Автор Тема: Въпрос за Dynaudio emit m20  (Прочетена 11378 пъти)

Неактивен Stanislav

  • Публикации: 11
Въпрос за Dynaudio emit m20
« -: Януари 17, 2018, 15:41:00 pm »
Здравейте , харесал съм си нови озвучителни тела dynaudio emit m20. Разполгам с усилавател Arcam fmj a19 , Dac atoll 100se в момента съм с тонколони acoustic energy aegis neo 1 v2. Та въпросът е дали този усилвател ще се справи с Dynaudio emit m20, понеже до колкото разбрах dynaudiо изисква по мощни усилватели

Неактивен PIP

  • Публикации: 44
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #1 -: Януари 17, 2018, 19:04:52 pm »
Не съм слушал конкретно тоя модел колони и усилвател, така че не знам как си пасват, но от спецификациите им
усилвателя е на ръба като мощност. Гледай захранването на усилвателя, не ватовете и имай предвид, че колоните
ще имат нужда от много място с тоя заден порт, за да свирят добре, поне 80см, най добре над метър
(моите са на 1.8м от стената зад тях). Ако имаш възможност да ги чуеш заедно ще е най-добре.

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #2 -: Януари 17, 2018, 19:45:13 pm »
Stereophile имат ревю на Аркам А19. Както съм писал вярвам на ушите си, а не на ревюта. Хубавото на Stereophile, обаче е че правят и замервания, които дават полезна информация на потребителя. Там казват, че не препоръчват ОТ под 6 ома за този усилвател ако ще се слуша музика на малко по-високи нива. Arcam A19 вероятно не би могъл да захрани адекватно Emit M20. Dynaudio имат страхотни колони, но са 4 ома и с ниска чувствителност, нужен е подходящ усилвател.

Неактивен Stanislav

  • Публикации: 11
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #3 -: Януари 18, 2018, 10:18:37 am »
Като цяло в английски форуми са на мнение,че не е подходяш усилвателя.Дали тогава Dynaudiо emit m10 биха били подходящи?

Неактивен outfaced

  • Публикации: 3
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #4 -: Януари 18, 2018, 11:36:50 am »
Ха, колегата писал и тука  :)

Аз пък не вяврвам на писаното, когато съм имал възможност да чуя. А19 се справяше завидно добре с моте KEF LS50 при 85дб чуствителност! Усилвателя може много повече, отколкото предполагат сухите данни на теория.
Смених го с такъв, който се води два пъти по мощен на хартия и 5 пъти по скъп. Да, изкарва повече плътност и динамика, но на кава цена ? Така че ако само мощността те притеснява ... не мисля, че ще е проблем.

Така или иначе както те посъветвах - нищо не може да замести чуването на живо, а тези колони мисля могат да се чуят на живо в магазина.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #5 -: Януари 18, 2018, 13:10:59 pm »
Stanislav, има ли причина да държиш на ентри серията на Dynaudio?
Чувал си техни модели и са те очаровали или просто си възхитен от добрите отзиви?
Според мен Dynaudio са едни от добрите колони на пазара, но както стана дума и по-горе, са много взискателни както от гледна точка на усилвател, така и от гледна точка на разположение.

Какви озвучителни тела ползваш сега с усилвателя си, какво мотивира идеята ти за ъпгрейд и какво се надяваш да постигнеш като звучене с бъдещите нови колони?

Неактивен Stanislav

  • Публикации: 11
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #6 -: Януари 18, 2018, 13:43:30 pm »
Rudra здравей значи в момнта съм с AE aegis neo one v2. За daynaudio-to съм се насочил точно зараду добрите отзиви.Гледам че аркама и emit m20 са в един ценови клас, ако вобше това июа значение.Друг варянт е Dynaudi excite 14 малко по -скъп. Целя ъпгрейд с който да надмина нивото на АЕ не мисля че ме удоволетворява от към бас.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #7 -: Януари 18, 2018, 14:12:07 pm »
Отзивите са чудесно нещо, особено ако познаваш хората, от които идват и можеш да прецениш до колко техните вкусове и разбирания са близки до твоите. Но отзивите обикновено се дават в контекста на конкретна система.
Както вече стана дума, Dynaudio са едни от добрите, но много трудни колони (за захранване и разполагане), макар, че при новите им модели, според това, което съм чел, нещата са една идея по-малко драматични. Слушал съм добре захранени Dynaudio и ако човек харесва такъв тип звучене може да остане възхитен, слушал съм обаче и неподходящо захранени Dynaudio и нещата никак не са били розови.
Ако можеш да пробваш колоните с твоя усилвател - би могъл сам да прецениш. Ако не - можеш да рискуваш.
Можеш да обмислиш и други варианти, които биха ти дали повече усещане за бас. Вносителят на Arcam предлага усилвателите си обикновено с колони KEF, и макар това да не е моя звук, има не-малък шанс комбинацията да се хареса на теб. Друг популярен партньор на Arcam е например сребърната серия на Monitor Audio. В зависимост от бюджета и помещението ти, би могъл да обмислиш и Monitor Audio Silver 50 или дори Monitor Audio Silver 100. При тях усещането за бас вероятно ще те задоволи, но и при тях биха били необходими поне 40-50 см зад колоните за оптимално представяне.

Неактивен dpg

  • Публикации: 66
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #8 -: Януари 18, 2018, 16:24:22 pm »
Аз ще кажа от собствен опит как изглеждат и звучат нещата при мен. Имам ОТ на друга известна датска марка със много идентични параметри - 4 Ohm/87dB, които си партнират чудесно със 60W усилвател на пък друга известна английска марка :). Пробвал съм колоните и с 50W усилвател на същата тази друга известна английска марка и ясно си пролича, че тези ОТ имат нужда от повече мощ. С други думи - тези 10W повече се оказаха напълно достатъчни, но необходими за по-добрия контрол над по-трудно захранвани OT.

Поздрави

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #9 -: Януари 18, 2018, 16:31:00 pm »
dpg, прощавай, но да сравняваме Dali и Dynaudio, както и Naim и Arcam, просто заради сходните характеристики на хартия и страната на произход, за мен е крайно несериозно.
Представянето както на колоните, така и на усилвателите е коренно различно и не мисля, че сравнение от такъв тип въобще има смисъл.

Неактивен dpg

  • Публикации: 66
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #10 -: Януари 18, 2018, 16:58:29 pm »
Рудра, не съм сравнявал нищо. Казвам че 10 вата повече изиграха значителна роля в звученето. Прости моето невежество

Неактивен Stanislav

  • Публикации: 11
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #11 -: Януари 18, 2018, 17:09:16 pm »
Случайно попаднах на човек който продава Dynaudio audince 42 и го попитах дали с този Arcam ще го бъде.Той отговори така: видях го в нета показах го на колегата той е стар хайфист каза че ступалото е с чипове нее с транзистори което небило ок но щяло да се справи с аудиенса

Неактивен disldi

  • Публикации: 35
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #12 -: Януари 18, 2018, 19:16:28 pm »
Не се заблуждавай. Това са ОТ, взискателни към усилвател с достатъчно мощност и резерв такава. Не е проблем да си ги вземеш , но едва ли ще чуеш повече от 40% от това на което са способни. Ако наистина си решил да сменяш ОТ , виж какво си партнира добре с Аркам и какво ще ти допадне добре на теб като звук.

Неактивен PIP

  • Публикации: 44
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #13 -: Януари 18, 2018, 19:38:43 pm »
Stanislav, електрониката не ми е силна страна, но на мен усилвателя на снимка ми изглежда класически АБ транзисторен усилвателс не лошо захранване за цената си.
Обикновено не се пасват колони по усилвател, а колони по помещение и след това усилвател по колони. Обмисли
къде можеш да разположиш колоните и какъв размер да са и след това мисли за захранването им.
Динаудио прожектират музиката назад и около тях, така че ако ги разположиш близо до стените не очаквай хубав звук.
Задължително е да ги чуеш, ако ще купуваш нови, ако не най-малкото чуй друг модел, за да придобиеш представа за тембъра и звка им.
Между дргото всички колони свирят по-добре с по-добър усилвател, не само динаудио.

Неактивен disldi

  • Публикации: 35
Re: Въпрос за Dynaudio emit m20
« Отговор #14 -: Януари 18, 2018, 19:44:00 pm »
Arcam e далеч от А/Б клас . Клас D да бъдем по точни.