Автор Тема: Въпрос за Blu-ray плейър при наличие на HD плейър  (Прочетена 3812 пъти)

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Здравейте.
Имам следния въпрос:
В момента имам плейър Dune HD 4K Duo Base. Има ли смисъл да си купувам и Blu-ray плейър с поддръжка на UHD 4K 50/60, HDR и Dolby Vision? Настоящият ми плейър поддържа HD 4К, но "само" до 30 fps. HDMI изходът му не е HDMI 2.0, а HDMI 1.4b.
Питането ми е конкретно за Oppo UDP 203, защото конкретно за този плейър съществуват "алтернативни" платени варианти на фърмуера, които разширяват възможностите на плейъра, като го превръщат в пълноценен медиен плейър, способен да чете от външни носители всякакви формати на видео и аудио съдържание, включително до Blu-ray ремукси, Blu-ray ISO имиджи и SACD ISO имиджи. Дюната може всичко това плюс още чете и DSD ISO файлове, но пак повтарям, официално поддържа HD 4K до 30 кадъра в секунда. Естествено разбира и от кинаджийския фреймрейт 23.976 кадъра в секунда. При нея липсват 4K 50/60, HDR и Dolby Vision, както и HDMI 2.0.
Уточнение - засега нямам никакво намерение да купувам аудио и видео съдържание на оптични носители - CD, DVD, SACD, BD и т.н.

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Въпрос за Blu-ray плейър при наличие на HD плейър
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2017, 18:48:39 pm »
Здравей!
Опото определено си струва, ако смяташ да възпроизвеждаш/гледаш 4К UHD рипове с HDR (High Dynamic Range) и WCG (Wide Colour Gamut). Дюнът това не го може. Не е вярно, че UDP-203 може да се ъпдейтне с модифициран фърмуеър. Можеше в началото, но вече шести месец не могат да изкарат актуалeн модифициран фърмуеър, който да става за по-новите версии. Иначе опото и така си чете всякакви медийни файлове, че даже и 4К UHD папки с менюта. Единствено не чете ISO файлове.
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Въпрос за Blu-ray плейър при наличие на HD плейър
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2017, 19:10:43 pm »
Благодаря!  Доколкото имам представа, устройствата с версия на фърмуера до 42 се поддават на модифициране. Ако си купиш такова с по-нов фабричен фърмуеър,  нямаш избор... А актуалните версии май са с номер 50 и нагоре.
Ако устройството е с фабричен фърмуер, може ли изобщо да чете такива рипове, или само оригинални дискове? Или се включва защитата на авторските права? 
Аз бях писал в първия пост, че Оппото не ми трябва за оптични носители, а само за файлове - примерно от външен хард.
Пък и изобщо не ми е спешно. И без това HDR съдържанието не е особено разпространено.
Последен въпрос - за да възпроизвежда правилно видео с разширен цветови обхват - трябва ли и дисплеят на телевизора да е с разширен гамут? Аз ползвам само такива монитори за компютър вече 10 години заради друго хоби - цифрова фотография, и много добре знам какво е това. Но за телевизорите не съм наясно.

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Въпрос за Blu-ray плейър при наличие на HD плейър
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2017, 19:29:50 pm »
Преди десетина дни говорих с официалния вносител на Опо за България и той каза, че вече ги внасят с последния официален фърмуер. С него опото си чете безпроблемно всякакви файлове. Защитата не се включва. За да възпроизвежда HDR и WCG, всички компоненти по веригата трябва да могат да ги възпроизвеждат, но опото има и функция за изключване само на HDR или и на двете заедно.
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен Dan4yyy

  • Публикации: 1
Re: Въпрос за Blu-ray плейър при наличие на HD плейър
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2017, 01:43:57 am »
Здравейте и от мен . винаги съм чел форума но никога не съм коментирал :) Та сега се регистрирах и ето ме с първото ми писание . Та Имам нужда от съвет - закупих блурей самсунг к8500 за да гледам филми от флашка/хард но се сблъсках с цинавиа както и доста от филмите не тръгват . Та искам да закупя някакъв плейър да си плейвам филми от хард като по възможност да тръгват всички видове свалени от тоернти включително двдта и блурей , също да потдържа 4К и многоканален звук . Ами това е мисля  (handshake)
п.с. Не знам дали е от значение - имам Маг250 с нет тв , самсунг 55" uhd , пайнер lx87 , МА бронз 2+6+център , фишер st60 за стоики и съраунд , кембридж аудио minx10 пак за съраунд и dls sub

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Въпрос за Blu-ray плейър при наличие на HD плейър
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2017, 09:59:48 am »
Точно за същите цели като твоите съвсем скоро си купих медиен плейър Dune. За твоите цели подхождат два модела - Dune HD Solo Lite и  Dune HD Solo 4K. Разликата между двата е, че вторият има чекмедже за вътрешен хард диск 2.5 инча. Плейват абсолютно всичко от външен хард по USB и по домашна мрежа от компютър или NAS сървър.
Има и по-скъпи модели с отделения за два вътрешни хард диска 3.5 инча и с екранче на самия плейър - Dune HD 4K Duo Base и Dune HD 4K Duo. Четат всякакви видове аудио и видео файлове, включително и ISO SACD и ISO BD образи. Както и всякакви рипове, ремукси, mkv-та и т.н. Поддържат видео с резолюция 4К с фреймрейт до 30 кадъра в секунда, включително и кинаджийския фреймрейт 23.976 кадъра в секунда.