Автор Тема: Изграждане на система с ресивър  (Прочетена 8666 пъти)

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2018, 21:17:15 pm »
Извинявам се ако досаждам, но ми хрумна нещо. Гледам сега една звукова карта външна с оптичен изход. Та ако си взема такава ще може ли да се свърже усилвателя с лаптопа?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2018, 13:53:52 pm »
Би трябвало да не е проблем, но публикацията ти не дава много информация.
Но да, и в системи от далеч по-висок клас понякога се използват USB - S/PDIF конвертори.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2018, 16:30:28 pm »
Ами става въпрос за тази карта Creative Sound Blaster 5.1, която е външна USB
    2 x 3.5мм вход
    3 x 3.5мм изход
    2 x RCA изходи
    1 x TOSLINK оптичен изход
    24-bit / 96kHz (5.1)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #18 -: Февруари 11, 2018, 02:40:14 am »
Принципно не би трябвало да имаш проблем, но не съм убеден, че Creative е най-добрият избор, нито че имаш нужда от 5.1 карта, само за да извадиш сигнал през оптика.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #19 -: Февруари 11, 2018, 17:04:16 pm »
Да така е. Ще трябва да помисля още малко какво да правя. Може да се спра на краен вариант с ресивър и това е. Аз не съм чак толкова  претенциозен към качество на звука така че ми се струва, че няма да има проблем. Поне ще имам избор от множество възможности за свързване. А и понякога ми се преиска да гледам някой филм с по-добър звук от двдто ще мога да си пусна звук от Блурей Плеър, а и твто може да се свърже с оптика. Накрая ще взема и един съб на SVS примерно PB-1000 и ми се струва, че ще съм доволен. А и нищо чудно да изградя направо и 5.1 система с останалите компоненти на МА Бронз,или МР, но това времето ще покаже.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #20 -: Февруари 12, 2018, 00:14:49 am »
Много съм глупав значи. Сега преобърнах нета за да разбера, че вместо да се взима цяла звукова карта за да се свърже оптиката към лапа ми трябва само кабел 3.5 към оптика. Сега лошото е че в БГ сайтове никъде не намирам такива, а по чуждите сайтове е пълно. Та само да попитам ще стане ли цялата тая работа с такъв кабел като този?
3.5мм жак оптичен кабел

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #21 -: Февруари 12, 2018, 08:59:31 am »
Какъв е лаптопът, който ще използваш? Ако няма оптичен изход на жака за слушалки, то Yamaha R-N602 би бил по-удобното решение.

Ако нямаш оптичен изход на жака за слушалки, такъв кабел няма как да ти бъде полезен.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #22 -: Февруари 12, 2018, 10:08:58 am »
Имаш ли HDMI изход на компютъра?
Можеш и от там да изкараш звук към ресивър.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #23 -: Февруари 12, 2018, 15:30:39 pm »
Рудра, благодаря ти много за разясненията. Вече ми стана ясно, че няма как да стане с лапа, защото трябва да има в изхода за слушалки и оптика, те са в едно.

@sss
Да това ми остана като вариант да си взема ресивър вместо усилвател, защото наистина всичко ще се слуша от лаптопа, а и ще имам повече възможности за свързване и на ТВто и на Блу Рей, за сметка на по-качествен звук, но ще го преживея. Та  ще гледам поне ресивъра да е малко по-висок клас поне Denon AVR-X1400H, или Х2400Х, а може и Yamaha RX-583, RX-A670.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #24 -: Февруари 12, 2018, 16:24:17 pm »
Receiver е вариант, но аз малко се обърках в дългосрочен план какво искаш да направиш.
Това система за случане на стерео музика ли ще бъде?

2 колони + суб за стерео музика, източник: лаптоп, ресивър, ограничен бюджет?

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #25 -: Февруари 12, 2018, 16:28:06 pm »
Ами в началото си мислех да е само 2.1 с ресивър, после си мислех за усилвател с изход за съб, но се оказа, че няма как да свържа лаптопа през оптиката на дака. Сега крайно вече реших, че ще взема ресивър и в началото ще се слуша музика и гледа филми (понякога) 2.1. После ще добавя и център и задни и ще стане 5.1. Иначе бюджета ми е доста ограничен за сега и всичко ще се взима поетапно.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #26 -: Февруари 12, 2018, 19:34:00 pm »
Интересно как Yamaha A-S801 си има и USB в дака, а 501 и 701 нямат и объркват цялата работа на човек :(