Автор Тема: Препоръка за подходящ стерео усилвател за M.A.GX-100  (Прочетена 2137 пъти)

Неактивен tonev

  • Публикации: 1
Става въпрос за помещение от 27кв.метра , колоните са М.А.GX-100, имам и суб. SVS 2000. В момента съм с Marantz PM 8005,с който съм надградил дом.. кино. Имам усещането че тези о.т. имат нужда от по-мощен усилвател ? Приемам съвети за всякакви марки. Да кажем че слушам всякаква муз. без чалга,сръбско...и т.н.         

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Препоръка за подходящ стерео усилвател за M.A.GX-100
« Отговор #1 -: Януари 11, 2018, 09:46:43 am »
Това ли е единственото ти изискване? Усилвателя да е по-мощен и да си пасва добре с Monitor Audio?
Добър вариант може да е YAMAHA A-S2100. Yamaha си пасва добре с Monitor Audio, макар че звученето им е доста различно от това на Marantz.
Усилвателят е по-мощен от твоя и също има опция за интегриране в AV система.
Друг интересен и доста различен вариант би могъл а е Creek Evolution 100A - отново добра комбинация с Monitor Audio, мощност 2 x 110 W (8 Ohm) и възможност за интегриране в система за домашно кино. Тук има и опция за добавяне на DAC в усилвателя, която също би могла да е интересна.

Успех!

P.S. Темата е преместена в подходящия раздел - питането е за усилвател, следователно няма основание темата да е в раздел "Озвучителни тела".