Автор Тема: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало  (Прочетена 215 пъти)

Неактивен Georg Mihailov

• Публикации: 12
Здравейте!
Имам желание да използвам наличния стерео усилвател ONKYO A 9070 и като крайно стъпало за налични озвучителни тела, които да изпълняват ролята и на фронт колони към многоканален ресивър.
Имам налични съраунд колони - централна, задни, заден център и събуфер. Имам и стар ресивър 6.1, който няма pre out изходи за крайно стъпало.
Ще ви помоля за съвети за конкретни модели ресивъри с такива изходи. Наясно съм, че съвременните ресивъри са за съраунд конфигурации 7.2,9.2,11.2. Не ме вълнуват особено прелестите на Долби Атмос. Не смятам да сменям или добавям съраунд колони към наличните, така че реално ще се получи конфигурация 5.1. Ресивърът ще се използва за озвучаване на филми, каквито гледам рядко, и за слушане на музика в многоканален формат.
Мрежовият плейър ONKYO NS 6170, който имам, има DAB и FM тунери, WIFI и ethernet, USB и т.н. и т.н., така че и тези опции не са особено важни за ресивъра.
Поради всичките тези съображения си търся ресивър с пре-аут изходи за крайно стъпало. Може да е и бюджетно решение без много екстри. Предпочитам да е нещо ново, а не секънд хенд, което може да се намери по магазините за аудио-видео  техника в България.
Наличните ми стерео колони към усилвателя - Кантон Нестор 802DC, донякъде обезмислят използването на събуфер.

Благодаря предварително!  (y)

Неактивен Georg Mihailov

Re: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало
« Отговор #1 -: Август 31, 2017, 15:04:11 pm »
Моделите ресивъри с пре-аут изходи, които намерих онлайн, започват от 1500 лв. На мен ми се струва, че при скромните ми изисквания към ресивъра ще ме устройва и някакво по-бюджетно решение, каквото не успявам да открия засега.

Неактивен lazarus18

• Administrator
  • Публикации: 1573
« Отговор #2 -: Август 31, 2017, 15:35:48 pm »
Предвид факта, че останалите компоненти са Onkyo, може би е по-логично да се насочиш към някой от техните модели, който отговаря на критериите ти.
Искаш, не искаш, всеки нов ресийвър ще поддържа и новите стандарти за Атмос и тн.
Предусилвателни изходи обаче се слагат във сравнително по-висок клас.
Това е първия в линията им модели
Onkyo TX-RZ820

Горе долу при същия бюджет започват и моделите на Yamaha
Примерно този
YAMAHA AVENTAGE RX-A870

Иначе много малко са колоните, които нямат нужда от събуфер при гледане на кино и твоите не са от тях. ;)
Все пак, всичко зависи от личните предпочитания и помещението.

Неактивен Georg Mihailov

« Отговор #3 -: Август 31, 2017, 15:47:16 pm »
Благодаря, и аз си мислех за Онкио. Наясно съм, че подобен ресивър ще е оптималното техническо решение. Отделен въпрос е, че този апарат ще се използва сравнително рядко и то главно за многоканална музика, и още по-рядко - за звука към филми. Така че през повечето време ще изпълнява ролята на скъпо украшение към интериора на хола ми... :D

Неактивен lazarus18

• Administrator
  • Публикации: 1573
« Отговор #4 -: Август 31, 2017, 16:23:39 pm »
Не го препоръчвам като оптимално решение, а като единствено възможно :)

Има и малко по-евтини решения, но там някъде като бюджет започват да се появяват исканите от теб изходи.

Неактивен kaloman

• Публикации: 20
« Отговор #5 -: Септември 02, 2017, 17:00:53 pm »
"Тънката" серия на Marantz NR1506, NR1508 имат Front Pre Out изходи.