 модела.
После ти трябват подходящи условия и тестоти клипове за да тестваш различните аспекти - цветове, контраст, motion handling, дефекти в подсветката и тн. Това са още часове на проби.
Да не говорим, че рядко имаш възможност да гледаш правилно самия дисплей. Обикновено те са толкова ниско разположени, че вертикалния ъгъл на гледане е абсурден и образа е измит.
Не че разликите в изброените 3-4 модела са значителни и който ида вземеш е почти все тая.

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #7 -: Януари 23, 2018, 17:14:04 pm »
Ограничавам се в размера заради стаята и отстоянието от телевизора , което ще е приблизително 2 метра.
Това което ми хареса от LG започва от 55 " нагоре и ми е твърде голям.

Няма такова нещо като ''твърде голям''. Има само ''твърде малък'' диагонал. ;) Ако сега ти е добре като размер, след време ще искаш по-голям и ще съжаляваш. Аз гледам на 135'' екран от 3.5 метра и ако ми позволяваше помещението щях да се спра на още по-голям. Моят съвет е да вземеш възможно най-големия, който се вмества в бюджета ти. :)
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #8 -: Януари 23, 2018, 18:28:11 pm »
Ценовата разлика между 50EX780 и 49Q7F е към 700лв като ги преглеждах последно, а ако го има наличен при унгарците (Extreme Digital), където Панасоника слиза до 1700-1800лв , то избора за мен е без замисляну - 50EX780.

Единственият му по-сериозен недостатък е липсата на DTS декодер за вграденият USB плеър - като картина май само HDR яркостта е в плюс на Самсунга, но гарнирана с далеч по-лошо изпълнена подсветка.
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #9 -: Януари 23, 2018, 18:58:48 pm »
Здравей disldi ,
наскоро добавих два TV - 65 " и 70" 4к . Описани тук - моята система за кино и музика .

От обикалянето по магазините ми направи впечатление картината на  LG  след това на Samsung и накрая Sony . Относно Panasonic въобще не останах очарован.

Подържам  dimi123 Няма такова нещо като ''твърде голям''. Има само ''твърде малък'' диагонал ( ...Мечо Пух ) и  обърни внимание на репликата на  lazarus18 която е много правилна и реална  :" .. Първо трябва да си убеден, че всеки телевизор е настроен правилно и показва пълните си възможности. .... клипове за да тестваш различните аспекти - цветове, контраст, motion handling, дефекти в подсветката и тн. ... правилно самия дисплей. Обикновено те са толкова ниско разположени, че вертикалния ъгъл на гледане е абсурден и образа е измит. ..."

Аз също в момента търся 55" 4К за спалнята защото се облегнах  на 50" HD    и сега съм сложил временно от едната детска стая 40" HD.

В търсенето си съм се спрял на LG заради отличния конраст , ярките и натурални цветове , незабележимата подсветка . Използвам TV само като монитори .

Освен разликата в цената ,според мен картината е много по-добра на Samsung .
Без да съм напълно сигурен , матрицата на Panasonic се прави в Турция за тези TV  за  Европа .

Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #10 -: Януари 23, 2018, 20:01:59 pm »

В търсенето си съм се спрял на LG заради отличния конраст , ярките и натурални цветове , незабележимата подсветка . Използвам TV само като монитори .

Освен разликата в цената ,според мен картината е много по-добра на Samsung .
Без да съм напълно сигурен , матрицата на Panasonic се прави в Турция за тези TV  за  Европа .

 ;D "Отличен контраст" и "незабележима подсветка" са несъвместими понятия с тв на ЛГ, да не говорим, че всичките им модели без двата най-висок клас са с RGBW панели с псевдо 4К резолюция.
Виж ОЛЕД моделите им са друга бира ... ама и цените са други (с оглед споменатите по-горе модели за избор)...

Панасоник имаха няколко модела от най-ниска серия сглобявани от Вестел (няма турски матрици/панели), но от 2017г нямат (или ако има ще е някой ХД/ХДреди от най-ниският клас) - 50EX780 е с MVA панел с отлични нива на черно (за разлика от измитото черно при IPS на ЛГ) и много добре реализирана подсветка с липсващи ефекти тип фенерче ;D, а и с може би най-добрата система за калибрация (ако им кой да се заема да я използва де).

п.п. И последният мохикан от 3Д ерата ...
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673

Неактивен disldi

  • Публикации: 35
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #11 -: Януари 23, 2018, 22:33:40 pm »
След днешния ден и след като 2 часа разигравах момчетата в магазина да правят настройки на картината на различните марки и модели телевизори-1 Sony EX9005 , Samsung MU8002 (въпреки 50 hz матрицата) , Samsung Q7F , LG SJ810. Това е според моите виждания без да налагам мнение. Благодаря на всички за мненията и препоръките. Колкото и странно да звучи , дори не се приближават до картината на Sony, въпреки че първия път ми се стори най лоша ( поради целенасочени причини в магазина )

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #12 -: Януари 24, 2018, 00:54:06 am »
Най-големият плюс на SONY 9005 е задната подсветка и въпреки ниския брой отделно управлявани зони се справя по-добре от всички останали EdgeLED модели. има висока яркост за HDR и отличен motion handling при гледане на филми.

Неактивен vlvas

  • Публикации: 30
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #13 -: Януари 24, 2018, 06:42:00 am »
Само да вметна, колкото за протокола, че Sony XE9005 не е с Edge LED подсветка! Той е с FALD подсветката!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Избор на Телевизор - Самсунг или Панасоник
« Отговор #14 -: Януари 24, 2018, 14:55:18 pm »
Да, и аз това съм написал уж. :)
Затова го препоръчвам защото за мен EdgeLED винаги е компромис, макар че на моя KS8000 e сравнително добре.