Автор Тема: Какъв ресийвър от начално ниво  (Прочетена 419 пъти)

Неактивен ivan

• Публикации: 4
Какъв ресийвър от начално ниво
« -: Септември 08, 2017, 16:27:40 pm »
Здравейте!Моля за помощ!От известно време имам тонколони Dali Zensor 3 .Досега ги слушах на едно подобие на ресийвър- самсунг  (от рода на домашно кино всичко в едно)
Реших да купя някакъв ресийвър ,но бюджета ми е ограничен затова съм решил да е от начален клас.
Изчел съм доста неща във форума и знам,че избягвате да коментирате базовите модели ,но все пак ви моля за съвет!Какъв ресийвър?Разгледах всички възможни модели в on-line магазините на цени до 600лв и се спрях на тези модели
 PIONEER VSX-531-K
 SONY STR-DH550
 YAMAHA RX-V381
 ONKYO TX-SR373
Гледам филми ,слушам и музика!Притежавам съвременен телевизор ,плейър Dune ,лаптоп които искам да свържа с  сравнително нов модел ресийвър затова съм се ориентирал към ,предполагам новите модели!Не съм запознат със спецификациите (не разбирам нищо от функциите и възможностите на тези ресийвъри) и за това моля за съвет!
Не изключвам вариант и за втора употреба модел но магазините са заляти с всякакви  модели и тотално се обърках какво да търся.
Искам да изградя една система 5.1 за дом.кино и се надявам да ми помогнете.Благодаря!

Неактивен Joro Irl

• Публикации: 31
Re: Какъв ресийвър от начално ниво
« Отговор #1 -: Септември 08, 2017, 16:44:44 pm »
Здрасти, няма да е лесно да намериш това което търсиш, но не е невъзможно.
Новото от магазина е добро начало, но с този бюджет можеш да вземеш ниско ниво уред. Аз лично бих търсил втора ръка по-висок клас ресийвър. Също бих ограничил търсенето до две марки, Сони и Ямаха. Не че няма добри и от други марки, но най-безпроблемни ми се струват те, а и звучат прилично, колкото по-висок клас са.
Не задължавам никого с това си мнение, просто това е моя опит при търсенето и слушане на доста ресийвъри.

Неактивен ivan

« Отговор #2 -: Септември 08, 2017, 17:54:41 pm »
Втора ръка,но какъв и от къде?Масово срещам модели без дистанционно,на които не знаеш дали му работят всички елементи!Къде е логиката не знам ???.Може и да е втора ръка но все пак е редно и да има всичко необходимо с което да функционира.Риска не е ли голям ,все пак това е техника!Не е ли по добре нов нисък клас от колкото стар без гаранция висок клас но скъп модел?

Неактивен sss

• Публикации: 77
« Отговор #3 -: Септември 08, 2017, 17:58:07 pm »
Ти каква кола би си взел?
Нова Дачия за 12000лв или VW/BMW втора употреба?

Неактивен Joro Irl

« Отговор #4 -: Септември 08, 2017, 18:23:11 pm »
 :D
Какъв?
Колкото по-висок клас и по-нов, толкова по-добре.
От къде?
Е, тука не мога да помогна. Но може за се намери читав ресийвър някъде, с всички аксесоари и кутия. Иска търсене.

Неактивен ivaylo10

• Публикации: 60
« Отговор #5 -: Септември 08, 2017, 18:33:31 pm »
Малко статистика за Дачия:
През 2006-та са продадени 40 939 Дачий в Европа, за 2016-та са 412 284. За 2017 се очаква да ударят рекордни продажби! Въпроса на sss би бил актуален за далечната 2006 година, но не и днеска. Днешните рисийвъри са буквално "натъпкани" с много екстри, което увеличава риска от някакви нежелани дефекти. Хубаво е ако се взима втора ръка да е от проверен и надежден продавач.

Неактивен sss

« Отговор #6 -: Септември 08, 2017, 18:43:14 pm »
Тук не става въпрос само за екстри, а за това как свирят тези ресивъри за по 600 лв.
В момента голяма част от новите ТВ, media players, Blue ray, receivers са претъпкани с екстри, но това не
означава, че ще свирят добре и ще си доволен.

Аз лично бих увеличил бюджета или бих избрал 2-ра ръка ресивър от висок клас.

П.С. И Дачията не е лоша кола и ще те заведе от т.А до т.Б. Но толкоз.

Неактивен ivan

« Отговор #7 -: Септември 08, 2017, 18:45:23 pm »
Въпроса за колите многократно е обсъждан с приятели и мнения всякакви!Ако въпросното VW/BMW e карано от някой италиански мурдарин и не знам дали ще стигна до съседният град естествено бих взел новата Дачия(като държа да отбележа,че не търся комфорт а да си свърша работата)Ще я карам 5 г ще взема каквото може от нея докато е в гаранция и ще я продам!
Дилемата е същата .Да взема втора употреба ресийвър за 300-400лв и да не знам ще свири ли и месец или нещо ново с което поне няма да си създавам грижи и допълнително разходи по него 2 г.
Подчертавам,че не изключвам втората ръка,но поне да ме насочите какво да търся -марка ,модел т.н.

Неактивен lazarus18

• Administrator
  • Публикации: 1573
« Отговор #8 -: Септември 08, 2017, 20:33:52 pm »
И защо му е нужен висок клас ресийвър при положение, че новия му е достатъчен като качество с наличните озвучителни тела?

Неактивен sss

« Отговор #9 -: Септември 08, 2017, 20:58:41 pm »
Според мен посочените ресивъри не предлагат нищо особено като звук. Аз лично съм разочарован от ниския клас. По-скоро бих избрал стерео усилвател или втора употреба ресивър за тези пари.
Все пак зависи и на какви централни колони ще заложи колегата в бъдещото домашн кино.

Неактивен Joro Irl

« Отговор #10 -: Септември 08, 2017, 21:28:32 pm »
Е, ако няма претенции за звука, да се мята на един нов, докъдето му стига бюджета и да си свирка. ;) Лошо няма в случая.

Неактивен ivan

« Отговор #11 -: Септември 09, 2017, 12:53:28 pm »
Прочетох коментарите ви!И все пак кой от посочените модели от мен е за предпочитане,въобще имат ли някаква разлика в характеристиките или са сходни?

Неактивен regned

• Публикации: 44
« Отговор #12 -: Септември 21, 2017, 00:07:56 am »
Здравей, ако все още не си решил дилемата с ресийвъра, като/ако вземаш нов, премини поне едно ниво по-висок клас - да има поне мрежови функции. Поне за мен е от значение. Успех!

Неактивен Angel_s

• Публикации: 65
« Отговор #13 -: Септември 21, 2017, 13:36:23 pm »
Здравей  regned ,
понеже няма написан бюджет , ще дам лично мнение :
- да е нов и с гаранция ( !!! ) . аз лично съм доволен като клиент мойта препоръка е да провериш тук -Компоненти за домашно кино - AV рeсивъри

- относно тип  да е   7-канален с  Dolby Atmos и DTS:X

- относно марката аз съм фен на YAMAHA  а  този модел  има всичко което е необходимо - YAMAHA RX-V583

Ако бюджета ти позволява и по-високите класове на YAMAHA не са за пренебрегване  , защото  ще ти спести повторен ъпдейт ( замяна с по-висок клас ) в близко време, което е неизбежна крачка към по-добрия кино звук и по-доброто аудио.

Прочети за аматьорско  сравнение на високи класове  AV рeсивъри   ( вместо фитнес )  :D :D :D