Автор Тема: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6  (Прочетена 4486 пъти)

Неактивен sikfx

  • Публикации: 7
Здравейте. В предвид опита Ви, търся съвет за качествен стерео усилвател, който да свържа с ресивер и да доизградя система за домашно кино. До тука има следните компоненти: OPPO UDP-203, РЕСИЙВЪР MARANTZ NR1506 и тонконони Monitor Audio Bronze 6. Използвам за съраунд част от комплекта QUADRAL QUINTAS 500 ( големите колони и централната) и суббуфер JAMO SUB-210 . От четенето из темите, в предвид наличните колони и изискването да има възможност за управление от ресийвъра, съм се спрял на тези двата: Denon PMA1510AE и Naim Nait 5si. От Monitor Audio Bronze 6 съм много доволен, нямат нищо общо с INFINITY PRIMUS 250, които ползвах за централни. Та въпроса ми е имайки в предвид източника и колоните кой усилвател ще се впише най добре в системата, може да предложите и други усилватели. Бюджет до 3000 лв.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #1 -: Януари 29, 2018, 10:11:01 am »
Имаш ли бъдещи планове за използване на озвучителни тела само от една марка/модел?

От прочетеното до тук се забелязва, че всички компоненти са различни и сътоветно всеки един от тях звучи по собствен си начин. Ако добавиш и един стерео усилвател не знам какво ще се получи.


Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #2 -: Януари 29, 2018, 10:54:38 am »
Планираш ли в бъдеще сериозен ъпгрейд на колоните?
Защото не мисля, че сега наличните ти заслужават подобна инвестиция. Ако насочиш средствата в по-висок клас колони ще получиш по-голям ефект.
Силно препоръчвам и да се насочиш към център и фронтални от една серия.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #3 -: Януари 29, 2018, 11:58:48 am »
sikfx, какъв е основния ти приоритет при ползването на системата - наблягаш на слушането на музика, на гледането на филми или приблизително по равно?
Ако музиката е водеща, то добавянето на добър стерео усилвател със сигурност би променило представянето на колоните в положителна посока.
Ако обаче наблягаш на филмите, много по-добре би било според мен да помислиш за ъпгрейд и на останалите колони в системата ти - поне центъра и събуфера.

Неактивен sikfx

  • Публикации: 7
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #4 -: Януари 29, 2018, 16:41:39 pm »
Здравейте ! Основно слушам музика, използвайки DAC-a на OPPO-то от аналоговите му изходи. Слушам CD  и lossless файлове. Колоните (Monitor Audio Bronze 6)не смятам в близката година да ги сменям. Така че въпроса ми е при този вариант , слушане само на стерео с посочения източник ще има ли подобряващ ефект включване на стерео усилвател, или да си остана на Маранца?.
Идеята да се "изтиска" максимума от колоните като качество, т.е да намеря подходящия усилвател, а след това постепенно ще уеднаквявам останалите колони, или направо ще мина на по-високо ниво тонколони.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #5 -: Януари 29, 2018, 17:24:32 pm »
Щом основно слушаш музика, то добавянето на добър стерео усилвател и адекватни кабели според мен би имало сериозно значение за звученето на системата ти. За мен трудно може да става дума за сравнение в звученето, при слушане на музика, при приличен стерео усилвател и кино рисивър в същия, че и в доста по-висок бюджет. Има и хора, които не откриват такава драматична разлика и слушането с рисивър ги задоволява напълно. Но щом искаш да извлечеш максимума от колоните ти, мисля, че добър стерео усилвател би бил чудесна идея. Още повече, че рисивърът ти е  бюджетен Slim вариант.

От посочените от теб два стерео усилвателя, аз за себе си бих избрал Naim Nait 5si, но имай предвид, че звученето им е доста различно.
Актуалният модел на Denon, без вграден DAC, е Denon PMA 1520AE. И двата могат да се интегрират в система за домашно кино.

Неактивен sikfx

  • Публикации: 7
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #6 -: Януари 29, 2018, 21:36:14 pm »
Благодаря за съвета! Ще търся да ги чуя на живо как са и ще решавам.

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2018, 08:01:09 am »
При Нейм сцената е изнесена напред, докато при Денон има повече дълбочина. 5si придава силен привкус на музиката и вероятно това допада на някои. Аз бих взел PMA-1600ne, който има вграден висококачествен ДАК. Плейва DSD формати и може да захранва широк диапазон ОТ. Това е моята гледна точка.

Неактивен sikfx

  • Публикации: 7
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2018, 23:22:24 pm »
При този модел не виждам директен вход за интегриране с ресивер.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2018, 23:48:29 pm »
За интегриране в AV система при Naim се използва вход "AV" :P

Неактивен sikfx

  • Публикации: 7
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2018, 00:55:33 am »
Става въпрос за предложението на ivaylo10 - Denon PMA-1600ne

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2018, 08:04:10 am »
Щом държиш усилвателя да бъде вграден в системата за домашно кино, PMA-1600ne отпада като вариант. Новия модел не предлага такава опция. Успех в начинанието!

Неактивен sikfx

  • Публикации: 7
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2018, 23:13:01 pm »
Здравейте, намерих усилвател Naim Nait 5si за проба, за да преценя дали ще ми допадне. Комбинацията е много сполучлива и ми хареса динамиката на баса и високите на Naim. Възникнаха следните въпроси. Не можах да активирам AV режимa от дистанционното на Naim-a, както е описано в ръководството. При задържане на бутона "prog" усилвателя превключва в АV режима, но звук няма и при отпускане на бутона се връща в изходно положение, на който вход е бил преди това. Активирах, го с бутона на самия усилвател, но остава активно регулирането на звука, т.е. не се деактивира както е описано. Случайно след различни опити с дистанционното установих че AV режима се включва при натискане на цифрата "4" и от 1-4 се избират входовете, но усилването остава активно и трябва ръчно да си го регулираш на подходящо ниво. Дали някъде бъркам, или новия модел има някакви разлики в програмирането на дистанционното. Отделно още едно "неприятно" явление, че дистанционните на Marantza и Naim-а си влияят взаимно на усилването и някои други функции.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #13 -: Февруари 19, 2018, 23:56:57 pm »
Опитай пак процедурата, описана в упътването, като внимателно следваш стъпките.
1 - Дистанционното в Preamp режим. Задържаш Prog.
2 - Ако си активирал AV Bypass - AV бутонът на предня панел на усилвателя ще светне. Ако не е активиран AV Bypass, може да се активира след като в режим Prog бутонът AV на предня панел на усилвателя се натисне 2 пъти
3 - При активиран AV Bypass режим, когато се избере AV вход на усилвателя, индикаията за усилване изгасва, а функциите увеличаване и заглушаване на дистанционното не работят.

Неактивен sikfx

  • Публикации: 7
Re: Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2018, 00:32:16 am »
Мерси, стана , но за да е по ясно ще обясня как се случват при мен нещата.
1. Входа е избран на CD.
2. Задържаме "prog" на дистанционното. На панела на усилвателя светва бутона "AV", диода на усилването примигва няколко пъти и угасва. Нищо не се случва. При отпускане на бутона "prog" , усилвателя се връща на CD.
3. Тогава натискаме на панела 2-пъти бутона  "AV" на усилвателя и тогава нещата се получават и функцията на усилването се байпасира.